مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

انگلستان استفاده از واکسن Covid-19 را که ساده تر است ، تایید می کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

استفاده از واکسن Covid-19 که ساده تر است ، انگلستان را تأیید می کندلندن: بریتانیا روز چهارشنبه با استفاده از دومین واکسن Covid-19 ، اولین کشوری شد که یک عکسبرداری آسان را کنترل می کند و توسعه دهندگان آن امیدوارند که “واکسن جهان” شود.

وزارت بهداشت گفت که توصیه آژانس تنظیم کننده داروها و محصولات بهداشتی را برای تأیید واکسن تولید شده توسط دانشگاه آکسفورد و داروساز مستقر در انگلیس AstraZeneca پذیرفته است.

پاسکال سوریوت ، مدیر اجرایی AstraZeneca گفت: “امروز یک روز مهم برای میلیون ها نفر در انگلیس است که به این واکسن جدید دسترسی پیدا می کنند. نشان داده شده است که این دارو موثر ، تحمل پذیر ، تزریق ساده و توسط AstraZeneca در بدون سود.”

نتایج بخشی از مطالعات انجام شده روی تقریباً 24000 نفر در انگلیس ، برزیل و آفریقای جنوبی نشان می دهد که عکسبرداری ایمن است و حدود 70٪ برای جلوگیری از بیماری ناشی از عفونت ویروس کرونا موثر است.

این به خوبی برخی دیگر از کاندیداهای واکسن نیست ، اما سوریوت اخیراً به روزنامه ساندی تایمز گفت که اطمینان دارد این واکسن به اندازه رقبای خود موثر خواهد بود.

انتظار می رود که این واکسن در بسیاری از کشورها به دلیل کم هزینه بودن ، در دسترس بودن و سهولت استفاده مورد استفاده قرار گیرد. این ماده را می توان در یخچال نگهداری کرد نه در انبار سرد که برخی دیگر از واکسن ها به آن احتیاج دارند. این شرکت گفته است که هر دوز آن را به قیمت 2.50 دلار به فروش می رساند و قصد دارد تا پایان سال 2021 حداکثر 3 میلیارد دوز تهیه کند.

یکی از رهبران تحقیق ، دکتر آندرو پولارد ، از آکسفورد ، گفت: “ما برای دنیا واکسن داریم.”

محققان ادعا می کنند این واکسن در 62٪ از دو دوز کامل و در 90٪ از کسانی که در ابتدا دوز کامل داده شده اند ، در برابر بیماری محافظت می شود. با این حال ، گروه دوم فقط 2،741 نفر را شامل می شد – تعداد بسیار کمی برای نتیجه گیری.

همچنین س aboutالاتی در مورد میزان خوب محافظت واکسن از افراد مسن باقی مانده است. فقط 12٪ از شرکت کنندگان در مطالعه بیش از 55 سال بودند و بعداً ثبت نام شدند ، بنابراین زمان کافی برای دیدن اینکه آیا آنها با سرعت کمتری نسبت به افرادی که واکسن تزریق نکرده اند ، وجود دارد.

محققان همچنین در ماه سپتامبر ، هنگامی که مطالعات به حالت تعلیق درآمد ، زیرا یک شرکت کننده دچار بیماری جدی شد ، به دلیل کمبود اطلاعات مورد انتقاد قرار گرفت. AstraZeneca در ابتدا به دلیل محرمانه بودن بیمار از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

در نهایت ، آزمایشات پس از بررسی تنظیم کننده های داده ایمنی و تصمیم گیری برای ادامه کار ایمن از سر گرفته شد. نتایج منتشر شده نشان دهنده عدم بستری شدن در بیمارستان یا بیماری شدید در بین افرادی است که این واکسن را دریافت کرده اند.

نتایج منتشر شده تاکنون تنها جزئی است زیرا مطالعات ادامه دارد. یک مطالعه جداگانه برای آزمایش واکسن AstraZeneca در ایالات متحده نیز در حال انجام است.

این واکسن اکنون به دومین واکسن Covid-19 در انگلیس تبدیل خواهد شد. در 2 دسامبر ، تنظیم كنندگان مجوز اضطراری مشابهی را به یكی از داروسازان آمریكایی Pfizer و شریک آلمانی BioNTech دادند.

سارا گیلبرت ، دانشمند آکسفورد درگیر در پروژه AstraZeneca ، گفت: داشتن واکسن دیگر به معنای این است که افراد بیشتری می توانند از آن محافظت کنند. این رویکردی متفاوت از Pfizer-BioNTech یا روش دیگری است که از Moderna Inc در ایالات متحده توسعه یافته است.

دکتر Gillies O’Bryan-Tear ، رئیس سیاست و ارتباطات دانشکده پزشکی دارویی انگلیس ، گفت: ذخیره سازی بسیار سرد که سایر واکسن ها به آن احتیاج دارند “در کشورهای در حال توسعه” بسیار غیر عملی است. این به این معنی است که AstraZeneca یکی “ممکن است به مناطق بیشتری از Pfizer به نقاط جهان برسد.”

اقدام انگلیس به این معنی است که سازمان بهداشت جهانی به زودی واکسن AstraZeneca را برای استفاده در تلاش جهانی برای کمک به کشورهای فقیر ، به نام COVAX ، پاک می کند. ابتکار عمل به رهبری WHO و اتحاد واکسن ها GAVI ، دسترسی به حداقل 100 میلیون دوز واکسن را با گزینه ها و معاملات دیگر برای خرید بیشتر تضمین کرده است. اما هیچ کدام تا زمانی که توسط WHO روشن نشود توزیع نمی شود.

آژانس بهداشتی سازمان ملل واکسن ها را مجوز یا تنظیم نمی کند ، اما معمولاً واکسن ها را پس از تأیید توسط آژانس مانند تنظیم کننده انگلستان یا آژانس دارویی اروپا ارزیابی می کند. کارشناسان WHO ارزیابی خود را از اینکه آیا خطرات ناشی از واکسن از مزایای آن بیشتر است یا خیر ، انجام می دهند و سپس توصیه می کنند عکس ها “از قبل واجد شرایط” باشند تا توسط اهدا کنندگان برای کشورهای در حال توسعه خریداری شوند.

بیشتر واکسن های ویروس کرونا برای استفاده در کشورهای فقیر تر ، احتمالاً توسط م Instituteسسه سرم هند ساخته می شود که برای ساخت 1 میلیارد دوز توسط AstraZeneca قرارداد بسته شده است. در ماه ژوئن ، شرکت داروسازی اعلام کرد که موسسه سرم 400 میلیون دوز تا پایان سال 2020 تولید می کند اما از اوایل دسامبر ، پس از چندین بار توقف تولید ، فقط حدود 50 میلیون دوز تولید شده است.

علاوه بر موسسه سرم ، AstraZeneca همچنین با تولیدکنندگان واکسن در برزیل ، آفریقای جنوبی و چین معامله دارد تا واکسن تولید شده توسط آکسفورد را برای استفاده در کشورهای در حال توسعه تهیه کند.

نویسنده پزشکی AP ماریا چنگ در تورنتو و خبرنگاران AP جیل لولس در لندن و مایک کوردر در لاهه ، هلند ، در تهیه گزارش همکاری کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *