مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بیمارستان های خصوصی در برابر همکاری با دولت ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld مقاومت می کنند

1 min read

کرالا: بیمارستان های خصوصی در برابر همکاری با دولت مقاومت می کنندکوچی: تنها 8٪ بیمارستانهای خصوصی در ایالت تاکنون با دولت ایالتی همکاری کرده اند تا تحت درمان با کارونیا آروگیا سوراشا پداتی (KASP) به بیماران کوویید درمان کنند.

گزارش دولت در مورد مشارکت KASP و مشاغل عمومی و خصوصی برای Covid-19 نشان می دهد که از 1286 بیمارستان خصوصی در این ایالت ، فقط 108 بیمارستان مایل به ارائه خدمات درمانی هستند.

KASP یک طرح مراقبت های بهداشتی دولت ایالتی است که براساس آن تقریباً 19 خانواده اضافی از مزایای Pradhan Mantri Jan Arogya Yojana (PM-JAY) همراه با 21.8 خانواده لک دار موجود برخوردار می شوند. تحت KASP ، دولت ایالت هزینه های درمان Covid را برای ذینفعان واجد شرایط تحمل می کند و همچنین نرخ های بیمارستان را نیز تعیین کرده است. بر این اساس ، هزینه روزانه در یک بخش عمومی 2300 روپیه است ، در حالی که این هزینه در واحد وابستگی بالا 3300 روپیه ، در ICU بدون دستگاه تنفس 6500 روپیه و در ICU با دستگاه تهویه 11.500 روپیه است. آنها دارای هزینه PPE ثابت 1000 روپیه / واحد هستند و حداکثر سقف ادعا آنها 1 لک / پرونده است.

رئیس بهداشت KIMS و رئیس انجمن ارائه دهندگان خدمات بهداشتی هند (بخش کرالا) دکتر MI MI Sahadulla گفت: “نرخ پایین درمان تحت این طرح و حاکمیت ضعیف از نظر تأخیر در پرداخت به بیمارستان ها و رد ادعاها برای ما نگران کننده است.” AHPI در حال مذاکره با دولت های ایالتی و مرکزی برای بهبود نرخ ها و گنجاندن بخش خصوصی در مذاکرات بوده است.

در پایتخت ایالت که بیشترین عفونت و مرگ و میر ناشی از کوویید را تاکنون دیده است ، از 215 بیمارستان خصوصی ، فقط 10 بیمارستان با درمان کووید موافقت کرده اند. ارناكولام 138 بيمارستان خصوصي دارد و فقط 20 بيمار با ارائه درمان Covid-19 تحت KASP موافقت كرده اند.

حتی در مناطقی مانند Wayanad ، Pathanamthitta ، Kasaragod و Idukki ، که زیرساخت های بهداشتی دولت چندان قوی نیست ، بازیکنان خصوصی علاقه زیادی به مشارکت با دولت در قالب این طرح نداشته اند. از 48 بیمارستان خصوصی در Pathanamthitta ، سه بیمار حاضر به درمان Covid-19 هستند ، در Wayanad فقط یکی از 28 بیمارستان در Kasaragod ، این دو بیمارستان از 40 بیمارستان است ، در Idukki نیز فقط 32 بیمارستانی است که از 32 بیمارستان است. آماده.

108 بیمارستان خصوصی 5،666 تخت را برای درمان Covid در نظر گرفته اند ، در حالی که 457 تخت ICU و 171 دستگاه تهویه برای بیماران بستری در این طرح کنار گذاشته شده اند.

“اکثر ما رویکرد انتظار و تماشا را در پیش گرفته ایم. هنگامی که یک بیمارستان درمان Covid را شروع می کند ، هزینه ها نیز افزایش می یابد و همچنین در بیماران غیر Covid نیز کاهش پیدا می کند. “دکتر دکتر محمد راشد رئیس سابق انجمن بیمارستان های خصوصی کرالا افزود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *