مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

تأخیر در قیمت گذاری مانع از انتشار واکسن هند ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld می شود

1 min read

تأخیر در قیمت گذاری مانع از انتشار واکسن در هند می شوداز آنجایی که کشورهای بزرگی مانند ایالات متحده و چین برای واکسیناسیون جمعیت خود با عکسهایی که به سرعت مورد تأیید قرار گرفته است ، رقابت می کنند ، دهها میلیون دوز تهیه شده برای هندوستان علیرغم اینکه مجاز به استفاده هستند ، در انبار نشسته اند.

در حالی که توزیع در سایر كشورها بلافاصله پس از تصویب با معاملات قیمت گذاری امضا شده پیش از موعد ، دهلی نو و م Instituteسسه سرم هند با مسئولیت محدود – بزرگترین تولید كننده واكسن در جهان و شریک محلی AstraZeneca Plc – ماهها در معامله پشت سر بسته اند درها هستند و هنوز توافق نامه رسمی تأمین را امضا نمی کنند. با وجود نیاز فوری در کشوری که با دومین شیوع بزرگ جهان روبرو است ، حداقل 70 میلیون دوز واکسن در هاله ای از ابهام باقی مانده است.

روز یکشنبه ، مدیر ارشد اجرایی میلیاردر سرم ، آدار پونوالا گفت که مقامات هندی “به طور شفاهی” توافق کرده اند که 100 میلیون دوز را با “قیمت ویژه” 200 روپیه (2.74 دلار) در ازای خرید ، زیر قیمت 4 تا 5 دلار به انگلیس خریداری کنند. دولت. سپس این شرکت می خواهد واکسن ها را با هزینه مشخص 1000 روپیه طی دو تا سه ماه به طور خصوصی به افراد و شرکت ها بفروشد.

به گفته Abhishek Sharma ، تحلیلگر در Jefferies ، دولت ممکن است به دنبال تحت فشار قرار دادن سرم برای کاهش قیمت خود باشد ، همانطور که در تصمیم بحث برانگیز آن برای روشن کردن واکسن رقیب تولید شده توسط یک شرکت محلی که هنوز داوطلبان را برای آزمایش مرحله نهایی جذب می کند ، مشاهده می شود .

این کشمکش در کشوری که عفونتها از مرز 10 میلیون نفر عبور کرده اند زمان زیادی را صرف کرده است و نشان دهنده تنش بین منافع عمومی و سودجویی خصوصی شرکتهای دارویی است که می خواهند به سرعت سرمایه های همه گیر خود را پس بگیرند.

در حالی که اقتصادهای ثروتمندتر و پیشرفته تاکنون عموماً از اختلاف قیمت ها در بازارهای مختلف اجتناب کرده اند ، این مسئله که هزینه تلقیح باید در بین یک بیماری همه گیر کشته شدن بیش از 10 هزار نفر در روز در سراسر جهان هزینه شود ، با گسترش توزیع به کشورهای در حال توسعه ، به نظر می رسد .

برای نخست وزیر نارندرا مودی ، هر سنت هزینه شده برای قیمت واکسن در کشوری که بیش از 1.3 میلیارد نفر در آن زندگی می کنند ، عواقب مالی جدی برای دولت وی به همراه خواهد داشت.

رانديپ گولريا ، عضو نيروي كار مودي براي مديريت Covid-19 و مدير انستيتو علوم پزشكي تمام هند ، گفت: “هنگامي كه به صورت عمده خريد مي كنيد ، بديهي است اين مزيت وجود دارد كه مي توانيد در مورد آن مذاكره كنيد.” مصاحبه روز دوشنبه. وی افزود که مذاکرات تحت سیاست تدارکات ادامه دارد و “بدیهی است که آنها همچنین ممکن است بتوانند در مورد قیمت بازار تصمیم بگیرند.”

گولریا گفت که قرارداد خرید “هر روز” امضا خواهد شد. وزیر بهداشت راجش بوشان روز سه شنبه در جلسه توجیهی به خبرنگاران گفت ، هند آماده است واکسنهای Covid-19 را ظرف 10 روز از تصویب آن توسط تنظیم کننده دارو استفاده کند. وی نگفت که آیا قرارداد قیمت یا عرضه امضا شده است.

پس از آنکه واکسنهای اضطراری را به واکسنهای Pfizer Inc. و Astra-Oxford اعطا کرد ، اولین ضربان ها توسط انگلیس پنج تا شش روز طول کشید.

“معامله بد”
در ماه اکتبر ، افرادی که از این موضوع آگاه بودند به بلومبرگ گفتند که دهلی نو حدود 50،000 کرور برای تلاش در زمینه واکسیناسیون اختصاص داده است و هزینه کل آن را برای هر نفر حدود 6 $ 6 دلار تخمین می زند. سخنگوی وزارت بهداشت هند برای توضیح در این باره قابل دسترسی نیست.

300 میلیون نفر در مرحله اول ، با كاركنان بهداشت ، پس از آن پرسنل پلیس و سربازان ، و سپس افراد مبتلا به بیماری های دیگر و افراد بالای 50 سال مایه كشی می شوند.طرح واکسیناسیون

رامانا لاکس مینارایان ، بنیانگذار مرکز پویایی بیماری ها ، اقتصاد و سیاست ، از پایتخت هند گفت: “دولت به راحتی به بخش خصوصی پول نمی پردازد.” “آنها فقط در انجام بازی مهارت دارند زیرا فشارهای بودجه ای دارند – دیوان سالار ، اگر با معامله ای بد برگردند ، وزیر آنها را بلافاصله می فرستد و می گوید” برای من قیمت بهتری بگیر “.

واکسیناسیون هند چاپ آبی نشان می دهد که 300 میلیون نفر در مرحله اول اعزام ، از کارمندان بهداشت ، پس از آن پرسنل پلیس و سربازان ، و سپس افراد مبتلا به بیماری های دیگر و افراد بالای 50 سال مایه زنی می شوند. گولریا گفت این روند سه تا چهار ماه به طول می انجامد.

طبق مصاحبه با پزشکان و نمایندگان محلی ، از مقامات محلی در سراسر کشور خواسته شده است لیست های واکسیناسیون با اولویت را تهیه کنند ، اما کارهای مقدماتی ناهموار به نظر می رسد. به نظر می رسد برخی از مناطق نیز در حال آماده سازی همزمان دو واکسن مختلف هستند.

اگرچه عکس AstraZeneca در آزمایشات جهانی مورد آزمایش قرار گرفته است و در روزهای اخیر مجوز اضطراری را از تنظیم کننده های انگلیس و هند دریافت کرده است ، توسعه دهنده واکسن مستقر در حیدرآباد Bharat Biotech International Ltd. هنوز تجزیه و تحلیل داده های آزمایش مرحله 3 را آغاز نکرده است ، تصویب محدودیت استفاده از کشور آسیای جنوبی در آخر هفته.

آمیت تادانی ، جراح در بیمارستان نیرما در بمبئی گفت: “چندین واکسن وجود دارد که قرار است مورد استفاده قرار گیرند.” “آنها قصد دارند یک نوع واکسن خاص اختصاص دهند که فقط در یک منطقه مورد استفاده قرار گیرد ، بنابراین اگر مشکلی وجود دارد ، تشخیص اینکه کدام واکسن خاص باعث ایجاد آن شده است ، آسان است.”

سرم ، که با AstraZeneca توافق کرده است که حداقل یک میلیارد دوز تولید کند ، در حال حاضر هدف اولیه تولید 100 میلیون را تا ماه دسامبر کاهش داده است ، زیرا سرعت آن از مصوبات پیش بینی شده کندتر است.

Poonawalla برای اولین بار در ماه سپتامبر بحث عمومی پیرامون قیمت های احتمالی واکسن را آغاز کرد ، که برخی از کارشناسان بهداشت آن را بخشی از تلاش های لابی می دانند.

در مصاحبه روز یکشنبه ، پونوالا خوشبین بود که به زودی ظرف چند روز یک قرارداد کتبی منعقد خواهد شد. وی با اشاره به 70 میلیون دوزی که شرکت برای توزیع آماده کرده است ، گفت: “ما قبلاً آن را بسته بندی کرده ایم ، فقط باید آن را با کامیون در سراسر ایالت ارسال و تحویل بگیریم.”

“تأیید عجولانه”
در همین حال ، تصمیم هند برای اعطای محدودیت تصویب کوارکسین بهارات Biotech با وجود کمبود داده های کارآیی آزمایش نهایی ، ناظران را ناخوشایند کرده است. در ماه آگوست ، رئیس شرکت کریشنا الا در یک کنفرانس گفت که واکسن آنها ارزان تر از آب بطری است – این بدان معنی است که هزینه ای کمتر از نیمی از سرم برای واکسن AstraZeneca ارائه می دهد.

شارما ، تحلیلگر مراقبت های بهداشتی در بمبئی در جفریس ، روز یکشنبه در گزارشی گفت: “تأیید عجولانه کواکسین ، حتی به عنوان یک کاندیدای پشتیبان ، اساساً توسط ملاحظات تجاری دولت هند انجام می شود.” اگر کوواکسین “بتواند در چند ماه آینده اثربخشی را نشان دهد ، واکسن های بعدی باید از نظر قیمت و اثربخشی رقابت کنند.”

تصویب سریع Bharat Biotech همچنین ممکن است به دلیل این باشد که هند نمی خواهد فقط به یک تولید کننده واکسن توجه کند.

در انعکاس یک بحث طولانی مدت در مورد نقش شرکت های دارویی خصوصی ، این نگرانی در حال افزایش است که موقعیت سرم به عنوان تنها تامین کننده داخلی یک واکسن بالقوه برای نجات جان بیش از حد قدرتمند است.

در خارج از هند ، AstraZeneca فقط به دولت ها تأمین می کند و هنوز هیچ معامله خصوصی با شرکت ها یا افراد منعقد نکرده است. با این حال سرم می خواهد ظرف چند ماه به بازار خصوصی با حاشیه بالاتر دسترسی داشته باشد ، جایی که قصد دارد 5 برابر قیمت شات را افزایش دهد ، طبق برنامه های قیمت گذاری که توسط Poonawalla به اشتراک گذاشته شده است.

اولین محرک
مالینی آیسولا ، مشاور مشترک شبکه اقدام دارویی در سراسر هند ، یک ناظر بهداشت ، گفت: قیمت پیشنهادی 1000 روپیه برای هر دوز “کاملاً افزایش قیمت و استفاده از موقعیت وی به عنوان اولین محرک است.” “من شخصاً فکر نمی کنم که آنها مجوز استفاده خصوصی را در حال حاضر ارائه دهند.”

اما برای وضعیت بهتر جامعه طبقه بندی شده در هند ، انتظار برای سیستم بهداشت عمومی بیزانس برای توزیع دوز گزینه ای نیست.

به گفته مقامات وام دهنده ، که خواستار مشخص نشدن مشورت های خصوصی است ، یک بانک خصوصی بزرگ منتظر راهنمایی در مورد تاریخ و قیمت گذاری معیار از طرف دولت است که به وی امکان می دهد خرید واکسن را مستقیماً از تولیدکنندگان در نظر بگیرد.

در حال حاضر سرم هنوز در انتظار اولین سفارش خود از دولت است. پوناوالا گفت که هند ابتدا نیاز به تهیه واکسن کافی برای نیازمندان خود دارد. وی گفت: “اگر بخواهیم آن را به هر شکلی که می خواهیم بفروشیم ، منطقی است که برخی از آسیب پذیرترین افراد ممکن است این کار را از دست دهند.”

دهلی نو همچنین می داند که سازنده واکسن قادر نخواهد بود به راحتی آن حجم عظیم را به جای دیگری منتقل کند.

لاکسمینارایان گفت: “هند هر ساله واکسنهای زیادی را از م Instituteسسه سرم خریداری می کند و آنها می دانند که چگونه این بازی را انجام دهند.” “هند می تواند کمی بیشتر صبر کند ، اما برای سرم به این راحتی ها نیست – دولت روش هایی دارد که به او متکی باشد.”

(با کمک Ragini Saxena و Suvashree Ghosh.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *