مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

انگلستان واکسن Pfizer را برای استفاده اضطراری ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld مجاز می داند

1 min read

پرونده Ph
پرونده Ph

Pfizer و BioNTech می گویند که آنها چهارشنبه مجوز استفاده اضطراری از واکسن Covid-19 خود را در انگلیس کسب کرده اند ، اولین ویروس ویروس کرونا در جهان که با حمایت علمی سختگیرانه پشتیبانی می شود – و یک گام بزرگ برای پایان دادن به همه گیری است.

این اقدام باعث می شود انگلیس یکی از اولین کشورهایی باشد که واکسیناسیون جمعیت خود را آغاز می کند زیرا این کشور سعی در مهار مرگبارترین شیوع Covid-19 در اروپا دارد.

دیگر کشورها نیز عقب نیستند: ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیز آزمایش Pfizer را بهمراه واکسن مشابه ساخته شده توسط شرکت رقیب Moderna Inc بررسی می کنند.

فایزر گفت که بلافاصله حمل و نقل کالاهای محدود را به انگلستان آغاز می کند – و در صورت تکان دادن مشابه توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده ، تصمیم برای توزیع گسترده تر آماده می شود ، تصمیمی که انتظار می رود اوایل هفته آینده باشد.

اما دوزها در همه جا کم است و تا زمانی که در چند ماه اول سال آینده تعداد بیشتری از آنها تولید نشود ، مقادیر اولیه تهیه می شود.

مدیر عامل شرکت Pfizer ، آلبرت بورلا ، تصمیم انگلیس را “یک لحظه تاریخی” خواند.

بورلا در بیانیه ای گفت: “ما در تلاش هستیم كه با همان سطح فوریت برای تأمین ایمن واكسن با كیفیت بالا در سراسر جهان حركت كنیم.”

در حالی که انگلیس به میزان کافی واکسن Pfizer برای 20 میلیون نفر سفارش داده است ، اما مشخص نیست که تا پایان سال چه تعداد واکسن Pfizer وارد کشور می شود و افزودن چالش های توزیع این است که باید در دمای بسیار سرد نگهداری شود.

برای محافظت دو دوز با فاصله سه هفته لازم است. دولت انگلیس می گوید ، در ردیف اول ، کارمندان مراقبت های بهداشتی و ساکنان خانه سالمندان هستند و پس از آنها افراد مسن قرار می گیرند.

نهادهای نظارتی انگلیس در حال بررسی عکس دیگری هستند که توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد ساخته شده است. اما نخست وزیر بوریس جانسون هشدار داده است “ما ابتدا باید زمستان سختی را طی کنیم” محدودیت ها را برای جلوگیری از ویروس تا زمانی که واکسن کافی برای گردش وجود نداشته باشد ، مهار کرد.

هر کشوری قوانین مختلفی برای تعیین زمان ایمن و موثر بودن واکسن آزمایشی برای استفاده دارد. فشار شدید سیاسی برای اولین بار برای ایجاد شلیک دقیق آزمایش شده علمی ، مسابقه را در ایالات متحده و انگلیس رنگ آمیزی کرد ، حتی در حالی که محققان متعهد شدند گوشه گوشه ای بردارند. در مقابل ، چین و روسیه واکسیناسیون های مختلفی را به شهروندان خود قبل از آزمایش در مراحل آخر ارائه داده اند.

عکسهای ساخته شده توسط Pfizer مستقر در ایالات متحده و شریک آلمانی آن BioNTech در ده ها هزار نفر آزمایش شده است. و گرچه این مطالعه کامل نیست ، نتایج اولیه حاکی از آن است که این واکسن 95٪ در پیشگیری از بیماری خفیف تا شدید Covid-19 موثر است. این شرکت ها به تنظیم کننده گان اعلام کردند که از 170 عفونت ابتدایی که در داوطلبان مطالعه شناسایی شده است ، تنها هشت نفر در میان افرادی بودند که واکسن واقعی دریافت کرده اند و بقیه یک عکس ساختگی دریافت کرده اند.

دکتر Ugur Sahin ، مدیر عامل BioNTech ، اخیراً به آسوشیتدپرس گفت: “این یک محافظت فوق العاده قوی است.”

این شرکت ها همچنین هیچ عارضه جانبی جدی گزارش نکردند ، اگرچه گیرندگان واکسن بلافاصله پس از تزریق ممکن است دچار درد موقتی و واکنش هایی شبیه آنفولانزا شوند.

اما کارشناسان هشدار می دهند که واکسنی که برای استفاده اضطراری پاک شده هنوز تجربی است و باید آزمایش نهایی انجام شود. هنوز مشخص نشده است که آیا عکسهای Pfizer-BioNTech از افرادی که ویروس کرونا را گسترش می دهند بدون نشان دادن علائم محافظت می کند. سوال دیگر این است که محافظت چه مدت طول می کشد؟

این واکسن همچنین فقط در تعداد کمی از کودکان ، کمتر از 12 سال ، آزمایش شده است و هیچ اطلاعاتی در مورد اثرات آن در زنان باردار وجود ندارد.

وزارت بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی می کند. تنها مسئولیت کلیه مطالب بر عهده آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *