مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

با تکمیل واکسن ها ، س questionsال ها همچنان باقی می مانند ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

عکس نمایندگی.
عکس نمایندگی.

پاریس ، 26 دسامبر 2020 – کشورهای اروپایی ایالات متحده ، انگلیس و تعداد دیگری از کشورها را دنبال می کنند تا واکسن های ویروس کرونا را تولید کنند.

توسعه سریع و تأیید داروها در سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفته است ، هنوز س questionsالاتی در مورد در دسترس بودن ، اثربخشی و عوارض جانبی ناحیه لثه باقی مانده است.

– چند واکسن؟ – تولید و فروش واکسن جدید معمولاً تقریباً 10 سال طول می کشد ، اما روند Covid-19 بسیار سریعتر شد.

واکسنی که توسط شرکت آمریکایی Pfizer و شرکت آلمانی BioNTech ساخته شده است در تاریخ 2 دسامبر در انگلیس مورد استفاده قرار گرفت. از آن زمان هزاران نفر از افراد مسن اولین دوز را دریافت کرده اند.

در مجموع 16 کشور و اتحادیه اروپا به واکسن Pfizer-BioNTech چراغ سبز نشان داده اند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده مجوزهای اضطراری را به داروی Pfizer-BioNTech و یک حمله دیگر از شرکت آمریکایی Moderna اعطا کرد.

روسیه واکسیناسیون را از 5 دسامبر با داروی خانگی خود Sputnik V آغاز کرد ، که هنوز در مرحله سوم آزمایشات بالینی است. چین قبلاً برای استفاده اضطراری از برخی از واکسن های خود اقدام جدی کرده است ، حتی اگر هنوز هیچ کدام به طور رسمی تأیید نشده اند.

سازمان بهداشت جهانی می گوید ، در مجموع 16 واکسن در مرحله نهایی تولید قرار دارند ، از جمله واکسن هایی که در بازار موجود است.

– جدول زمان بندی اتحادیه اروپا چیست؟ – واکسیناسیون می تواند از روز یکشنبه پس از تأیید Pabizer-BioNTech توسط آژانس دارویی اروپا (EMA) آغاز شود.

هر کشور عضو در تعریف اولویت های خود با استفاده از وسایل نقلیه پیشگام می شود.

اما سه کشور عضو – آلمان ، مجارستان و اسلواکی – واکسیناسیون را یک روز در اوایل روز شنبه آغاز کردند.

– کدام واکسن موثرتر است؟ – از 9 نوامبر ، چهار تولید کننده اعلام کرده اند که واکسن آنها مثر است: Pfizer-BioNTech ، Moderna ، اتحاد انگلیس AstraZeneca-University of Oxford و موسسه دولتی روسیه Gamaleia.

این اطلاعیه ها بر اساس آزمایشات بالینی فاز 3 است که دهها هزار داوطلب را شامل می شود.

با این حال ، اطلاعات دقیق و معتبر فقط برای داروهای Pfizer-BioNTech و AstraZeneca-Oxford در دسترس است.

مجله علمی The Lancet در تاریخ 8 دسامبر تأیید کرد که واکسن AstraZeneca به طور متوسط ​​70 درصد موثر است.

FDA واکسن Pfizer-BioNTech را در 95 درصد کارایی تایید کرد و Moderna ادعا کرد 94.1 درصد برای داروی خود است. روسیه ادعا می کند که برای واکسن Sputnik V 91.4 درصد کارایی دارد.

واکسن AstraZeneca-Oxford با حدود 50/2 یورو در هر دوز کمترین هزینه را دارد. واکسن های Moderna و Pfizer / BioNTech دارای نقص لجستیکی هستند ، زیرا فقط در طولانی مدت در دمای بسیار پایین (-20 درجه سانتیگراد برای اولی ، -70 درجه سانتیگراد برای دومی) قابل ذخیره سازی هستند.

– عوارض جانبی چه هستند؟ – کارشناسان اصرار دارند که با انجام آزمایشات بالینی بر روی دهها هزار داوطلب ، هرگونه خطر عمده از قبل شناسایی شده است. اما عوارض جانبی نادرتر یا آنهایی که بر پروفایل خاص بیمار تأثیر می گذارند ، قابل رد نیستند.

طبق FDA ، واکسن Pfizer-BioNTech می تواند منجر به واکنش های دردناکی در بازوی محل تزریق شود. سایر عوارض جانبی نامطلوب شامل خستگی ، سردرد ، گرفتگی عضلات و به ندرت تب: تب است.

– سایر موارد برجسته – مهمترین آن اثر طولانی مدت است.

پنی وارد از کالج کینگ در لندن گفت: س questionsالات اصلی این است که محافظت تا چه زمانی ادامه دارد و آیا ویروس در نهایت می تواند جهش یابد و دیگر تحت پوشش واکسن نباشد؟

س crucال مهم دیگر این است که آیا واکسنها در جمعیتهای در معرض خطر متفاوت عمل می کنند ، این کار از افراد مسن شروع می شود که احتمالاً شکل جدی Covid-19 دارند.

همچنین باید دید که آیا این واکسن ها از انتقال ویروس جلوگیری می کنند و همچنین از شدت بیماری در کسانی که جیب را دریافت کرده اند می کاهد.

– آیا اثر واکسن در برابر سویه جدید کمتر است؟ – کارشناسان اتحادیه اروپا معتقدند که واکسنهای موجود علیه Covid-19 همچنان در برابر ویروس جدید ویروس شناسایی شده در انگلیس و سایر کشورها که احتمال آلودگی بیشتر است ، باقی می مانند.

آژانس داروهای اروپایی گفت: “در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد” واکسن Pfizer-BioNTech “در برابر نوع جدید موثر نیست”.

مدیر عامل آزمایشگاه BioNTech آلمان ، Ugur Sahin ، با تکرار این پیام ، اضافه کرد که شرکت وی در هر صورت در موقعیتی است که بتواند ظرف شش هفته واکسن برای یک سویه جدید Covid-19 تهیه کند.

bur-abb-arb / spm-har

پریزر

جانسون و جانسون

ASTRAZENECA

BioNTech

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *