مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بودجه دولت برای واکسن Covid-19 مورد سال قرار گرفت ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

بودجه دولت برای واکسن Covid-19 مورد سوال قرار گرفتدهلی نو: یک مقام ارشد دولت نیاز هند برای تأمین بودجه واکسن Covid-19 را در صورتی که هند در راه دستیابی به مصونیت گله بود ، زیر سوال برده است.

“در این مرحله در هند ، وقتی” R0 “در همه ایالت ها به زیر یک رسیده است ، اپیدمی در هند از این نظر محدود می شود … بنابراین ، اگر خود محدود کننده باشد ، پس باید بودجه آن را تأمین کنیم (واکسن کووید 19)؟” ایندو بوشن ، مدیرعامل طرح آیوشمن بهارات ، روز سه شنبه در یک وبینار گفت.

R0 ، یا “R naught” ، متوسط ​​تعداد افرادی است که از یک فرد آلوده به یک بیماری مسری مبتلا می شوند.

صحبت در مورد اینکه چه کسی باید با اولویت واکسن در وبینار ، “چالش واکسیناسیون یک میلیارد هندی: چگونه می توان آن را برطرف کرد؟” بوشان که توسط شورای ملی تحقیقات اقتصادی کاربردی (NCAER) سازماندهی شده است ، جمعیت را به سه گروه اصلی تقسیم کرد: افرادی که احتمال آلودگی دارند ، کسانی که احتمالاً تحت تأثیر قرار می گیرند و کسانی که احتمال گسترش عفونت را دارند.

در حالی که دولت دو گروه اول را مورد توجه قرار داده است ، بوشن سوالاتی را در مورد واکسیناسیون گروه سوم و همچنین افرادی که توانایی پرداخت هزینه آن را دارند مطرح کرد.

Renu Swarup ، دبیر بخش بیوتکنولوژی ، گفت: “هیچ مرحله ای برای اطمینان از ایمنی ، اثربخشی ، واکنش ایمنی زایی که این واکسن ایجاد می کند ، هیچ مصالحه ای انجام نشده است.”

وی گفت: دلیل سرعت تولید چندین کاندید واکسن طی یک سال ، همکاری جهانی و ایجاد چارچوب موجود برای تولید واکسن بوده است.

ایالات آماده برای عرضه هستند
ظرفیت دولت برای واکسیناسیون تردیدی نبود زیرا جمعیتی به اندازه مادیا پرادش می تواند در طی شش ماه علیه Covid-19 واکسینه شود ، طبق گفته محمد سلیمان ، دبیر ارشد اضافی ، اداره خدمات بهداشتی ، مادیا پرادش.

سلیمان گفت: “همانطور كه ​​به مادیا پرادش نگاه می كنم ، كاملاً اطمینان دارم كه حتی اگر مجبور باشم 100٪ از جمعیت واكسن را تحت پوشش خود قرار دهم ، می توانم این كار را در مدت زمان 6 ماه انجام دهم.”

جنید احمد ، مدیر بانک جهانی برای هند ، با اشاره به جهش یافته ویروس ، گفت که باید توزیع عادلانه تری از واکسن برای “عاقبت” وجود داشته باشد. وی در کنفرانس مجازی گفت: “وقتی دنباله فرا می رسد و دنباله ای نیز وجود خواهد داشت ، ما نباید در موقعیتی قرار بگیریم که شمال کشوری باشد که ابتدا واکسن می زند و جنوب باید منتظر بماند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *