مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

آیا کف بیمارستان می تواند کانون باکتری باشد؟ ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

آیا کف بیمارستان می تواند کانون باکتری باشد؟دهلی نو: طبق مطالعه ای که انجام شده ، کف اتاق های بیمارستان به سرعت و به دفعات با باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک آلوده می شود ، پس از چند ساعت پذیرش بیمار ، مسیر انتقال موجودات بالقوه خطرناک به بیماران ایجاد می شود.

منتشر شده به عنوان بخشی از روند “Decennial 2020: ششمین کنفرانس بین المللی عفونت های مرتبط با بهداشت و درمان” ، در این تحقیق محققان با سیستم بهداشتی VA شمال شرقی اوهایو از نزدیک ردیابی آلودگی در اتاق های بیمارستان 17 بیمار تازه بستری را برای شناسایی زمان و مسیر انجام دادند. انتقال باکتری در اتاق بیماران – سایپرز ، باشگاه دانش

قبل از آزمایش ، اتاق ها کاملاً تمیز و تمیز شده و از نظر همه بیماران از نظر استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی سیلین (MRSA) و سایر باکتری های مرتبط با مراقبت های بهداشتی ، آزمایش منفی انجام شد. محققان سپس تعاملات بیماران را با پرسنل مراقبت های بهداشتی و تجهیزات قابل حمل مشاهده کردند و فرهنگ ها را یک تا سه بار در روز از بیماران ، جوراب ها ، تخت ها و سایر سطوح با لمس زیاد و همچنین بخشهای اصلی کف جمع آوری کردند.

تقریباً نیمی از اتاق ها در 24 ساعت اول از نظر MRSA مثبت بودند و در طی چهار روز پس از پذیرش ، MRSA ، C. դժվար کننده و پاتوژن های مقاوم به وانکومایسین انتروکوک (VRE) در 58 درصد اتاق های بیمار شناسایی شدند. آلودگی اغلب از کف شروع می شد ، اما در نهایت به جوراب ، تختخواب و سطوح مجاور بیماران منتقل می شد.

کورتیس دانسکی ، دکتر ، نویسنده ارشد مطالعه و اپیدمیولوژیست بیمارستان در بیمارستان گفت: “اگر باکتری ها روی زمین بمانند ، این مهم نیست ، اما ما شاهد شواهد واضحی هستیم که نشان می دهد این ارگانیسم ها به بیماران منتقل می شوند ، با وجود تلاش های کنونی کنترل ما” مرکز پزشکی کلیولند VA. “بهداشت دست بسیار مهم است ، اما ما باید روش های عملی برای کاهش منابع کم ارزش عوامل بیماری زا برای محافظت از بیماران ایجاد کنیم.”

سارا ردموند ، نویسنده اصلی و دانشجوی پزشکی در دانشگاه کیس وسترن رزرو گفت: “در حالی که ما نشان می دهیم این اشکالات صدای ترسناک می توانند به اتاق بیمار و نزدیک آنها راه پیدا کنند ، اما همه کسانی که با یک عامل بیماری زا مواجه می شوند به عفونت مبتلا نمی شوند.” مدرسه پزشکی. “با این حساب ، آیا روشهای ساده ای برای رفع این مناطق در معرض قرار گرفتن بدون تأکید زیاد بر خطر وجود دارد؟”

در یک مطالعه مرتبط منتشر شده در ماه آگوست ، نویسندگان یافته های مشابهی را در مورد تشخیص مکرر اسید نوکلئیک SARS-CoV-2 در کف و کفش پرسنل بخش COVID-19 گزارش کردند. در بخش COVID-19 ، با اصلاحات ساده در پروتکل های تمیز کردن کف و ضد عفونی ، آلودگی کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *