مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

اعلامیه HC به مرکز مبنی بر اعتراض به اجازه دادن به افراد غیر پزشکی برای تأیید گزارش های تشخیصی ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

اعلامیه HC به مرکز مبنی بر اعتراض به اجازه دادن به افراد غیر پزشکی برای تأیید گزارش های تشخیصیدهلی نو: دادگاه عالی دهلی روز پنجشنبه با صدور اطلاعیه ای به دولت مرکزی در مورد ادعای به چالش کشیدن آیین نامه اصلاحیه تاسیسات بالینی ، 2020 ، که براساس آن اجازه داده شده افراد غیر پزشکی ثبت نام نشده و فاقد صلاحیت مانند MSc و Ph.D. دارندگان گواهی گزارش های تشخیص پزشکی.

یک هیئت رئیسه دادگستری DN Patel و دادگستری Prateek Jalan خواستار پاسخ اتحادیه هند از طریق وزارت بهداشت و رفاه خانواده ، کمیسیون پزشکی ملی شدند و موضوع را برای رسیدگی بیشتر در تاریخ 19 ژانویه 2021 تعیین کرد.

در این ادعا که توسط دکتر روهیت جین از طریق وکیل مدافع Mrinmoi Chatterjee ارائه شده ، گفته شده است که این اعلان غیر قانونی ، خودسرانه ، خلاف قانون اساسی و فوق العاده اعمال والدین است.

مدافع K Parmeshwar ، با مراجعه به دادخواست دهنده ، استدلال كرد كه اخطار مورد اعتراض بدون رعایت تشریفات قانونی مطابق با قانون تأسیسات بالینی (ثبت نام و تنظیم) ، 2010 ، صادر شده است.

وی اظهار داشت که طبق قانون تأسیسات بالینی ، 2010 ، طبق بخش 7 دستور داده شده است که هرگونه تعیین حداقل استانداردها برای موسسات بالینی باید توسط شورای ملی تاسیسات بالینی انجام شود ، که یک کمیته 20 عضو از طریق یک فرایند مشورتی است. پارمشوار استدلال کرد: “با این حال ، هیچ عضوی از کمیته مذکور در جلسه ای که در 14 ژانویه سال 2020 برگزار شد ، شرکت نکرد و هیچ روند مشورتی نیز دنبال نشد. شورای ملی گفته شده از 13 ژوئیه 2018 جلسه ای برگزار نکرده است.”

این ادعا که از طریق قوانین CEA ، سال 2020 گفته شده است ، این مرکز به افراد غیر پزشکی ثبت نام شده و فاقد صلاحیت مانند دارندگان کارشناسی ارشد و دکتری اجازه داده است گزارش های پزشکی را که توسط آزمایشگاه های تشخیص اولیه ، متوسط ​​و پیشرفته صادر می شود ، امضا کنند ، که طبق گفته آنها خلاف قانون است مقررات و قانون حل و فصل در مورد این موضوع.

“آسیب شناسی یک تخصص پزشکی است که به مطالعه ماهیت و علل بیماری ها می پردازد و بخشی از طب مدرن است. فقط یک آسیب شناس می تواند گزارش پزشکی را پس از رسیدن به پیش آگهی صحیح بر اساس تخصص خود تأیید کند. نقش یک آسیب شناس برای تشخیص به موقع و جلوگیری از تشخیص اشتباه یا تشخیص دیر هنگام بسیار مهم است. “

طبق مقررات شورای پزشکی هند (رفتار حرفه ای ، آداب و اخلاق) 2002 تحت بند 1.1.3 ، مقرر شده است که “هیچ شخص دیگری غیر از پزشکی که دارای صلاحیت توسط شورای پزشکی هند شناخته نشده و در شورای پزشکی هند / شورای پزشکی ایالتی مجاز است سیستم مدرن پزشکی یا جراحی را انجام دهد. “

“شخصی که در هر سیستم پزشکی دیگری صلاحیت کسب می کند مجاز به استفاده از سیستم مدرن پزشکی به هر شکلی نیست.” آلوپاتی شکل کلی طب مدرن است و در مقررات گفته شده مشخص شده است که شخصی که از نظر MCI یا SMC واجد شرایط نیست ، نمی تواند طب مدرن را تمرین کند. ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *