مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بزرگترین سازنده دارو در جهان آماده مسابقه واکسن ویروس کرونا می شود ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

بدون هند: بزرگترین سازنده دارو در جهان آماده مسابقه واکسن ویروس کرونا می شودPUNE | نیو دهلی: هند ، بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان ، در معرض حمله رعد و برق گسترده جهانی قرار گرفته است تا ویروس کرونا را با صنعت دارویی و شرکای خود آزاد کند و حتی بدون سفارشات خرید قطعی ، سرمایه گذاری را تسریع کند.

هند بیش از 60٪ کل واکسنهای فروخته شده در سراسر جهان را تولید می کند ، و در حالی که بخش دارویی 40 میلیارد دلاری آن هنوز در تولید عکسهای گران قیمت Pfizer Inc و Moderna نقش ندارد ، این کشور نقش اساسی در ایمن سازی بسیاری از جهان خواهد داشت .

کمپانی های هندی قرار است هشت واکسن مقرون به صرفه تر برای مبارزه با Covid-19 تولید کنند ، از جمله Covishield AstraZeneca ، به نام “واکسن برای جهان” توسط توسعه دهندگان آن

سفیر استرالیا در هند ، باری او ، گفت: “واکسن های زیادی در کشورهای جهان تولید می شود اما تنها یک کشور است که توانایی تولید مقادیر کافی برای تأمین خواسته های شهروندان در هر کشور را دارد و این هند است.” فارل ، پس از گشت و گذار در سایت های تولید واکسن در هند با بسیاری از دیپلمات های دیگر.

موسسه سرم هند (SII) ، بزرگترین سازنده واکسن در جهان ، بیش از 50 میلیون دوز عکسبرداری AstraZeneca را ذخیره کرده است ، حتی در انتظار تأییدات استفاده اضطراری از مقامات انگلیس و هند.

SII قصد دارد تا ماه ژوئیه 400 میلیون دوز Covishield تولید کند و در حال راه اندازی خطوط تولید جدید است تا تقریباً یک میلیارد عکس در سال پخش کند.

در همین حال ، بسته بندی دارویی Schott Kaisha ، در حال افزایش تولید شیشه های واکسن است و DHL Deutsche Post در حال بررسی بهترین روش برای توزیع عکس ها در داخل کشور و سراسر جهان است.

Adar Poonawalla ، مدیر عامل SII ، در پردیس پراکنده این شرکت در شهر غربی غرب به رویترز گفت: “به دلیل حجم زیادی که از هند خارج می شود و البته واکسن های مقرون به صرفه ، هیچ کشوری نیست که بیشتر از هند در پایان دادن به همه گیری کمک کند. پون در اینجا ، ماشین های خودکار هر ساعت قبل از انتقال به یک اتاق سرد وسیع و سقف ، هزاران ویال را با شلیک AstraZeneca پر و مهر و موم می کنند.

اما بیشتر تولید واکسن هند می تواند حداقل در ابتدا برای مصارف خانگی باشد.

دولت هند با نزدیک به 10 میلیون عفونت ، دومین بالاترین در جهان پس از ایالات متحده ، احتمالاً یک بخش بزرگ از واکسن ها را برای 1.3 میلیارد نفر خود سفارش می دهد.

ریسک محاسبه شده
نخست وزیر نارندرا مودی هنوز مشخص نکرده است که هند به چه میزان نیاز خواهد داشت ، اما دولت وی گفته است که برخی از واکسن ها ممکن است در چند هفته آینده تصویب شود و “متعهد شده است که در تلاش های مربوط به واکسن با همه کشورهای علاقه مند همکاری کند”.

پوناوالا گفت که انتظار دارد صدها میلیون دوز در خانه بفروشد. این شرکت گفته است ، حتی با تأمین تقاضای فوری محلی ، تقریبا نیمی از تولید آن به خارج از کشور می رود.

Bharat Biotech هند ، که همچنین خواستار تأیید اضطراری نامزد واکسن مورد حمایت دولت خود شده است ، در حال مذاکره با بیش از 10 کشور در آمریکای جنوبی ، آسیا و اروپای شرقی برای فروش محصول خود است.

در همین حال ، روسیه قراردادهایی را با شرکت های هندی منعقد کرده است تا این کشور را با تولید بیش از 100 میلیون دوز در سال ، قطب تولید و صادرات واکسن Sputnik V خود قرار دهد.

بسیاری از شرکت های زنجیره تأمین واکسن هند بدون معامله در دست انجام ، سرمایه گذاری می کنند.

ریشاد داداچانجی ، مدیر Schott Kaisha که با حدود 10 سازنده واکسن در داخل و خارج از کشور در حال مذاکره است ، گفت: “ما ریسک محاسبه شده ای را پذیرفته ایم.”

این ظرفیت تولید سالانه خود را با 300 میلیون به 1.5 میلیارد ویال تا ماه نوامبر افزایش می دهد.

مدیران شرکت های رقیب SGD Pharma India و Piramal Glass گفتند که آنها در حال گسترش پایه تولید خود هستند یا خطوط تولید را برای تمرکز روی ویال ها دوباره اختصاص می دهند.

SGD قصد دارد 100 میلیون واحد به ظرفیت فعلی 350 میلیون ویال شیشه ای فعلی خود اضافه کند ، در حالی که پیرامال می گوید می تواند ظرفیت ویال تخصصی خود را فقط با اطلاع یک ماهه “برای تأمین هرگونه تقاضای پیش بینی نشده” دو برابر کند.

سرنگ و سردخانه
سایر مواردی که احتمالاً از افزایش انتظار تقاضا بهره مند می شوند عبارتند از: شرکت های دارویی Dr Reddy’s Laboratories ، Cadila Healthcare و Hetero. شرکت تدارکات FedEx؛ متخصص ذخیره سازی زنجیره سرد Snowman Logistics و سرنگ ها و تجهیزات پزشکی هندوستان و غیره.

سرنگ های هندوستان می گویند تا نیمه اول سال آینده این ظرفیت با 42٪ افزایش به 1 میلیارد واحد می رسد. این در حال حاضر حدود 140 میلیون سرنگ را حمل کرده است که پس از یک بار استفاده در برنامه جهانی واکسن COVAX ، خود را از کار می اندازند.

اما از آنجا که دولت هند هنوز هیچ قراردادی با تأمین كنندگان واكسن امضا نكرده است ، برخی از شركت های جانبی حدس زده اند كه چه نوع محصولی را باید تهیه كنند زیرا مشخصات ممكن است از واكسن به واكسن دیگر متفاوت باشد.

سردار آکشی سینگ ، مدیر عامل سازنده ویال SGD ، هشدار داد که هجوم آخرین لحظه برای تأمین واکسن برای هند می تواند صادرات را تحت تأثیر قرار دهد – مشابه روشی که مقامات در اوایل اوضاع همه گیر حمل ماسک و ضد عفونی کننده را برای تأمین تقاضای محلی متوقف کردند.

سونیل نیر ، مدیرعامل بزرگترین اپراتور زنجیره سرد هند ، آدم برفی گفت: “ما اطلاعات زیادی را به دولت تحویل داده ایم اما آنها تاكنون طرحی ارائه نداده اند.”

با این وجود گسترش مداوم این شرکت ظرفیت حمل واکسن را تا مارس دو برابر می کند و به 200 میلیون دوز می رساند.

این مرکز حدود 500 کامیون مجهز به کانتینرهای مجهز به یخچال Carrier Global را در اختیار شما قرار می دهد ، در صورت نیاز به فروشندگان بیشتری در حالت آماده باش قرار دارد و می گوید به لطف دسترسی به سطح کشور در طی چند ساعت می تواند واکسن ها را از سایت تولید به مراکز تلقیح منتقل کند.

SII که همچنین با شرکت بیوتکنولوژی Codagenix ، Novavax و Themis اتریش ارتباط واکسن COVID دارد ، تولید عکس برای سایر بیماری ها را کاهش داده و در حال آماده سازی اتاق های سردتر ، خرید کامیون های بیشتر و استخدام کارگران بیشتر است.

برای DHL ، بزرگترین شرکت پیک و لجستیک جهان ، کار انتقال واکسن در هند آغاز شده است. این اخیراً واکسن Sputnik V روسیه را برای آزمایش وارد کرده و می گوید نقش مهمی در صادرات واکسن و توزیع آنها در داخل کشور دارد.

رئیس DHL Express هند ، RS Subramanian گفت: “12-24 ماه آینده به طور قابل توجهی هیجان انگیز خواهد بود و بسیاری از مسائل مربوط به ظرفیت وجود دارد ، اما من فکر می کنم سردرد مثبتی است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *