مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

با اولین آزمایشات مربوط به واکسن ها ، کشورهای ثروتمند “قفسه ها” را پاک کردند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

با اولین آزمایشات مربوط به واکسن ها ، کشورهای ثروتمند همانطور که تعداد بیشتری از واکسن ها از طریق آزمایشات بالینی پیش می روند ، کشورهای ثروتمند شکاف فوق العاده ای در دسترسی در سراسر جهان را دامن می زنند و ادعا می کنند بیش از نیمی از دوزهایی را که می توانند تا پایان سال آینده وارد بازار شوند ، ارائه می دهند. بسیاری از کشورهای فقیر ممکن است بتوانند حداکثر 20٪ از جمعیت خود را در سال 2021 واکسینه کنند. اما برخی از ثروتمندترین کشورهای جهان دوزهای کافی را برای ایمن سازی چندین برابر جمعیت خود ذخیره کرده اند.

این کشورها بدون هیچ تضمینی برای انجام واکسن خاصی ، شرط بندی خود را برای تعدادی از نامزدها جلب کرده اند. براساس تجزیه و تحلیل NYT از داده های جمع آوری شده توسط دانشگاه دوک ، یونیسف و اتحادیه اروپا ، اتحادیه اروپا می تواند ساکنان خود را دو بار ، انگلیس و ایالات متحده چهار بار و کانادا شش برابر ، Airfinity ، یک شرکت تجزیه و تحلیل علمی.

ایالات متحده میلیاردها دلار برای پشتیبانی از تحقیق ، توسعه و تولید پنج واکسن امیدوار کننده کوید تأمین کرده است. اما این حمایت با این شرط همراه بود که آمریکایی ها به دوزهای ساخته شده در کشورشان دسترسی اولویت داشته باشند.

کشورهای ثروتمند دیگر در سفارشات بزرگ ایالات متحده به ایالات متحده پیوستند ، اغلب بندهایی در قراردادشان بود که به آنها امکان می دهد در صورت تمایل حتی بیشتر به دست آورند ، و توانایی بسیاری از کشورهای دیگر را برای خرید به موقع تضعیف می کند.

اینکه کشورهای ثروتمند چقدر سریع به پوشش کامل دست یابند ، مشخص نیست ، زیرا قسمت عمده ای از کاندیداها در مراحل مختلف پیشرفت قرار دارند. اما چشم انداز بیشتر کشورهای در حال توسعه وخیم است. به دلیل محدودیت های تولید ، ممکن است تا سال 2024 باشد که بسیاری از کشورهای کم درآمد بتوانند واکسن کافی برای ایمن سازی کامل جمعیت خود بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *