مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بزرگترین شیوع واکسن در هند از زمان ارسال دوز 55 لیتر SII ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld در هند آغاز می شود

1 min read

بزرگترین شیوع واکسن در هند با ارسال دوز 55 لیتر از سوی SII آغاز می شودهمه از بیماری آزاد باشند “- با این شعار چاپ شده بر روی هر جعبه ، حمل و نقل موسسه سرم Covishield هند صبح روز سه شنبه از پونا به سایر مناطق هند آغاز شد و شروع به کار بزرگترین واکسن در تاریخ این کشور کرد.

دهلی ، چنای ، کلکته و حیدرآباد ، چهار انبار اصلی واکسن ، دوز Covishield خود را در طی 10 ساعت از زمان ارسال آنها از محل SII در 4.30 صبح روز سه شنبه دریافت کردند. به طور كامل ، 55 لك از كل 1.1 كورز دوز از محل SII تا ساعت 5 عصر روز سه شنبه ارسال شد ، مقامات تأیید كردند. یک مقام ارشد SII گفت: “تمرین حمل و نقل برای دوزهای باقیمانده تا عصر چهارشنبه ادامه خواهد داشت.”

دوزهای کوواکسین صبح زود چهارشنبه به فرودگاه حیدرآباد می رسد و پس از آن به حدود 11 مقصد در سراسر کشور از جمله دهلی ، بنگالورو ، چنای ، پاتنا ، لکنو و جیپور حمل می شود ، منابع موجود در بهارات بیوتکنولوژی و صنعت هواپیمایی به TOI تأیید شدند.

آماده شدن برای واکسن
در روز 1 ، بنگال دوز واکسن 10 لیتری دریافت می کند ، در بالای ایالات
شهرهای دیگر مانند پاتنا ، گوآهاتی ، ویاویادا ، لاكنو ، احمدآباد ، بنگالورو ، بهبانسوار و چندیگر نیز دوشنبه بعد از ظهر دوزهای مجاز شده خود را دریافت كردند. در حالی که UP ، بیهار ، بنگال ، ادیشا ، پنجاب ، گجرات ، تامیل نادو ، تلنگانا ، آندرا ، کارناتاکا ، J&K ، آسام ، مگالایا و دهلی بخشی از سهمیه خود را تا عصر سه شنبه دریافت کردند ، ایالت هایی مانند ماهاراشترا ، هاریانا ، کرالا ، راجستان ، اوتاراخند ، هیماچال ، جارخند ، نماینده مجلس ، و چاتیسگر ، و دیگران ، محموله های خود را در 24 تا 48 ساعت آینده تحویل می گیرند.

در میان ایالت هایی که روز سه شنبه واکسن دریافت کرده اند ، بنگال با 10 دوز لک در صدر لیست قرار دارد و پس از آن کارناتاکا (6.7 دوز لک) ، بیهار (5.5 دوز لک) و تامیل نادو قرار دارند.
بزرگترین شیوع واکسن در هند با ارسال دوز 55 لیتر از سوی SII آغاز می شود(دوزهای 5.4 لک). در حدود 9.6 دوز دوز Covishield روز چهارشنبه از پونا به سایر مناطق ماهاراشترا ارسال می شود.
این مرکز سفارشاتی را برای تهیه 1.1 کرور دوز Covishield و 55 lakh دوز Covaxin صادر کرده است که توسط Bharat Biotech تولید می شود. در حالی که قیمت کوویشیلد در هر دوز 200 روپیه است ، اما چیدمان با Bharat Biotech به گونه ای است که برای هر دوز 295 روپیه برای دوزهای 38.5 لک و سایر بقیه دوزهای 16.5 لک را بدون هزینه در نظر می گیرد. راجش بوشن ، وزیر امنیت اتحادیه ، گفت: “از این رو ، هزینه کوواکسین برای هر دوز 206 روپیه است.”

اولین محموله واکسن کشور ، شامل 2.6 لک دوز Covishield که در سه کامیون بارگیری شده است ، در ساعت 5.30 صبح روز سه شنبه به مرکز رسیدگی و پردازش بار فرودگاه پونا رسید و ساعت 8.05 صبح با پرواز SpiceXpress SG8937 ارسال شد.

در حال حاضر ، SII ماهانه 7 کرور تا 8 کرور دوز واکسن تولید می کند. بازیکنان خصوصی برای تهیه کامیون های یخچال دار ، وانت و انبار سرد مورد استفاده قرار گرفته اند.

منابعی در فرودگاه پونا گفتند 456 جعبه حاوی ویال های واکسن و به وزن 15000 کیلوگرم با 9 هواپیما از شرکت های هواپیمایی مختلف به ایالت های مختلف حمل شده است.
وزیر هواپیمایی هاردیپ سینگ پوری در توئیتی نوشت: “Air India ، SpiceJet ، IndiGo و GoAir 9 پرواز از پونا با دوزهای 56.5 لك به دهلی ، چنای ، كولكاتا ، گواهاتی ، شیلونگ ، احمدآباد ، حیدرآباد ، ویاجاوادا ، بوبانسوار ، پاتنا ، بنگالورو ، لاكنو انجام می دهند و چندیگره. “

شرکت های هواپیمایی شروع حمل واکسن را یک گام تاریخی خواندند. کاوشک خونا ، مدیر عامل شرکت GoAir ، گفت: “ما در GoAir غرق در نوع مسئولیتی هستیم که برای انتقال واکسن های Covid-19 نجات دهنده به ما اعطا شده است.”

IndiGo گفت آنها 900 كيلوگرم واكسن را از پونا به چنديگاره و لاكنو منتقل كردند. سخنگوی IndiGo گفت: “از 13 ژانویه ، واکسن از بمبئی به سایر شهرها منتقل می شود.” SpiceJet CMD آجی سینگ در توئیتی نوشت: “خوشحالم که از 50 وعده واکسن Covid-19 که روز سه شنبه ارائه شد ، SpiceJet 40 لک تحویل داد. ویده کومار جیپوریا ، مدیر عامل DIAL ، پس از دریافت اولین پرواز واکسن ، گفت: “… ما اولین گروه واکسن Covid-19 را در فرودگاه خود دریافت کرده ایم … هر دو ترمینال ما می توانند حدود 5.7 میلیون ویال در روز را اداره کنند.”

بزرگترین شیوع واکسن در هند با ارسال دوز 55 لیتر از سوی SII آغاز می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *