مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

آزمایش فاز 3 Covaxin Bharat Biotech در AIIMS ، Health News ، ET HealthWorld آغاز می شود

1 min read

آزمایش فاز 3 Covaxin Bharat Biotech در AIIMS آغاز می شوددهلی نو: آزمایش بالینی فاز سه انسانی کاندید واکسن ضد ویروس کرونا ویروس بومی Covaxin در AIIMS امروز پنجشنبه با دکتر MV Padma Srivastava ، رئیس مرکز علوم اعصاب در م instسسه برتر و سه داوطلب دیگر که اولین دوز را دریافت می کنند ، آغاز شد. .

‘Covaxin’ توسط بهارات Biotech و با همکاری شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) در حال ساخت است.

منابع گفتند که دکتر سریواستاوا اولین کسی بود که در طی چند روز آینده به حدود 15000 داوطلب در AIIMS اعزام شد.

اولین دوز 0.5 میلی لیتر تزریق عضلانی به چهار داوطلب داده شد. یک منبع گفت ، آنها دو ساعت تحت نظر بودند و برای چند روز آینده تحت نظارت قرار می گیرند.

دکتر Srivastava هنگام تماس با وی گفت: “کوواکسین اولین واکسن ضد ویروس کرونا است که بومی ساخته شده و علاوه بر این ، موسسه من در این آزمایش شرکت می کند. من افتخار می کنم اولین داوطلب دریافت کننده عکس هستم. خوشحالم که بخشی از چنین هدف بزرگی باشید. من کاملا خوب هستم و کار می کنم. ”

منابع گفتند که به عنوان بخشی از برنامه آزمایش ، دوز 0.5 میلی لیتر در روز 0 و در روز 28 تجویز می شود.

آزمایش فاز سه تصادفی دو سو کور کنترل شده با پلاسبو ، در حدود 28500 نفر از افراد 18 سال به بالا را شامل می شود. این برنامه در حدود 25 سایت در 10 ایالت انجام خواهد شد. دادگاه در حال حاضر در چند سایت آغاز شده است.

بهار Biotech اجازه انجام آزمایشات بالینی فاز 3 انسانی کوواکسین را از کنترل کننده داروی عمومی هند (DCGI) داده است.

داده های ایمنی و ایمنی از فاز یک و دو آزمایش به تنظیم کننده مرکزی دارو ارسال شد. شرکت مستقر در حیدرآباد ، در حالی که برای آزمایش فاز سه درخواست می کرد ، اظهار داشت که واکسن در تمام گروه های دوز به خوبی تحمل می شود و هیچ عارضه جانبی جدی گزارش نشده است.

منبع گفت: شایعترین عارضه جانبی درد در محل تزریق بود که به صورت گذرا برطرف شد.

علاوه بر این ، کوواکسین ، چهار واکسن دیگر تحت مراحل آزمایشی بالینی در هند قرار دارند که موسسه سرم هند آزمایش فاز سه واکسن Oxford-Astrazeneca Covid-19 را انجام می دهد در حالی که واکسن بومی ساخته شده توسط Zydus Cadila مرحله دوم بالینی را تکمیل کرده است محاکمه در کشور.

آزمایشگاه های دکتر ردی بزودی آزمایش های بالینی فاز دو و سه آزمایش واکسن روسی Covid-19 Sputnik V در هند را آغاز می کنند. هفته گذشته مقامات گفته بودند ، Biological E. Ltd آزمایشات انسانی مرحله نخست و 2 آزمایش کاندیدای واکسن Covid-19 را آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *