مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بیش از 30،000 پزشک در گجرات به انجمن پزشکی هند برای اعتراض ، Health News ، ET HealthWorld پیوستند

1 min read

بیش از 30،000 پزشک در گجرات برای اعتراض به انجمن پزشکی هند پیوستنداحمدآباد: بیش از 30،000 پزشک از گجرات به اعتراض سراسری فراخوانده شده توسط انجمن پزشکی هند (IMA) در روز جمعه علیه تصمیم مراکز مبنی بر اجازه دادن به پزشکان پس از فارغ التحصیلی آیورودا برای انجام انواع خاصی از جراحی ها پس از آموزش پیوستند. با این حال ، خدمات پزشکی فوری تحت تأثیر قرار نمی گیرند زیرا از حیطه تحریک معاف شده اند.

IMA خواستار لغو کلیه خدمات غیر ضروری و غیر Covid-19 بین ساعت 6 صبح تا 6 بعد از ظهر روز جمعه در سراسر کشور در برابر تصمیم شورای مرکزی پزشکی هند (CCIM) برای اجازه دادن به پزشکان آیورودا برای انجام برخی اقدامات جراحی شده است. پس از اتمام دوره 3 ساله PG ، حاملان دفتر IMA در اینجا گفتند.

IMA مجموعه اوج پزشکان آلوپاتی در کشور است.

“با این حال ، خدمات اورژانس ، از جمله مصدومان ، اتاق های زایمان ، جراحی های اورژانسی ، ICU و خدمات مراقبت های ویژه ادامه خواهد داشت.

دکتر کملش صائنی ، دبیر IMA (شعبه گجرات) گفت: “بیش از 30،000 پزشک عضو ما از گجرات ، از جمله 9،000 نفر از احمدآباد ، امروز به اعتراض پیوستند.”

“ما خواستار لغو اعلان قانون CCIM و کمیته NITI Aayog برای ادغام (همه سیستم های پزشکی) هستیم.

صائنی گفت: “ما از دولت می خواهیم كه نارضایتی پزشكان از این میكسوپاتی را در نظر بگیرد. IMA تا زمان برآورده شدن خواسته های ما به تحریک خود ادامه خواهد داد.”

مونا دسایی ، یک پزشک ارشد از شهرستان ، گفت که دولت نباید با سلامتی مردم بازی کند زیرا به پزشکان آیورودا اجازه می دهد بعد از یک دوره سه ساله جراحی کنند زیرا اصول آیورودا و داروهای مدرن متفاوت است.

“دستور CCIM می گوید که به دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی آیورودا در دوره 3 ساله خود برخی آموزش ها درباره پزشکی مدرن داده می شود و پس از آن می توانند 58 نوع عمل جراحی مختلف را انجام دهند.

“پزشكان پزشكي مدرن 8 تا 10 سال زمان خود را صرف يادگيري مي كنند. پس اگر فقط در سه سال مي توان به اين هدف دست يافت ، چرا ما اين همه سال را صرف يادگيري آنها مي كنيم؟” از دسای ، رئیس قبلی قبلی انجمن پزشکی احمدآباد پرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *