مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

آزمایش خشک واکسیناسیون Covid-19 در چهار ایالت با موفقیت انجام شد ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

اجرای خشک واکسیناسیون Covid-19 با موفقیت در چهار ایالت انجام شددهلی نو: وزارت بهداشت و رفاه خانواده اتحادیه روز سه شنبه گفت: دو روز خشک برای واکسیناسیون Covid-19 در آسام ، آندرا پرادش ، پنجاب و گجرات با موفقیت انجام شده است.

اجرای خشک از پایان به پایان در منطقه کریشنا در آندرا پرادش ، راجکوت و گاندیناگر در گجرات ، لودینا و شهید بهگات سینگ ناگار در پنجاب و مناطق سونیت پور و نالباری در آسام در 28 و 29 دسامبر انجام شد.

گردآورنده منطقه با مشارکت گروه ویژه منطقه و بلاک مسئولیت اجرای دوره خشک را بر عهده گرفت و انتظار می رفت که در هنگام انجام واکسیناسیون ، اطلاعاتی درباره هرگونه شکاف یا گردن بطری ارائه دهد.

تیم های خاصی برای کارهای مختلف توسط اداره منطقه تشکیل شده و فعالیتهایی مانند بارگذاری اطلاعات ذینفعان ساختگی ، ایجاد سایت جلسه ، تخصیص واکسن ، ابلاغ جزئیات واکسیناسیون به واکسین کننده ها و ذینفعان و بسیج ذینفعان انجام شده است.

بازخورد میدانی در اولین روز اجرا امروز از طریق کنفرانس ویدیویی با افسران برنامه های ایالتی و منطقه ای توسط دبیر مشترک (بهداشت عمومی) بررسی شد. همه ایالت ها از نظر رویکرد عملیاتی و استفاده از بستر IT برای اطمینان از شفافیت و نظارت م effectiveثر بر روند واکسیناسیون که انتظار می رود تعداد زیادی از مردم در سراسر کشور را تحت پوشش قرار دهد ، ابراز رضایت کردند.

همچنین پیشنهادهای اضافی در مورد بستر IT برای پیشرفت بیشتر پلت فرم Co-WIN ذکر شد. وزارت اطلاعات در بیانیه ای گفت که بینش و بازخورد دقیق به دست آمده به غنی سازی دستورالعمل های عملیاتی و بستر فناوری اطلاعات کمک می کند و برنامه واکسیناسیون Covid-19 را تقویت می کند.

“با پشتوانه تجربه اجرای برنامه ایمن سازی جهانی (UIP) و انجام چندین برنامه واکسیناسیون تزریقی گسترده در سراسر کشور مانند سرخک-سرخچه (MR) و کمپین انسفالیت ژاپنی بزرگسالان (JE) ، اقدامات لازم برای واکسیناسیون اولویت در حال انجام است. گروه های جمعیتی مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی ، کارگران خط مقدم و افراد بالای 50 سال برای Covid-19 “، در این بیانیه آمده است.

تمرین خشک اجرا با هدف آزمایش پایان به پایان فرآیند واکسیناسیون Covid-19 بود و شامل برنامه ریزی و آماده سازی طبق دستورالعمل های عملیاتی ، ایجاد امکانات و کاربران در برنامه Co-WIN ، ایجاد سایت جلسه و نقشه برداری از سایت ها ، کارگران مراقبت های بهداشتی (HCW) بارگذاری داده ها ، دریافت واکسن ها و تخصیص واکسن توسط منطقه ، برنامه ریزی جلسه ، استقرار تیم واکسیناسیون ، بسیج تدارکات در سایت جلسه ، تمرین ساختگی انجام واکسیناسیون و گزارش جلسات گزارش و بررسی در سطح بلوک ، مناطق و ایالت .

هدف از اجرای خشک نیز اتخاذ و تأیید اجرای میدانی سکوی IT Co-WIN و راهنمایی راه رو به جلو قبل از اجرای واقعی بود.

پس از یک سال که بحران جهانی بهداشت بی سابقه ای را شاهد بود ، بسیاری از افراد واکسن ویروس کرونا را پیش بینی می کنند ، زیرا هند برای کار تلقیح آماده می شود ، که احتمالاً در ژانویه 2021 آغاز خواهد شد.

هند در حال حاضر هشت کاندید واکسن Covid-19 ، از جمله سه واکسن بومی ، تحت مراحل مختلف آزمایشات بالینی دارد که می تواند برای مجوز در آینده نزدیک آماده باشد. واکسن Covishield موسسه آکسفورد ، آکسفورد ، Covaxin و Pfizer بهارات بیوتک در معرض مجوز استفاده اضطراری قرار دارند.

دولت مرکزی قصد دارد نزدیک به 30 کرور نفر را در مرحله اول رانندگی واکسینه کند. این به کارگران مراقبت های بهداشتی یک کرور ، همراه با 2 کارگر خط مقدم و کارگران ضروری و 27 کرور سالخورده ، عمدتا بالای 50 سال با بیماری های مشترک ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *