مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

برای روز چهارم ، شهر بالاترین میزان تلفات در کشور ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld را ثبت کرده است

1 min read

دهلی: برای چهارمین روز ، شهر بالاترین تلفات را در کشور ثبت کرده استدهلی نو: پایتخت ملی بیشترین تلفات روزانه را به دلیل Covid-19 در کشور برای چهارمین روز متوالی در روز سه شنبه ثبت کرد که 109 نفر در 24 ساعت گذشته در معرض بیماری قرار گرفتند. این همچنین پنجمین روز بود که بیش از 100 مرگ در دهلی در یک روز ثبت شد.

روز سه شنبه ، دهلی همچنین 6،224 مورد جدید از عفونت ویروسی را ثبت کرد که بالاترین میزان در میان ایالات و سرزمین های اتحادیه بود. طی 9 روز گذشته ، این شهر بیشترین موارد Covid-19 را در کشور ثبت کرده است ، که نشان می دهد میزان بحران ناشی از همه گیری همه گیر است.

“در دو هفته گذشته در موارد جدید و همچنین مرگ و میرهای ناشی از Covid-19 افزایش چشمگیری داشته است. وضعیت جدی است. “یک پزشک ارشد در AIIMS گفت:” تا زمان در دسترس بودن واکسن ، افراد باید کاملاً هنجارهای فاصله اجتماعی را رعایت کنند و همیشه ماسک بزنند تا جان خود را نجات دهند. “

تعداد کل کشته شدگان ناشی از Covid-19 در پایتخت به 8،612 نفر رسیده است ، در حالی که تعداد کل موارد از 5.4 لک عبور کرده است. از این تعداد ، 2101 مرگ و 1.53 مورد لک در 24 روز گذشته – از 1 تا 24 نوامبر ثبت شده است. به طور متوسط ​​، داده ها نشان می دهد ، 88 نفر به دلیل بیماری ویروسی جان خود را از دست داده اند و بیش از 6409 نفر روزانه در ماه نوامبر آزمایش مثبت داده اند .

مسئولان بخش بهداشت ایالتی گفتند که آزمایشات در سطح شهر افزایش یافته است ، که منجر به تشخیص و انزوای زودرس بیماران می شود. در 24 ساعت گذشته ، 24602 نفر با استفاده از RT-PCR / CBNAAT / TrueNat مورد آزمایش قرار گرفتند ، در حالی که 36،779 نفر با استفاده از تست آنتی ژن سریع مورد آزمایش قرار گرفتند. در کل 61381 نفر از نظر Covid-19 مورد آزمایش قرار گرفتند که از این تعداد 10.14٪ مثبت بودند.

دولت دهلی و مرکز تعداد تخت های ICU بدون ونتیلاتور را در بیمارستان های پایتخت افزایش داده اند. با این حال ، تقاضا به قدری زیاد است که فقط حدود 26٪ از این نوع تخت ها خالی است. تعداد تخت های ICU با پشتیبانی از هواکش به سختی پیدا می شود زیرا 90٪ آنها اشغال شده است.

“داده های ذکر شده در برنامه Delhi Corona دو بار در روز – در ساعت 8 صبح و 6 بعد از ظهر به روز می شوند. اما تقاضا آنقدر زیاد است که تخت های خالی در عرض چند دقیقه پر می شوند. در نتیجه ، بسیاری از بیمارانی که با دیدن داده های ذکر شده در برنامه سریع به بیمارستان ها می روند ، قادر به پذیرش نیستند. “یک مقام ارشد یکی از بیمارستان های خصوصی گفت.

دکتر رومل تیکو ، دکترای داخلی ، متخصص داخلی مکس ساکت ، گفت که در صورت ادامه تب یا اشباع اکسیژن 3٪ -4٪ کمتر از حد طبیعی ، بسیاری از بیماران تحت انزوا در خانه باید به بیمارستان مراجعه کنند. دکتر آتول گوگیا ، مشاور ارشد ، متخصص داخلی ، در بیمارستان سر گانگا رام افزود: “بسیاری از افراد بستری را به تأخیر می اندازند ، و این امر پرونده را غیر قابل کنترل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *