مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بیماری همه گیر مراقبت از کودکان را نیز تحت تأثیر قرار می دهد ، پزشکان توصیه می کنند اقدامات سریع ، Health News ، ET HealthWorld را انجام دهند

1 min read

دهلی: بیماری همه گیر مراقبت از کودکان را نیز تحت تأثیر قرار می دهد ، پزشکان توصیه می کنند سریع اقدام کننددهلی نو: هر ساله ، AIIMS 500 کودک جدید را با مشکلات مزمن تنفسی ثبت می کند. سال گذشته ، از مارس تا نوامبر ، حتی یک بیمار از این دست ثبت نشده است.

علاوه بر این ، به طور ماهانه دو تا سه کودک مبتلا به فیبروز کیستیک (CF) ، یک اختلال ژنتیکی که می تواند منجر به عفونت های مزمن ریوی و کمبودهای غذایی در بین دیگران شود ، تشخیص داده می شود. اما ، از مارس 2020 تا نوامبر 2020 ، متخصصان اطفال در م instسسه برتر پزشکی و بیمارستان می گویند حتی یک بیمار با CF از OPD بازدید نکرده است. اینها فقط چند نمونه هستند.

متخصصان کودک در AIIMS و سایر بیمارستان های برتر می گویند که به دلیل همه گیری Covid-19 ، مراقبت از بیماری های دیگر تأثیر منفی گذاشته است ، که می تواند منجر به یک بحران جدی در آینده شود. پزشکان می گویند برای جلوگیری از این امر ، دولت باید خدمات معمول را بازگرداند.

طبق سرمقاله منتشر شده در مجله پزشکی هند توسط دکتر SK Kabra و دکتر Rakesh Lodha ، استادان بخش اطفال AIIMS ، این موسسه 180 کودک جدید مبتلا به سل (سل) را در طول مارس تا اکتبر 2019 ثبت کرده است ، در حالی که در دوره مربوطه در سال 2020 ، فقط پنج کودک مبتلا به سل تشخیص داده شدند که به دلیل بیماری شدید از طریق اورژانس در بیمارستان بستری شدند.

سرمقاله می گوید: “این مشاهدات نشانگر (در مورد کاهش در ثبت موارد مشکلات مزمن تنفسی ، CF و TB) نشان می دهد که این بیماری ها از دست رفته اند و افرادی که تحت پیگیری هستند کمتر از مراقبت های بهینه از آنها مراقبت می کنند”.

طبق سرمقاله IJP ، تأثیر تشخیص از دست رفته یا به تأخیر افتادن شرایط ، مانند CF یا سل ، کاملاً جدی است. “به همین ترتیب ، درمان بهینه کمتر برای کودکان مبتلا به مشکلات مزمن تنفسی می تواند نتیجه نهایی را که احتمالاً در ماه ها و سال های آینده با آن روبرو خواهیم شد ، تحت تأثیر قرار دهد.”

به گفته دکتر آنوپام سیبال ، مدیر پزشکی گروه ، گروه بیمارستان های آپولو و فوق تخصص گوارش و کبدی متخصص اطفال ، بسیاری از کودکان تحت معالجه در بیمارستان پیگیری ها و آزمایشات خود را از دست داده اند. “مردم فقط برای نیازهای اضطراری بازدید می کردند. بیماری های مزمن در اوج شیوع نادیده گرفته شدند. ” دکتر سیبال افزود که “مردم باید بدانند که Covid-19 برای مدتی وجود خواهد داشت و ترس از عفونت نباید آنها را از سایر بیماری های جدی که می توانند کشنده باشند چشم پوشی کنند.”

دکتر لودا و دکتر کابرا در سرمقاله IJP استدلال می کنند که باز کردن مرحله ای خدمات غیر Covid بدون ایجاد نگرانی در بین عموم مردم و همچنین HCP ها یا افزایش خطر افزایش عفونت ها نیاز به ساعت است و باید به محض این کار شروع شود. ممکن

“باید برنامه های خاص تسهیلات برای اطمینان از حفاظت از بیماران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی (HCP) از قرار گرفتن در معرض ویروس تدوین شود ، در حالی که کمبود HCP و زیرساخت ها (هر دو برای مراقبت از بیماران Covid-19 و غیر Covid) ) ، و اولویت دسترسی به بیماران با بیماری های مختلف حاد و مزمن ، “آنها اضافه می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *