مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

آریامان تاندون ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

انتخاب از NDHE نباید به عنوان مانعی در مزایای طرح رفاه عمل کند: Aryaman Tandonدر تعامل با ETHealthworld ، آریامان تاندون |، رهبر تمرین ، بهداشت ، اتحاد جهانی Praxis ، دیدگاه خود را در مورد ماموریت ملی سلامت دیجیتال به اشتراک می گذارد.

پرسش: نظرات شما در مورد سیاست مدیریت داده های اخیراً تصویب شده تحت مأموریت ملی سلامت دیجیتال چیست؟
تصویب مأموریت ملی بهداشت دیجیتال اولین قدم در جهت ایجاد زیرساخت های مراقبت های بهداشتی دیجیتال در هند است. این شکاف موجود در میان ذینفعان مختلف را در سراسر مراقبت از یک بیمار مانند پزشکان ، بیمارستان ها ، سایر ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ، داروخانه ها و شرکت های بیمه اکوسیستم مراقبت های بهداشتی از طریق بزرگراه های دیجیتال مرتفع می کند.

چشم انداز اساسی NDHM برای ایجاد یک بستر آنلاین یکپارچه از طریق ارائه طیف گسترده ای از داده ها / اطلاعات با بهبود تحقیقات بالینی و درمان صحیح به مراقبت بهتر از بیماران کمک می کند.

پرسش: آیا فکر می کنید این مسئله نگرانی ایمنی موجود در به اشتراک گذاری داده های بهداشت شخصی را برطرف می کند؟
داده های بهداشت شخصی حساس هستند ، قبل از اشتراک نیاز به رضایت دارند و باید از حریم خصوصی آنها محافظت شود. چارچوب NDHM یک سیستم قوی را تضمین می کند که سوابق بهداشتی پزشکی یا داده ها رمزگذاری می شوند و با آنها تغییری ایجاد نمی شود. اطمینان از کیفیت داده ها ، قابلیت همکاری ، امنیت و ایجاد سیاست های صحیح محافظت از داده ها اهداف مأموریت را محقق می کند.

پرسش: تأثیر انصراف در توسعه کلی اکوسیستم ملی سلامت دیجیتال چه تاثیری می تواند داشته باشد؟
انتخاب انصراف این حق را برای فرد فراهم می کند که عضوی از NDHE نباشد. با این حال ، انصراف نباید مانعی برای استفاده مردم از مزایای طرح رفاه اجتماعی و اجتماعی باشد. تا آنجا که به توسعه کلی NDHE مربوط می شود ، با توجه به جمعیت بالای هند ، حتی اگر مردم انصراف دهند ، تأثیر زیادی نخواهد داشت زیرا قانون تعداد زیادی نقش مهمی در اطمینان از نتایج سیستم های پشتیبانی تصمیم گیری بالینی دارد به دست آمده اند

پرسش: برای قابلیت همکاری داده های بهداشت شخصی ، کدام جنبه ها باید اولویت بندی شوند و چگونه فناوری در اینجا نقش اساسی دارد؟
قابلیت همکاری داده های مراقبت های بهداشتی یکی از مهمترین عناصر سازنده اکوسیستم ملی سلامت دیجیتال است. این توانایی را برای ذینفعان مراقبت های بهداشتی مختلف با استفاده از سیستم های چندگانه اشتراک اطلاعات / اطلاعات برای دسترسی ، تبادل ، یکپارچه سازی و استفاده مشترک از داده ها به صورت هماهنگ در مرزهای منطقه ای و ملی فراهم می کند. ساختن یک نهاد ملی که وظیفه ساخت انواع مختلف استاندارد / پروتکل ها برای قابلیت همکاری داده ها ، حریم خصوصی و امنیت را داشته باشد ، بسیار مهم است.

پیش از این ، شرکای تبادل اطلاعات مراقبت های بهداشتی در درجه اول بیماران و بیمارستان ها بودند. با ظهور فناوری ، انواع مختلفی از ویژگی های داده از طریق استفاده از دستگاه ها ، EMR ، پوشیدنی ها ، سیستم های تشخیصی و غیره تولید می شوند. نیاز به ساخت یک مخزن متمرکز است تا اطمینان حاصل شود که داده ها برای همه ذینفعان و مراکز مرکزی قابل دسترسی است. بدن کنترل کاملی بر داده ها دارد ، از جمله توانایی احراز هویت ، مجوز و ثبت معاملات در میان شرکت کنندگان.

پرسش: چه اقداماتی را برای پیشرفت م furtherثر NDHM پیشنهاد می کنید؟
دولت باید از آموخته های تجربیات گذشته مانند اادار یا سیستم های اطلاعاتی مدیریت سلامت استفاده كند كه پس از عبور از چندین موانع مربوط به مسائل اخلاقی داده ها ، نقض حریم خصوصی و انگ اجتماعی ، با موفقیت به مرحله اجرا درآمد. علاوه بر این ، Ayushman Bharat – Pradhan Mantri Jan Arogya Yojana (AB-PMJAY) نیز با موفقیت اجرا شده و خدمات نهایی به پایان را از طریق یک بستر IT از شناسایی ذینفعان گرفته تا پذیرش ، معالجه و ترخیص از بیمارستان و پرداخت بدون کاغذ تا بیمارستان ها با استفاده از زیرساخت های دیجیتال عمومی. همچنین می توان از این تجربه برای گسترش دسترسی به سلامت دیجیتال برای همه ساکنان استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *