مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

برزیل آزمایشات واکسن چینی Covid-19 ، سلامت نیوز ، ET HealthWorld را متوقف می کند

1 min read

برزیل آزمایشات واکسن چینی Covid-19 را متوقف می کندریودوژانیرو: تنظیم کننده سلامت برزیل روز دوشنبه اعلام کرد که پس از “حادثه نامطلوب” شامل یک گیرنده داوطلب ، آزمایش بالینی واکسن Covid-19 تولید شده در چین را به حالت تعلیق درآورد ، ضربه ای برای یکی از پیشرفته ترین نامزدهای واکسن.

شکست CoronaVac ، که توسط شرکت دارویی چینی Sinovac Biotech ایجاد شد ، در همان روز رخ داد که غول دارویی Pfizer آمریکا اظهار داشت که کاندیدای واکسن خود 90 درصد اثربخشی را نشان داده است ، بازارهای جهانی را به اوج خود رسانده و امیدها برای پایان همه گیری را افزایش می دهد.

تنظیم کننده برزیل ، Anvisa ، در بیانیه ای گفت که “تصمیم به قطع آزمایش بالینی واکسن CoronaVac پس از یک حادثه ناگوار جدی” در 29 اکتبر داده است.

این سازمان گفت كه نمی تواند جزئیاتی درباره آنچه اتفاق افتاده است به دلیل مقررات حریم خصوصی ، اما این حوادث شامل مرگ ، عوارض جانبی بالقوه مهلك ، ناتوانی جدی ، بستری شدن در بیمارستان ، نقص مادرزادی و سایر “وقایع مهم بالینی” است.

با این حال ، مرکز بهداشت عمومی هماهنگ کننده آزمایشات واکسن در برزیل ، موسسه بوتانتان ، گفت که از این تصمیم “متعجب” شده است.

این موسسه “در حال بررسی دقیق آنچه اتفاق افتاده است” ، و “در اختیار آژانس نظارتی برزیل است تا توضیحات لازم را در مورد هر حادثه نامطلوب آزمایشات بالینی ارائه دهد.”

این اداره گفت که یک نشست خبری را روز سه شنبه ساعت 11:00 صبح (1400 به وقت گرینویچ) برگزار خواهد کرد.

CoronaVac درگیر یک نبرد سیاسی به هم ریخته در برزیل شده است ، جایی که مشهورترین حامی آن Joao Doria ، فرماندار سائوپائولو ، مخالف برجسته رئیس جمهور راست افراطی Jair Bolsonaro بوده است.

– سیاست همه گیر – بولسونارو واکسن CoronaVac را از “آن کشور دیگر” برچسب گذاری کرده و به جای آن واکسن رقیبی را که توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت دارویی AstraZeneca تولید شده است ، تحت فشار قرار داده است.

ماه گذشته ، بولسونارو طرحی را برای خرید 46 میلیون دوز CoronaVac توسط وزیر بهداشت خود ، با بیان اینکه “مردم برزیل خوکچه هندی نخواهند بود” را سرنگون کرد و از آن به عنوان “واکسن چینی Joao Doria” یاد کرد.

دوریا اوایل روز دوشنبه اعلام کرد که اولین 120،000 دوز CoronaVac در 20 نوامبر به سائوپائولو می رسد.

ایالت وی با سینوواک در خرید 46 میلیون دوز معامله کرده است – شش میلیون تولید در چین و مابقی تولید در سائو پائولو ، که هفته گذشته در کارخانه ای برای تولید واکسن در داخل کشور جای گرفت.

روزنامه Folha de Sao Paulo به نقل از متحدان دوریا که نامشان ذکر نشده است ، گزارش داد: “مقامات دولت ایالتی ترس دارند که بولسونارو از تصمیمات فنی برای به تأخیر انداختن جدول زمانی واکسن استفاده کند.”

آنویسا بلافاصله به درخواست نظر AFP پاسخ نداد.

واکسن های سینوواک ، فایزر و آکسفورد همه در مرحله آزمایش III هستند ، مرحله نهایی آزمایش قبل از تأیید مقررات.

و همه پس از ایالات متحده با بیش از 162000 نفر توسط ویروس کرونا جدید کشته شده اند ، در برزیل ، کشور با دومین بالاترین تعداد در همه گیری ، پس از ایالات متحده در حال آزمایش هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *