مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

اولین سیستم نظارت پویای Covid در 195 کشور جهان ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld آغاز به کار کرد

1 min read

اولین سیستم نظارت پویای Covid در 195 کشور جهان ارائه می شودنیویورک: در وهله اول ، تیمی از دانشمندان یک سیستم جدید نظارت جهانی Covid-19 ایجاد کرده اند که می تواند نه تنها در کجا ویروس اکنون ، بلکه در کجا نیز در حال حرکت است ، سرعت ورود آن و سرعت آن را ردیابی کند. .

اکنون سیستم نظارتی جدید در 195 کشور جهان راه اندازی شده است.

لوری پست از دانشکده پزشکی دانشگاه فاینبرگ دانشگاه نورث وسترن گفت: “اکنون می توانیم شیوع بیماری را در ابتدای آن به راحتی شناسایی کنیم.”

“شما می خواهید بدانید که همه گیر در کجا شتاب می گیرد ، سرعت آن چقدر سریع است و در مقایسه با هفته های قبل چگونه است.”

جیمز اوهمکه از دانشگاه نورث وسترن و چارلز ماس از دانشگاه فلوریدا طی چهار ماه گذشته برای توسعه سیستم جدید نظارت بر این کار کردند.

پست گفت: “ما می توانیم پیش از ظهور شیوع آن در بیمارستان ها و سردخانه های شلوغ ، رهبران را از کجا شیوع دهیم.” “سیستم های فعلی ثابت هستند و سیستم های ما پویا هستند.”

Northwester میزبان داشبوردی برای سیستم جدید ردیابی Covid – برای همه باز است – با معیارهای جدید و همچنین سنجه های سنتی است.

داشبورد هر کشور برای اطلاع رهبران سیاست در سراسر جهان کنترل خواهد شد. معیارهای اندازه گیری کل کاربران در نوک انگشتان کاربران است.

سیستم جدید و اولین گزارش نظارت ایالات متحده در مجله تحقیقات اینترنت پزشکی منتشر شد.

برنامه نظارت جهانی ویروس را به همان روشی که حوزه اقتصاد گسترش و انقباض اقتصاد را اندازه گیری می کند ، تجزیه و تحلیل می کند.

پست گفت: “این روش ها آزمایش و آزمایش شده اند ، اما این برای اولین بار است که برای نظارت بر بیماری اعمال می شود.” “ما مدل و معیارهایی را برای نظارت پزشکی تأیید و منتشر کردیم. ما می دانیم که آنها کار می کنند.”

نظارت موجود ، که طی 50 سال تغییر چندانی نکرده است ، پرونده کار را از نظر مرگ و میر و تجمع تجمعی جدید اندازه گیری می کند.

هنگامی که نگرانی در مورد تسریع در انتقال بیماری وجود دارد که نشانه شیوع آن است ، آنها تغییرات قابل توجهی را در همه گیری شناسایی نمی کنند و یا زنگ خطر را به صدا در می آورند.

این معیارهای جدید می تواند به کشورهای پیشرفته و سیستم های بهداشتی آنها کمک کند تا برای تغییرات سریع در همه گیر آماده شوند.

این سیستم همچنین با استفاده از روش های آماری پیشرفته ، داده های ناقص را کنترل می کند.

پست گفت ، نظارت موجود موارد شدیدی را تشکیل می دهد ، بنابراین در مورد Covid ، این اعداد احتمالاً فقط 10 تا 20 درصد بار پرونده را نشان می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *