مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

اولین پرواز با واکسن Covid-19 از پونا ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld در دهلی فرود آمد

1 min read

اولین پرواز با واکسن های Covid-19 از پونا در دهلی فرود آمددهلی نو / پونا: اولین محموله واکسن های Covishield روز سه شنبه ، چهار روز قبل از آغاز یک اقدام سراسری علیه ویروس کرونا ، از پونا به دهلی رسید.

پرواز SpiceJet حامل واکسن ها حدود ساعت 10 صبح در فرودگاه دهلی فرود آمد. این ساعت حدود 8 صبح به پایتخت ملی عزیمت کرده بود ، سه ساعت پس از آنکه سه کامیون با محموله اصلی واکسن ها از مرکز م Instituteسسه سرم هند (SII) در 15 کیلومتری فرودگاه پونا خارج شدند.

وزیر هوانوردی کشوری هاردیپ سینگ پوری گفت که چهار شرکت هواپیمایی 9 پرواز برای انتقال 56.5 دوز واکسن Covid-19 از پونا به 13 شهر در سراسر کشور در روز سه شنبه انجام می دهند.

وی در توییتر گفت که حرکت واکسن آغاز شده است و افزود که دو پرواز اول که توسط “SpiceJet و GoAir از پون به دهلی و چنای انجام می شود” انجام شد.

سه كاميون كنترل دما كمي قبل از ساعت 5 صبح از دروازه هاي م Instituteسسه سرم خارج شده و به فرودگاه پونا عزیمت كردند و از آنجا واكسن ها به سراسر هند منتقل می شوند.

قبل از اینکه وسایل نقلیه از مرکز خارج شوند ، یک “puja” انجام شد.

آجی سینگ ، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل گفت: “من خوشحالم که به اشتراک می گذارم SpiceJet امروز اولین محموله واکسن COVID را در هند حمل کرده است. اولین محموله Covishield متشکل از 34 جعبه و 1088 کیلوگرم وزن با پرواز 8937 SpiceJet از پون به دهلی حمل شد.” مدیر ، SpiceJet.

Covishield توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت انگلیسی-سوئدی AstraZeneca توسعه یافته و توسط SII تولید شده است.

دولت روز دوشنبه سفارشات قطعی بیش از 6 کرور دوز واکسن COVID را از SII و Bharat Biotech برای تلقیح سه کارگر مراقبت های بهداشتی و خط مقدم در مرحله اول واکسیناسیون قرار داد که از 16 ژانویه آغاز می شود ، با هم هزینه می کند. 1300 کرور

فرودگاه پونا صبح دوشنبه در توئیتی نوشت كه “واكسن كشتن بیماری در هواپیماها بارگیری می شود تا در سراسر كشور توزیع شود”.

SpayJet CMD آجی سینگ گفت: “امروز آغاز یک مرحله طولانی و سرنوشت ساز در مبارزه هند با بیماری همه گیر است و SpiceJet مفتخر است که به بزرگترین انگیزه واکسیناسیون در تاریخ بشر کمک می کند.”

“ما امروز چندین محموله واکسن به شهرهای مختلف هند از جمله گواهاتی ، کلکته ، حیدرآباد ، بهبانسوار ، بنگالورو ، پاتنا و ویاویاوادا حمل خواهیم کرد. SpiceJet کاملاً متعهد و آماده انتقال واکسن Covid به داخل و خارج هند است” گفت

نخست وزیر نارندرا مودی روز دوشنبه با تعامل با وزرای ارشد ، با تأکید بر عظمت آنچه که وی بزرگترین تمرین واکسیناسیون جهان خوانده است ، گفت: بیش از 30 کرور شهروند در چند ماه آینده در هند دچار درگیری خواهند شد ، در حالی که تاکنون فقط 2.5 کرور واکسینه شده اند بیش از 50 کشور در حدود یک ماه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *