مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

اولین واکسن ها برای کارکنان مراقبت های بهداشتی ، خانه های سالمندان ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

پنل ایالات متحده: اولین واکسن ها برای کارکنان مراقبت های بهداشتی ، خانه های سالمنداننیویورک: روز گذشته اولین هیئت واکسن ویروس کرونا در دسترس قرار گرفت ، کارکنان مراقبت های بهداشتی و ساکنان خانه سالمندان باید در صف اول باشند.

این هیئت با رأی 13-1 رأی داده و توصیه می کند اولویت برنامه های واکسیناسیون در آینده ، زمانی که انتظار می رود دوزها بسیار محدود باشد ، به آن گروه ها داده شود. این دو گروه حدود 24 میلیون آمریکایی را از جمعیت 330 میلیون نفری ایالات متحده در بر می گیرند.

در اواخر این ماه ، سازمان غذا و دارو مجوز استفاده اضطراری از دو واکسن ساخته شده توسط Pfizer و Moderna را بررسی خواهد کرد. برآوردهای فعلی پیش بینی می کند که بیش از 20 میلیون دوز از هر واکسن تا پایان سال 2020 در دسترس نخواهد بود. و هر محصول به دو دوز نیاز دارد.

در نتیجه ، تصاویر در مراحل اولیه سهمیه بندی می شوند.

کمیته مشورتی در مورد روشهای ایمن سازی در بعضی از مواقع مجدداً تشکیل جلسه می دهد تا تصمیم بگیرد که چه کسی باید در صف بعدی باشد. از جمله این امکانات: معلمان ، پلیس ، آتش نشانان و کارگران در سایر زمینه های ضروری مانند تولید و حمل و نقل مواد غذایی. سالمندان و افرادی که دارای شرایط پزشکی زمینه ای هستند.

اقدام روز سه شنبه صرفاً مشخص شده است که در صورت در دسترس بودن واکسن ایمن و م effectiveثر ، ابتدا باید عکسبرداری کند. این هیئت واکسن خاصی را تأیید نکرد. اعضای هیئت منتظر شنیدن ارزیابی FDA هستند و قبل از تأیید محصول خاص ، اطلاعات ایمنی و کارایی بیشتری را می بینند.

کارشناسان می گویند این واکسن احتمالاً تا بهار در ایالات متحده به طور گسترده در دسترس نخواهد بود.

هیئت متشکل از متخصصان علمی خارج از کشور ، ایجاد شده در سال 1964 ، توصیه هایی را به مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ارائه می دهد ، که تقریباً همیشه آنها را تأیید می کند. به طور معمول 15 عضو رأی دهنده دارد ، اما یک کرسی خالی است.

این توصیه ها الزام آور نیستند ، اما ده ها سال است كه توسط پزشكان به طور گسترده مورد توجه قرار گرفته و دامنه و بودجه برنامه های واكسین سازی ایالات متحده را تعیین می كنند.

این که آیا این راهنمایی را دنبال می کنند ، به عهده مقامات ایالتی است. همچنین تصمیم گیری دقیق تر و دقیق تر در صورت لزوم به آنها واگذار می شود – به عنوان مثال ، در صورت کم بودن میزان واکسن ، پزشکان و پرستاران اورژانس را از سایر کارکنان مراقبت های بهداشتی ترجیح دهند.

شیوع در ایالات متحده باعث کشته شدن نزدیک به 270،000 نفر و ایجاد بیش از 13.5 میلیون عفونت تایید شده ، با مرگ ، بستری شدن در بیمارستان و موارد موشک در هفته های اخیر شده است.

با شروع جلسه مجازی ، دکتر بت بل عضو هیئت مدیره از دانشگاه واشنگتن خاطر نشان کرد که به طور متوسط ​​در حال حاضر یک نفر در ایالات متحده در هر دقیقه در اثر Covid-19 در حال مرگ است ، “بنابراین من حدس می زنم که خیلی زود اقدام نکنیم. “

حدود 3 میلیون نفر در خانه های سالمندان ، بیمارستان های مراقبت مزمن طولانی مدت و سایر مراکز مراقبت طولانی مدت آمریکا زندگی می کنند. مقامات CDC می گویند ، آن دسته از بیماران و کارکنان مراقبت از آنها 6٪ از موارد ویروس کرونا و 39٪ از مرگ و میر را به خود اختصاص داده اند.

علی رغم تلفات ، برخی از اعضای هیئت مدیره در جلسه روز سه شنبه گفتند که از وارد کردن چنین بیمارانی در گروه اول که عکس می گیرند ، مردد هستند. آنها اطلاعات بیشتری در مورد ایمنی و اثربخشی واکسن های جدید در مورد افراد مسن و شکننده ای که در چنین مراکزی زندگی می کنند ، می خواهند. و برخی به تحقیقاتی اشاره کردند که نشان می دهد اگر کارکنان چنین مراکزی کاملاً واکسینه شوند ، احتمالاً تأثیر بیشتری در توقف انتشار ویروس در آن مکان ها خواهد داشت.

اما به گفته مقامات CDC ، اعضای کمیته در ابراز حمایت از واکسیناسیون کارکنان مراقبت های بهداشتی اتفاق نظر داشتند.

این گروه گسترده شامل کادر پزشکی است که از بیماران در بیمارستان ها ، خانه های سالمندان ، کلینیک ها و مطب های پزشکی مراقبت می کنند – یا با آنها تماس می گیرند. همچنین شامل کارکنان مراقبت های بهداشتی در منزل و پیراپزشکان است. بسته به اینکه مقامات ایالتی توصیه های هیئت را چگونه اعمال می کنند ، می تواند شامل کارکنان بندبان ، کارمندان خدمات غذا و دبیران پرونده های پزشکی نیز باشد.

دولت تخمین می زند افرادی که در مراقبت های بهداشتی کار می کنند 12٪ موارد COVID-19 ایالات متحده را تشکیل دهند اما فقط حدود 0.5٪ موارد مرگ و میر است. کارشناسان می گویند که نگه داشتن کارکنان مراقبت های بهداشتی بر روی پاها ضروری است تا آنها بتوانند عکس ها را تجویز کنند و به تعداد روزافزون آمریکایی های آلوده گرایش پیدا کنند.

ماه ها اعضای هیئت ایمن سازی گفته بودند که تا زمانی که FDA واکسن را تصویب نکند ، رأی نمی آورند. این روش عادی برای هیئت است ، به استثنای برخی موارد ، مانند شیوع آنفولانزا در سال 2009. اما اواخر هفته گذشته ، گروه ناگهان جلسه اضطراری را برای روز سه شنبه تعیین کرد.

رئیس هیئت ، دکتر خوزه رومرو گفت که این تصمیم ناشی از این واقعیت است که ایالت ها با مهلت جمعه برای انجام سفارشات اولیه برای واکسن Pfizer و تعیین محل تحویل آنها روبرو هستند. وی گفت كه كمیته تصمیم گرفت كه هم اكنون ملاقات كند تا به مقامات ایالتی و محلی راهنمایی دهد.

اما برخی از اعضای هیئت و سایر کارشناسان نیز با اظهار نظر مقامات دولت ترامپ که پیشنهاد می کنند اولویت های واکسن متفاوت باشد ، نگران شده اند.

دکتر دبورا بیرکس از کارگروه ویروس کرونا ویروس کاخ سفید ماه گذشته در جلسه ای با مقامات CDC گفت که افراد 65 سال و بالاتر باید به رئیس خط بروند ، به گفته یک مقام فدرال که مجاز به بحث در مورد این موضوع نیست و با او صحبت کرد آسوشیتدپرس به شرط ناشناس ماندن.

هفته گذشته ، الكس آذر ، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریكا تأكید كرد كه سرانجام استانداران تصمیم خواهند گرفت كه چه كسی در ایالت های خود عکس بگیرد. معاون رئیس جمهور ، مایک پنس ، این دیدگاه را تکرار کرد.

این نظرات نگرانی های دیرینه دولت ترامپ را در مورد تصمیمات واکسیناسیون به جای علم ، ناشی از نگرانی های سیاسی برانگیخت.

رومرو در پاسخ به این سال که آیا نظر آذر نقشی در تعیین وقت جلسه دارد یا خیر ، گفت: “ما در یک حباب زندگی نمی کنیم. ما می دانیم چه او گفت. اما این دلیل اصلی این کار نبود.”

جیسون شوارتز ، استاد سیاست بهداشت در دانشکده بهداشت عمومی ییل ، ​​گفت که منطقی است که هیئت گام غیرمعمولی را که در ابتدا توصیه خود را ارائه می دهد ، بردارد.

شوارتز ، كه در هيئت مديره نيست ، گفت: “بدون آن توصيه رسمي ، خلاي ايجاد مي كند كه از طريق مختلف ممكن است ايالات از بين برود.”

مقامات HHS گفته اند كه دوزهای اولیه را بر اساس جمعیت به ایالات توزیع می كنند و این احتمال وجود دارد یا حتی احتمالاً برخی از ایالت ها به اندازه كافی برای پوشش تمام كاركنان مراقبت های بهداشتی و ساكنان خانه سالمندان دریافت نمی كنند.

مقامات CDC اظهار امیدواری می کنند که این کمبودها فقط چند هفته طول بکشد. اما آژانس دستورالعملهای پیشنهادی را در مورد روشهای احتمالی اولویت بندی زیر عکسها در چنین سناریویی ، شامل سر دادن به کارکنان درگیر در مراقبتهای مستقیم بیمار ، افرادی که مواد عفونی را کنترل می کنند و در مراکز مراقبت طولانی مدت کار می کنند ، تهیه کرده است.

شوارتز گفت ، هنوز فرمانداران و مقامات محلی باید تصمیم بگیرند كه كدام مراقبت های بهداشتی یا كدام مناطق شلیك می كنند.

وی گفت: “این كشورها هستند كه باید جزئیات دقیق تر را دریابند.”

وزارت بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *