مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

اولین واکسن کاملاً بومی پنوموکوک هند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld راه اندازی شد

1 min read

اولین واکسن پنوموکوکی کاملاً بومی هند راه اندازی شددهلی نو: م Instituteسسه سرم هند مستقر در پون ، بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان با دوز ، روز دوشنبه از راه اندازی اولین واکسن پنوموکوک بومی هند – Pneumosil – با حضور وزیر بهداشت اتحادیه هارد وردان خبر داد.

پنوموزیل از طریق همکاری بیش از یک دهه در بین موسسه سرم ، PATH و بنیاد بیل و ملیندا گیتس ایجاد شده است. این نقطه عطف قابل توجه در جهت بهبود توانایی واکسن مزدوج پنوموکوکی و امکان دسترسی پایدار برای کشورهای کم درآمد و متوسط ​​است.

این واکسن محافظتی م longثر و طولانی مدت برای کودکان در برابر بیماری های پنوموکوک ایجاد می کند. این واکسن ، م Instituteسسه سرم را به سومین تأمین کننده واکسنهای مزدوج پنوموکوکی (PCV) تحت تعهد بازار پیشرفته پنوموکوکی (AMC) تبدیل می کند و اولین تولید کننده واکسن کشور در حال توسعه است که به بازار جهانی PCV دسترسی پیدا می کند.

در صحبت های خود ، هارد وردان گفت: “این یک مرحله قابل توجه برای مراقبت های بهداشتی عمومی کشور است که اطمینان حاصل خواهد کرد کودکان با واکسن مقرون به صرفه و با کیفیت بهتر در برابر بیماری پنوموکوک محافظت می شوند.”

در مورد راه اندازی Pneumosil ، مدیر عامل موسسه سرم ، Adar Poonawalla گفت: “در طول سال ها ، تلاش همیشگی ما تهیه واکسن های با کیفیت بالا با تجهیزات منظم بوده است که پوشش ایمن سازی عالی را برای کودکان و خانواده ها در سراسر جهان تضمین می کند. با این تفکر ، ما این را توسعه داده ایم PCV با ترکیبی منحصر به فرد بر اساس شیوع سروتیپ در هند. “

“این PCV ما را به گزینه ای ایده آل برای محافظت از کودکان ما در برابر بیماری پنوموکوک تبدیل می کند. گرچه خود واکسن از بالاترین کیفیت و درجه موجود برخوردار است ، اما قابلیت دسترسی به واکسن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و اطمینان از سهولت دسترسی با در دسترس قرار دادن آن قیمت مناسب. با بهترین PCV ، ما امیدواریم که میزان مرگ و میر را به میزان قابل توجهی پایین بیاوریم و در عین حال کشور خود را با یک سیستم مراقبت بهداشت عمومی قوی ، خودکفا کنیم. “

بیماری پنوموکوک نقش مهمی در میزان مرگ و میر کودکان زیر پنج سال در سراسر جهان دارد. سالانه ، هند تخمین می زند 71 درصد از مرگ و میر ناشی از ذات الریه و 57 درصد از موارد شدید ذات الریه باشد.

هر ساله نزدیک به 67،800 کودک زیر 5 سال در هند در اثر بیماری های پنوموکوک در سال 2018 می میرند. سازمان بهداشت جهانی با درک مرگ و میر گسترده آن ، توصیه می کند واکسن مزدوج پنوموکوک (PCV) را در برنامه های ایمن سازی کودکان در همه کشورها بگنجانید. به دنبال این ، واکسنهای پلی ساکارید مزدوج (PCV) مستقیماً برای کاهش شیوع پنومونی پنوموکوک با پیشگیری از پنومونی استرپتوکوک کار می کنند.

موسسه سرم همچنین شرکت دارویی است که در حال آزمایش و تولید کاندید واکسن Oxford-AstraZeneca Covid-19 در هند است. واکسن پیشتاز مسابقه یافتن گلوله نقره ای است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *