مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

تنظیم کننده اتحادیه اروپا استفاده از واکس فایزر را تایید می کند ، تلقیح از 27 دسامبر آغاز می شود ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

تنظیم کننده اتحادیه اروپا استفاده از واکس فایزر را تایید می کند ، تلقیح از 27 دسامبر آغاز می شودAMSTERDAM: تنظیم کننده داروهای اروپا روز دوشنبه استفاده از واکسن Covid-19 را که توسط شرکت آمریکایی Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech تولید شده است ، تصویب کرد و اتحادیه اروپا را برای شروع مایه کوبی ها طی یک هفته آماده می کند.

کشورهای اتحادیه اروپا از جمله آلمان ، فرانسه ، اتریش و ایتالیا گفته اند که قصد دارند واکسیناسیون را از 27 دسامبر آغاز کنند زیرا اروپا تلاش می کند تا با ایالات متحده و انگلیس جابجا شود ، جایی که تلقیحات در اوایل ماه جاری آغاز شد.

با کسب چراغ سبز از آژانس داروهای اروپایی (EMA) ، آخرین مرحله تصویب کمیسیون اروپا است که انتظار می رود اواخر روز دوشنبه باشد.

اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون در توییتر خود نوشت: “اکنون ما سریع عمل خواهیم کرد. من انتظار دارم تا امروز عصر کمیسیون اروپا تصمیم بگیرد.”

Von der Leyen قبلاً شروع واکسیناسیون را در دوره 27 تا 29 دسامبر هدف قرار داده بود.

آماده سازی برای انتشار واکسن در حالی انجام می شود که شناسایی یک سویه بسیار عفونی ویروس کرونا در انگلیس باعث ایجاد هرج و مرج در سراسر منطقه شده است ، کشورها قبل از تعطیلات کریسمس سفرهای خود را با انگلیس قطع کرده و تجارت را مختل می کنند.

آمر کوک ، مدیر اجرایی EMA گفت که مایه کوبی 450 میلیون نفر از 27 کشور اتحادیه اروپا هنوز مدت زیادی طول می کشد.

وی به ” جلسات خبری

مقامات EMA گفتند که به احتمال زیاد این واکسن علیه نوع جدید ویروس کرونا کارساز است.

مارکو کاوالری ، رئیس استراتژی تهدیدهای بهداشتی و بهداشتی و واکسن ها گفت: “ما فکر می کنیم که حتی اگر هنوز تأیید کامل نداشته باشیم ، به احتمال زیاد محافظت از واکسن در برابر این نوع جدید نیز حفظ خواهد شد.”

واکسیناسیون درایو

این بیماری همه گیر باعث کشته شدن حدود 470،000 اروپایی شده و در ماه های زمستان در حال شتاب گرفتن است و اقتصاد را در این روند خرد می کند. بسیاری از دولت ها برای جلوگیری از موج دوم عفونت ها و جلوگیری از سیستم های مراقبت های بهداشتی طاقت فرسا ، محدودیت های شدیدتری را برای خانوارها وضع کرده اند.

دانشجویان پزشکی ، پزشکان بازنشسته ، داروسازان و سربازان در یک کمپین واکسیناسیون اروپا در مقیاسی بی سابقه شرکت می کنند.

رویکرد مرحله به مرحله به این معنی است که کارکنان مراقبت های بهداشتی و ساکنان مسن خانه های مراقبت در اولویت قرار دارند ، بیشتر طرح های ملی حداکثر تا پایان سه ماهه اول سال 2021 به عموم مردم نمی رسند.

هدف 27 عضو اتحادیه اروپا دستیابی به پوشش 70٪ از 450 میلیون نفر جمعیت آن است.

تنظیم کننده دارو در سوئیس روز شنبه واکسن را برای استفاده در افراد بالای 16 سال مجاز دانست.

EMA در 6 اکتبر در تلاش بود تا روند تأیید را که معمولاً حداقل هفت ماه به طول می انجامد ، بررسی مقدماتی داده های اولیه آزمایشات Pfizer را آغاز کند.

مجوز EMA که در ابتدا به عنوان تأیید بازاریابی مشروط (CMA) اعطا می شود ، به مدت یک سال معتبر است و می تواند سالانه تمدید شود. پس از بررسی بیشتر اطلاعات ، می تواند به یک مجوز بازاریابی استاندارد تبدیل شود. این مدت پنج سال اعتبار دارد اما برای اعتبار نامحدود قابل تمدید است.

این فرآیند بیش از مجوز فوق العاده سریع اضطراری توسط انگلیس ، اولین کشور غربی که شلیک Covid-19 را تأیید کرد ، طول کشید.

تست دارو در اروپا

این دامنه آزمایشی برای توانایی بروکسل در متحد کردن اروپا در میان فشارهای سیاسی برای تسریع روند کار و تعدیل همه گیری است که باعث کشته شدن بیش از 1.6 میلیون نفر در جهان شده است.

هفته گذشته ، آلمان ، فرانسه ، ایتالیا و پنج کشور دیگر اروپایی توافق کردند که شروع فعالیت های واکسیناسیون خود را هماهنگ کنند.

اتحادیه اروپا برای پرداخت 200 میلیون دوز واکسن Pfizer-BioNTech ، برای واکسیناسیون 100 میلیون نفر ، با پرداخت 15.50 یورو (18.90 دلار) برای هر دوز ، سفارش داده است.

همچنین 100 میلیون دلار اضافی با جدول زمانی برای تحویل که هنوز مورد مذاکره قرار ندارد ، خریداری خواهد شد.

مقامات EMA هرگونه مداخله سیاسی را انکار کرده و از سرعت روند تأیید دفاع کردند.

هارالد انزمن ، رئیس کمیته داروهای انسانی EMA (CHMP) ، گفت: “تمرکز منحصراً بر روی علم بود ، کشورهای عضو بیش از حد درگیر بودند که می توانستند به این علم بپردازند و اجازه می دهند هرگونه سفیدکاری یا سازگاری سیاسی ایجاد شود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *