مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بنیانگذار موسسه سرطان V Shanta در چنای ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld درگذشت

1 min read

بنیانگذار موسسه سرطان V Shanta در چنای درگذشتدکتر ارشد شانتا ، انکولوژیست ارشد و رئیس انستیتوی سرطان آدیار ، در ساعات اولیه صبح سه شنبه درگذشت. او 93 ساله بود. این متخصص سرطان کهنه کار شب گذشته پس از شکایت از درد قفسه سینه در یک بیمارستان خصوصی در شهر بستری شد. جسد وی به محل موسسه قدیمی سرطان منتقل شده است ، که در ساختن آن همراه با مربی خود دکتر کریشناموورتی کمک کرد.

پزشک اعطای پادما شری (1986) و پادما بوشن (2006) به خاطر تلاش هایش در زمینه دسترسی به درمان با کیفیت و مقرون به صرفه سرطان برای همه بیماران مشهور بود. وی همچنین جایزه های Padma Vibhushan و Ramon Magsaysay را دریافت کرد. دکتر شانتا رئیس و رئیس اجرایی انستیتوی سرطان (WIA) چنای بود.

“موسسه سرطان آدیار” “کل زندگی پزشکی وی طی 50 سال به ماموریت سازماندهی مراقبت از بیماران سرطانی ، مطالعه بیماری ، پیشگیری و کنترل آن ، تولید متخصصان و دانشمندان در جنبه های مختلف علوم انکولوژی اختصاص یافته است.” گفت: متخصص ارشد سرطان ، همراه با دکتر کریشنامورتی در توسعه موسسه سرطان از یک بیمارستان کلبه ای با 12 تختخواب به یک مرکز جامع بزرگ سرطان ملی و بین المللی نقش مهمی داشت.

ما را دنبال کنید و با ما در ارتباط باشید ، فیس بوک، لینک شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *