مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بریتانیا و سایر کشورها واکسن AstraZeneca را در میان س trialالات آزمایشی تحت فشار قرار می دهند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

انگلیس و سایر کشورها در میان س trialالات آزمایشی واکسن AstraZeneca را تحت فشار قرار می دهندلندن / مانیلا: انگلیس روز جمعه از تنظیم کننده خود خواست تا واکسن Covid-19 AstraZeneca را برای احتمال انتشار آزمایش کند ، در حالی که فیلیپین و تایلند میلیون ها دوز را تأمین کرده اند ، پس از اینکه کارشناسان س aboutالاتی در مورد داده های محاکمه ارائه دادند ، به او رای اعتماد داد.

دولت انگلیس ، که 100 میلیون دوز واکسن تولید شده توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد را تأمین کرده است ، هدف قرار دادن آن برای شروع قبل از کریسمس را هدف قرار داده است.

وزیر بهداشت انگلیس مت هانکوک گفت: “ما به طور رسمی از تنظیم کننده خواسته ایم که واکسن آکسفورد / آسترا زنکا را ارزیابی کند ، تا داده ها را بفهمد و تعیین کند که آیا این استانداردهای دقیق ایمنی را رعایت می کند”.

“این نامه گامی مهم در جهت استقرار واکسن در سریعترین زمان ممکن است.”

در مسابقه جهانی برای تولید واکسن علیه Covid-19 ، نامزد AstraZeneca به دلیل ارزان بودن قیمت و توانایی حمل و نقل در دمای طبیعی یخچال ، یکی از بهترین امیدها را برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه دارد.

دولت تایلند روز جمعه قراردادی را برای تهیه 26 میلیون دوز واکسن برای مبارزه با بیماری همه گیر امضا کرد که منجر به کشته شدن بیش از 1.4 میلیون نفر در سراسر جهان شده است. مقامات در فیلیپین گفتند که آنها 2.6 میلیون عکس را تأمین می کنند و در حال خرید یک میلیون دوز دیگر هستند.

این اطلاعیه ها پس از تردید برخی دانشمندان در مورد استحکام نتایج نشان داد که این ضربه 90٪ در یک گروه فرعی از شرکت کنندگان در آزمایش که به اشتباه در ابتدا ، دوز نیم و به دنبال آن یک دوز کامل دریافت کردند ، ایجاد شد.

مدیرعامل AstraZeneca ، پاسکال سوریوت روز پنجشنبه گفت که این دارو ساز احتمالاً یک آزمایش جهانی اضافی برای ارزیابی اثر واکسن خود با استفاده از دوز پایین تر انجام می دهد.

این شرکت روز دوشنبه داده های آزمایشی منتشر کرده است که نشان می دهد واکسن آزمایشی آن به طور متوسط ​​از 70٪ موارد Covid-19 در آزمایشات مرحله آخر در انگلیس و برزیل جلوگیری می کند.

در حالی که میزان موفقیت در زیر گروه 90٪ بود ، برخی از کارشناسان گفتند که تعداد نسبتاً کم شرکت کنندگان اعتماد به یافته ها را دشوارتر می کند.

AstraZeneca گفت كه مصرف نیمی از دوز توسط مانیتورهای مستقل ایمنی داده و تنظیم كننده انگلیس مورد بررسی و تأیید قرار گرفته و افزود كه تنظیم كننده به طور علنی تأیید كرد كه “هیچ نگرانی” وجود ندارد.

سردرگمی “مشکل”

هنگامی که دوز کامل دو بار داده شد ، همانطور که برای اکثر شرکت کنندگان در آزمایش بود ، میزان موفقیت 62 still بود – هنوز هم بالاتر از 50 required مورد نیاز تنظیم کننده های ایالات متحده. تنظیم کننده داروی اروپا گفته است که حداقل سطح اثر بخشی را تعیین نخواهد کرد.

اگر یک واکسن 50٪ کارایی داشته باشد ، به این معنی است که اگر 100 نفری که در معرض ویروس قرار نگرفته اند ، با واکسن ایمن شوند ، به طور متوسط ​​50 نفر از آنها آلوده نخواهند شد.

سخنگوی دانشگاه آکسفورد گفت که داده های اضافی آزمایش های بین المللی به محققان کمک می کند تا اثر واکسن را در میان جمعیت های متنوع تر ارزیابی کنند.

توضیح دهنده – اعداد کارآزمایی آزمایشی:

اما پائولین لوندیکس ، بنیانگذار گروه شفافیت دارویی فرانسه OT-Med ، گفت: آشفتگی آشکار در مورد نتایج آزمایش “برای اعتماد عمومی به واکسن ها بسیار مشکل ساز است”.

“این امر عمدتاً مربوط به تولیدکنندگان دارو است که در حال حاضر درگیر آن هستند ، و این باعث می شود که کاندیداهای واکسن را به بهترین شکل ارائه دهند و پروتکل ها و نتایج کامل را منتشر نکنند. این از نظر ما عکس است.”

با این وجود ، مشاور عالی علمی انگلیس گفت که نتایج موقت نشان داد که واکسن AstraZeneca موفق بوده است.

پاتریک والنس روز پنجشنبه در جریان یک کنفرانس خبری با نخست وزیر بوریس جانسون گفت: “نتیجه اصلی این کار واکسن است و این بسیار هیجان انگیز است.”

AstraZeneca پیش بینی می کند تا پایان دسامبر 4 میلیون دوز در انگلیس در دسترس باشد. آژانس تنظیم داروها و محصولات بهداشتی انگلیس (MHRA) با شروع اطلاعات مربوط به ایمنی و کارآیی ، واکسن “سریع” را بررسی می کند.

“تعدادی از متغیرها”

زیر گروه آزمایشی که 90٪ کارآیی را قرائت می کند ، شامل 2،741 داوطلب است ، که بخشی از ده هزار آزمایش است که منجر به داده های بالای 90٪ اثر در اوایل این ماه برای واکسن های Pfizer-BioNTech و Moderna می شود.

پل هانتر ، استاد پزشکی در دانشگاه انگلیس شرقی در انگلیس گفت: “تجزیه و تحلیل زیر گروه در آزمایشات کنترل شده تصادفی همیشه با مشکلات زیادی همراه است.”

هانتر افزود: “به منظور ایمان به نتایج ،” هر تجزیه و تحلیل زیر گروه تعداد زیادی داوطلب دارد.

سهام AstraZeneca در حدود سال 1310 به وقت گرینویچ 0.9٪ کاهش یافت. از زمان گزارش داده های واکسن در روز دوشنبه ، آنها حدود 7 درصد کاهش یافته اند.

خوش بینی واکسن باعث شد سهام در سال جاری سهام را به ثبت برساند و این دارو ساز را به عنوان با ارزش ترین شرکت بریتانیایی معرفی کند ، اما سهام آن از اواخر ژوئیه بیش از 17 درصد از دست داده و از Unilever و Shell عقب مانده است.

سهام Moderna از زمان انتشار اطلاعات آزمایشی خود در 16 نوامبر 22٪ تجمع کرده است ، در حالی که Pfizer و BioNTech از زمان اعلام اطلاعات در 9 نوامبر به ترتیب 6٪ و 14٪ افزایش یافته اند.

تجزیه و تحلیل همکار داده های حاصل از آزمایش AstraZeneca-Oxford در هفته های آینده در The Lancet منتشر خواهد شد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در مورد نتایج آزمایش توضیحی نداده است. آژانس دارویی اروپا روز پنجشنبه گفت “داده ها را در مورد اثر بخشی و ایمنی واکسن در هفته های آینده ارزیابی خواهد کرد”.

Moncef Slaoui ، مشاور علمی برنامه واکسن دولت ایالات متحده Operation Warp Speed ​​، خاطرنشان کرده است که هیچ کس در این گروه فرعی که نیمی از دوز اولیه را دریافت کرده باشد بالاتر از 55 سال نبوده است – این نشان می دهد که اثر رژیم در افراد مسن ثابت نشده است.

اسلاوی روز سه شنبه در جلسه توجیهی گفت: “تعدادی متغیر وجود دارد که باید آنها را بفهمیم و نقش هر یک از آنها در دستیابی به تفاوت در کارایی چه بوده است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *