مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

آزمایشات مربوط به واکسن mRNA که می تواند در دمای 8-2 درجه سانتیگراد ذخیره شود ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

دهلی: آزمایشات مربوط به واکسن mRNA که می تواند در دمای 8-8 درجه سانتیگراد ذخیره شودNEW DELHI: یک شرکت هندی مستقر در پون در حال آزمایشات انسانی برای تولید اولین واکسن Covid-19 بومی کشور است که بر اساس پلت فرم پیام رسان RNA ساخته شده است.

این همان بستری است که واکسن تولید شده توسط Pfizer ، که در ایالات متحده ، انگلستان و چند کشور دیگر تجویز می شود ، بر روی آن ساخته شده است.

دکتر VK Paul عضو Niti Aayog گفت در حالی که واکسن Pfizer به سردخانه در -70 درجه سانتیگراد نیاز دارد ، آنها امیدوارند که واکسن Covid-19 تولید شده توسط Gennova – شرکت مستقر در پون – در 2 تا 8 درجه سانتیگراد پایدار باشد. وی افزود: “امید زیادی وجود دارد.”

دکتر پاول روز چهارشنبه در حال سخنرانی در یک وبینار بود که توسط AIIMS ، Niti Aayog و وزارت بهداشت اتحادیه سازمان یافته بود.

mRNA یا RNA پیام رسان ماده ای ژنتیکی است که سلول های ما برای ساخت پروتئین از آن استفاده می کنند. نامزد واکسن Gennova از یک فرم مصنوعی mRNA برای فریب بدن در ساخت پروتئین های ویروسی و ایجاد واکنش ایمنی استفاده می کند.

تولید واکسن توسط Gennova با کمک بذر تحت مأموریت Ind-CEPI گروه بیوتکنولوژی (DBT) پشتیبانی می شود.

بر اساس نسخه منتشر شده توسط DBT در 11 دسامبر ، واکسن های مبتنی بر mRNA از نظر علمی به دلیل جدول زمانی رشد سریع ، گزینه ایده آل برای رفع بیماری همه گیر هستند. “واکسن های mRNA ایمن در نظر گرفته می شوند زیرا غیر عفونی هستند ، ماهیت آنها یکپارچه نیست و توسط مکانیسم های سلولی استاندارد تخریب می شوند. انتظار می رود که آنها به دلیل قابلیت ذاتی بودن قابل ترجمه در ساختار پروتئین داخل سیتوپلاسم سلول ، بسیار کارآمد باشند. علاوه بر این ، واکسن های mRNA برای رشد به میزبان ، به عنوان مثال تخم مرغ یا باکتری نیاز ندارند. “DBT اظهار داشت.

این ایمنی و ایمنی زایی واکسن قبلاً در آزمایشات حیوانی نشان داده شده و اکنون آزمایشات انسانی آغاز شده است.

دکتر پل گفت هند شش کاندید واکسن برای Covid-19 دارد که تحت مراحل مختلف آزمایشات قرار دارند.

این موارد شامل Covishield و Covaxin است ، که قبلاً تأیید استفاده اضطراری را دریافت کرده اند و احتمالاً برای واکسیناسیون گسترده از 13 ژانویه استفاده می شود. سایر نامزدهای واکسن توسط آزمایشگاه دکتر ردی ، Zydus Cadila ، Gennova و Biological E در حال تولید یا تولید هستند.

دکتر پاول گفت که تمام آماده سازی ها برای رواج واکسن انجام شده است. وی افزود که شخصاً واکسن بومی را که تحت آزمایشات AIIMS (کوواکسین) است ترجیح می دهد. وی افزود: “من در صورت نیاز آمادگی واکسن را در انظار عمومی دارم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *