مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بیمارستانهای خصوصی سرانجام بلوز Covid ، Health News ، ET HealthWorld را شکست دادند

1 min read

بالاخره بیمارستان های خصوصی بلوز کوید را شکست دادندNEW DELHI: پذیرش در بیمارستان که به دلیل شیوع Covid-19 در اوایل سال جاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود ، با افزایش شتاب بخش مراقبت های بهداشتی پزشکی و حتی پیشی گرفتن از سطح قبل از Covid ، داده ها را از طرح بیمه درمانی Ayushman Bharat نشان می دهد.

تاکنون ، در طی سه ماهه اکتبر-دسامبر ، 21.36 بیمار لاک در این طرح در بیمارستانها پذیرفته شده اند که 56 درصد بیشتر از 13.7 لک در آوریل-ژوئن است. بخش خصوصی از کل 21.36 مورد پذیرش ، 12.54 لک یا 58.70٪ بستری در بیمارستان بوده است.

در مقایسه با دوره قبل از دوره Covid ، بستری شدن در بخش خصوصی در سه ماه گذشته 10.6 درصد در مقایسه با 11.33 لک در مدت مشابه (اکتبر-دسامبر) سال گذشته افزایش یافته است.

بالاخره بیمارستان های خصوصی بلوز کوید را شکست دادند
با این حال ، بستری شدن در بیمارستان تحت این طرح هنوز کمی کمتر از سطح قبل از Covid است زیرا پذیرش در بخش دولتی کمتر است. حدود 23.53 پذیرش بیمارستانی در بیمارستان – در بخش های دولتی و خصوصی – تحت برنامه بیمه طی ماه های اکتبر-دسامبر سال گذشته ثبت شده است.

بستری شدن در بیمارستان های دولتی در مقایسه با زمان قبل از تخمدان کم است. در جریان سه ماهه اکتبر-دسامبر ، 8.82 لک پذیرش در بخش دولتی ثبت شده است ، در مقایسه با 12.20 لک در مدت مشابه سال قبل. با این حال ، در مقایسه با حدود 7 پذیرش قبولی در ماه آوریل تا ژوئن پس از شیوع بیماری همه گیر در کشور ، تعداد بهتر است.

هند اولین مورد تأیید شده Covid-19 را در تاریخ 30 ژانویه گزارش کرد و قفل در سراسر کشور در 24 مارس اعلام شد که محدودیت های سفر را اعمال کرد. این امر همچنین در اثر ترس از عفونت بر رفتار جستجوی سلامت تأثیرگذار بود زیرا بسیاری از مراکز درمانی برای تهیه بیماران Covid هدایت می شدند.

خدمات در بخش مراقبت های بهداشتی خصوصی تحت تأثیر قرار گرفت ، زیرا بسیاری از آنها پس از شیوع Covid-19 در ابتدا خدمات را متوقف كرده بودند. “سهم زیادی از تختخوابها در بیمارستانهای دولتی به بیماران کووید اختصاص یافته است. همچنین تمایل بین ذینفعان این طرح وجود دارد که به دلیل ترس از عفونت به بیمارستانهای خصوصی مراجعه کنند. “ایندو بوشن ، رئیس اجرایی سازمان بهداشت ملی گفت.

وی افزود که شتاب بخش خصوصی در چند ماه گذشته همچنین به افزایش سرعت بستری در بیمارستان کمک کرده است. تاکنون ، بیش از 71000 بیمار درمان کووید دریافت کرده اند و بیش از 6.86 لک آزمایش کووید تحت این طرح انجام شده است.

24155 بیمارستان تحت طرح AB-PMJAY وجود دارد که ذی نفعان می توانند با پوشش بهداشتی رایگان 5 دلار روپیه در سال مراقبت کنند. در حالی که 45٪ بیمارستانها در بخش خصوصی هستند ، اما تاکنون 54٪ از بستری شدن 1.5 کرور در بیمارستانهای خصوصی بوده است.

AB-Pradhan Mantri Jan Aarogya Yojana (AB-PMJAY) به عنوان بزرگترین طرح بیمه درمانی در جهان شناخته می شود. براساس این طرح ، تاکنون 12.79 کرور کارت الکترونیکی صادر شده است.

داده های NHA نشان می دهد که تامیل نادو ، گجرات ، کرالا ، راجستان و چاتیسگار بیشترین تعداد بستری شدن در این طرح را در بیش از دو سال گذشته از زمان آغاز به کار آن در سپتامبر 2018 ثبت کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *