مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

امروز نخست وزیر بنیاد 1،195 کرور AIIMS را بنیان می گذارد ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

گجرات: نخست وزیر امروز پایه AIIMS 1،195 کروری را بنیان گذاری می کندراجکوت: نخست وزیر نارندرا مودی روز پنجشنبه سنگ بنای م Instituteسسه علوم پزشکی All India (AIIMS) راجکوت را از طریق کنفرانس ویدئویی می گذارد.

بیمارستان معتبر تخصصی 750 تختخوابی که انتظار می رود تا ژوئن 2022 تکمیل شود با هزینه ای معادل 1،195 کرور ساخته خواهد شد. این زمین در 201 هکتار در مجاورت روستای خاندری در حومه شهر راجکوت با هدف کاهش شکاف در مراقبت های بهداشتی ارزان قیمت به بازار عرضه خواهد شد.

فرماندار گجرات آچاریا Devvrat ، وزیر ارشد ویجی روپانی ، معاون وزیر نیتین پاتل و سایر وزرا و مقامات اتحادیه و ایالت در این رویداد حضور خواهند داشت.

AIIMS Rajkot یکی از 22 بیمارستانی است که تحت Pradhanmantri Swasthaya Suraksha Yojna (PMSSY) در حال ساخت است و دارای 125 MBBS و 75 صندلی پرستار خواهد بود. اولین گروه 50 نفری در 21 دسامبر در محل موقت دانشکده پزشکی PDU آغاز به کار کردند.

طبق بیانیه ای ، AIIMS برای ایجاد الگوهای تدریس در آموزش پزشکی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمام شاخه های خود به منظور نشان دادن استاندارد بالایی از آموزش پزشکی به تمام کالج های پزشکی و سایر موسسات وابسته در هند ، برای گردهم آوردن در یک مکان آموزشی امکانات بالاترین درجه برای آموزش پرسنل در تمام شاخه های مهم فعالیت های بهداشتی و دستیابی به خودکفایی در آموزش پزشکی تحصیلات تکمیلی.

GFX

امکانات در AIIMS Rajkot

تخصص های جراحی و وابسته (جراحی عمومی ، ارتوپدی ؛ چشم پزشکی ، گوش و حلق و بینی)

پزشکی و تخصصهای وابسته (پزشکی عمومی ، اطفال ، سل و بیماریهای تنفسی ، پوست ، روانپزشکی)

زنان و زایمان (زنان و زایمان ، زنان و ICU نوزادان)

بخش فوق تخصص (قلب و عروق ، جراحی قلب و عروق ، دستگاه گوارش ، گوارش دستگاه گوارش ، نفرولوژی ، اورولوژی ، مغز و اعصاب ، جراحی مغز و اعصاب ، جراحی کودکان ، سوختگی و جراحی پلاستیک ، انکولوژی پزشکی و پرتوی ، غدد درون ریز ، داروی ریوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *