مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بهداشت و درمان و کارگران خط مقدم ، افراد مسن به 600 میلیون دوز واکسن Covid-19 ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld نیاز دارند

1 min read

سالمندان به 600 میلیون دوز واکسن Covid-19 نیاز دارنددهلی نو: دولت تخمین زده است که حدود 3 کرور کارگر بهداشتی و کارکنان خط مقدم در بخش های پر خطر وجود دارد که اولین واکسن Covid-19 را دریافت می کنند ، همانطور که در کشور در دسترس قرار می گیرد.

این بدان معناست که حداکثر تا شصت میلیون دوز ، بسته به رژیم دوز واکسن های مختلف ، برای گروه اول افرادی که واکسینه می شوند ، اختصاص خواهد داشت. کارگران خط مقدم شامل پرسنل پلیس ، کارکنان بهداشت و سایر افراد می شوند.

گروه دوم افرادی که اولویت می گیرند ، سالمندان هستند که تمرکز ویژه آنها مبتلایان به بیماریهای مشترک است. تخمین زده می شود که این افراد 25-27 کرور دیگر باشند که می توانند 500-540 میلیون دوز دیگر را به خود اختصاص دهند.

این اعداد توسط مقامات بهداشتی محاسبه می شود زیرا آنها یک برنامه واکسیناسیون گسترده را آماده می کنند تا به محض دسترسی به واکسن ویروس کرونا آغاز شود. این مرکز واکسن های Covid-19 را مستقیماً از تولیدکنندگان دارو تهیه و در ایالت ها توزیع می کند.

سالمندان به 600 میلیون دوز واکسن Covid-19 نیاز دارند
یک مقام ارشد دولتی گفت که دولت های ایالتی لیستی از کارکنان بهداشت و درمان و سایر کارگران خط مقدم دارند. وی گفت: “مأمورین ایمن سازی مناطق و سایر مقامات مربوطه این لیست را تهیه می كنند.”

این مقام مسئول گفت ، گروه دوم سالمندان ، از جمله مبتلایان به بیماریهای دیگر ، باید داوطلبانه در برنامه واکسیناسیون ثبت نام کنند و تحت بررسی قرار می گیرند.

افرادی که در گروه های دارای اولویت بالا قرار دارند و برای اولین بار و به صورت رایگان واکسن Covid-19 را دریافت می کنند ، هشدارهای پیامکی با جزئیات جلسه واکسیناسیون خود از جمله زمان ، تاریخ و مکان و نام واکسیناسیون دریافت می کنند.

مقامات وزارت بهداشت به ET گفتند ، یک پلت فرم دیجیتالی ذخیره سازی ، توزیع و تجویز واکسن Covid-19 را ردیابی می کند و همچنین دارای جزئیات مربوط به گروه های اولویت دار برای واکسیناسیون است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *