مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

آزمایشات فاز 3 کوواکسین در گوا ، 100 مورد از بین می روند ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

آزمایشات فاز 3 کوواکسین در گوا ، صد نفر دچار جیب می شوندPANAJI: آزمایشات فاز 3 Covaxin ، اولین نامزد واکسن Covid-19 هندوستان که ساخته شده است ، حدود صد نفر را در گوا مشاهده کرده است. این آزمایشات همچنین شامل گروه دارونما است که بدون آنتی ژن ها یک عکس گرفته می شود.

دکتر دانانجی لاد ، مدیر تحقیقات بالینی Crom ، آژانس انتخاب شده برای انجام آزمایشات ، گفت: “محتوای واکسن Covid-19 واقعی همان دارونما است ، تنها تفاوت آن در داشتن آنتی ژن نیست.” در گوا

وی گفت که براساس برخی پروتکل های شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) به برخی از نامزدها ممکن است دارونما داده شود. به کلیه نامزدهای این آزمایشات ایده ای درست درباره آن داده می شود بدون اینکه مشخص شود چه کسی در گروه دارونما قرار می گیرد و چه کسی واکسن می زند.

لاد ، با این حال ، گفت که او مجاز نیست در مورد محتوای واکسن یا اندازه نمونه گروه دارونما صحبت کند. وی گفت: “یک گروه کنترل شده برای بررسی ایمنی و کارایی واکسن جدید مورد نیاز است.”

وی گفت: “هر زمان پارامترهای مقایسه ای برای داروی جدید در دسترس نباشد ، باید دارونما معرفی شود.”

وی افزود از آنجا که هیچ واکسن Covid-19 در بازار در دسترس نیست در هیچ کجای دنیا ، مقایسه آن با واکسن های مشابه امکان پذیر نیست.

وی گفت که پس از گرفتن زخم ، شرکت کنندگان به مدت نیم ساعت تحت نظر هستند ، زیرا بیشترین محتوای واکسن در 30 دقیقه اول در بدن جذب می شود.

وی گفت: “مسئله درد در بازو آزمایش با دارونما یا واکسن وجود ندارد.” “بنابراین نباید توسط هیچ کاندیدایی تفسیر شود که اگر پس از شلیک درد نکند ، این یک دارونما است.” او به چندین پرسش از شرکت کنندگان اشاره داشت که پس از واکسیناسیون هیچ واکنشی را تجربه نکردند.

این آزمایشات در بیمارستان ردکار در شمال گوا در حال انجام است و بیش از 600 نامزد در گوا تاکنون برای شرکت در آزمایشات ثبت نام کرده اند.

لاد گفت که آنها فقط 40 قرار ملاقات در روز می گیرند. افراد بالای 18 سال می توانند با ارائه مدارک هویتی خود شرکت کنند ، پس از آن افراد برای محاکمه فراخوانی می شوند.

وی گفت: “ما از همه بخش ها ، از جمله كاركنان مراقبت های بهداشتی ، شركت كننده داریم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *