مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

با احتساب هدر دادن ، هند ممکن است به 66.6 دوز واکسن واکسن نیاز داشته باشد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

با احتساب هدر دادن ، هند ممکن است به 66.6 دوز واکسن واکسن نیاز داشته باشدبنگالورو: وزارت بهداشت اتحادیه تعداد واکسن های مورد نیاز دولت برای خرید را محاسبه کرده است: 111 دوز برای تلقیح هر 50 ذینفع. این بدان معناست که برای تزریق دو دوز واکسن به 30 کرور نفر ، دولت باید 66.6 کرور خریداری کند و نه فقط 60 دوز کرور طبق برنامه قبلی.

دستورالعمل های صادر شده به همه دولت های ایالتی نشان می دهد که فرمولی برای تخمین نیاز به واکسن در سطوح مختلف – بلوک ، ایالت و منطقه – به طور گسترده از برنامه ایمن سازی جهانی (UIP) وام گرفته شده است. با این حال ، در حالی که درصد هدر رفت برای واکسن های مختلف تحت UIP متفاوت است ، “هدر رفت مجاز” برای واکسن Covid-19 در 10٪ ثابت شده است. این برای تعیین ضریب ضریب اتلاف (WMF) استفاده می شود ، که برای تعیین تعداد تخمینی دوزهایی که باید خریداری شود استفاده می شود.

وزارت و کارشناسان به WMF 1.1 برای واکسن Covid-19 رسیده اند. از آنجا که هر ذینفع به دو دوز واکسن نیاز دارد ، نحوه تخمین برای خرید در اینجا آمده است: به عنوان مثال اگر دولت برای 100 نفر دوز تهیه کند ، ابتدا تعداد افراد را در دو برابر می کند (با توجه به اینکه دو دوز لازم است) . این عدد (200) سپس در 1.1 ضرب می شود – برای حساب کردن هدر رفت و رسیدن به تعداد نهایی دوزهای مورد نیاز. در این حالت 222 خواهد بود. با ارائه مثالی برای تخمین یک دوز ، دستورالعمل های وزارتخانه می خوانند: “… 27800 دوز واکسن Covid-19 برای ایمن سازی 25،045 ذی نفع مناسب است (WMF = 1.11)”.

در حالی که در نهایت فقط 200 دوز ممکن است برای 100 نفر کافی باشد – اگر تدارکات ، ذخیره سازی ، مدیریت و تجویز واکسن ها 100٪ بهره وری داشته باشد – فرمول ذکر شده برای جلوگیری از کمبود دوزها در صورت هدر رفتن به دلیل هر نوع دیگر استفاده می شود یکی از این دلایل اتحادیه وزارت دفاع و FW و دولت های ایالتی تمام اقدامات ممکن را برای به حداقل رساندن اتلاف به کار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *