مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

امروز هند ، ویتنام اجلاس مجازی را برگزار می کنند ، توافق نامه های مربوط به مراقبت های بهداشتی ، دفاعی ، انرژی مورد انتظار ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

هند ، ویتنام برای برگزاری اجلاس مجازی امروز ، توافق نامه در مورد مراقبت های بهداشتی ، دفاعی ، انرژی انتظار می روددهلی نو: نخست وزیر نارندرا مودی روز دوشنبه یک نشست مجازی با همتای ویتنامی خود نگوین ژوان پوچ برگزار می کند تا در مورد توسعه آینده مشارکت استراتژیک جامع هند و ویتنام گفتگو کند.

طبق بیانیه رسمی صادر شده از دفتر نخست وزیر ، “در طی اجلاس سران ، دو رهبر در مورد موضوعات گسترده دو جانبه ، منطقه ای و جهانی تبادل نظر می کنند و برای توسعه آینده مشارکت استراتژیک جامع هند و ویتنام راهنمایی می کنند.”

در اجلاس دوشنبه ، دو رهبر در مورد موضوعات گسترده دو جانبه ، منطقه ای و جهانی تبادل نظر خواهند کرد و برای توسعه آینده مشارکت استراتژیک جامع هند و ویتنام راهنمایی هایی ارائه می دهند. منابع گفتند که آنها احتمالاً چشم انداز مشترکی را نیز برای این امر صادر می کنند.

بعلاوه ، توافقات و اطلاعیه های متعددی احتمالاً شامل مواردی مانند دفاع ، انرژی ، مشارکت توسعه و مراقبت های بهداشتی است. اجرای خط اعتباری دفاع هند برای قایق های نگهبان پرسرعت برای ویتنام پیشرفت بیشتری خواهد داشت. فرصت های جدید در همکاری با انرژی های تجدیدپذیر نیز بررسی خواهد شد.

کمک و توسعه هند و توسعه ظرفیت به ویتنام از طریق ابتکاراتی مانند پروژه های تأثیر سریع (QIPs) ، ابتکارات ITEC و e-ITEC ، بورسیه های دکترا و همچنین پروژه های مدیریت منابع آب در منطقه دلتای مکونگ ویتنام ، SDG ها ، اتصال دیجیتال و میراث منابع گفتند که حفاظت نیز احتمالاً مورد بحث قرار خواهد گرفت.

آنها همچنین گفتند که زمان اجلاس مجازی در زمینه همه گیری Covid-19 همچنین به این دو رهبر اجازه می دهد تا از منظر منطقه ای و جهانی سنجیده و در مورد استراتژی های مربوط به خود برای مقابله با همه گیری و همچنین پست احیای اقتصادی همه گیر.

در این زمینه ، روابط اقتصادی و تجاری موجود بین دو کشور بستر مفیدی برای کشف زنجیره های تأمین جدید و مقاوم فراهم می کند.

هر دو کشور در سال 2020 مبادلات سطح بالایی را حفظ کرده اند. در ماه فوریه ، معاون رئیس جمهور ویتنام دانگ تی نگوک تین در یک سفر رسمی به هند آمد.

هر دو نخست وزیر در 13 آوریل مکالمه تلفنی داشتند و در مورد وضعیت همه گیر کوید -19 گفتگو کردند.

منابع گفتند كه هر دو كشور از يك مشاركت راهبردي جامع برخوردار هستند و هند از معدود كشورهايي است كه ويتنام با آنها براي روابط دوجانبه چنين ويژگي هايي دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *