مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بنیانگذار BioNTech اکنون در میان 500 ثروتمندترین افراد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld است

1 min read

Ugur Sahin ، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت بیوتکنولوژی BioNTech آلمان ، در 17 سپتامبر سال 2020 با خبرنگاران در ماربورگ آلمان مصاحبه کرد. REUTERS / Fabian Bimmer
Ugur Sahin ، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت بیوتکنولوژی BioNTech آلمان ، در 17 سپتامبر سال 2020 با خبرنگاران در ماربورگ آلمان مصاحبه کرد. REUTERS / Fabian Bimmer

دهلی نو: اوگور ساهین به یک نقطه عطف دیگر رسید. بنیانگذار BioNTech SE روز پنجشنبه پس از تأیید استفاده از واکسنی که این شرکت آلمانی با Pfizer Inc ایجاد کرد ، به 500 ثروتمند جهان در جهان پیوست.

سهام BioNTech در این هفته تقریبا 8٪ جهش کرده و بیش از 250٪ برای سال رشد کرده است. طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ ، Sahin هم اکنون با دارایی خالص 5.1 میلیارد دلار چهل و سومین فرد ثروتمند کره زمین است. ساهین به درخواست نظر پاسخ نداد.

Sahin ، دانشمند ترک تبار ، تنها سهامدار یک شرکت آلمانی است که 18 درصد از سهام BioNTech را کنترل می کند ، که سال گذشته 150 میلیون دلار از سهام اولیه خود در ایالات متحده جمع آوری کرده است. Sahin به برادران Struengmann آلمان در میان 500 ثروتمند جهان پیوست. آنها حدود نیمی از BioNTech را در اختیار دارند و ثروت آنها بیش از 24 میلیارد دلار در مجموع برآورد می شود.

مسابقه تولید واکسن Covid-19 همچنین گروهی از سرمایه گذاران Moderna را برانگیخته است. سهام شرکت مستقر در ماساچوست امسال بیش از 700 درصد رشد داشته است و میلیاردرهای برخی از سرمایه گذاران اولیه ، از جمله استاد MIT ، باب لانگر و استاد هاروارد ، تیم اسپرینگر ، و همچنین مدیر عامل شرکت استفان بانکل ، که هم اکنون 4.9 میلیارد دلار ارزش دارد ، ایجاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *