مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

تنظیم کننده اتحادیه اروپا می تواند واکسن Covid را “اواخر سال 2020 ، اوایل سال 2021” تأیید کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

تنظیم کننده اتحادیه اروپا می تواند واکسن Covid را در اواخر سال 2020 ، اوایل سال 2021 تأیید کندهاگ: تنظیم کننده داروهای اروپا روز دوشنبه گفت که می تواند اولین واکسن های ویروس کرونا را در اواخر امسال یا اوایل سال آینده تأیید کند ، زیرا امیدوار کننده ترین نامزدها را ارزیابی می کند.

این توضیحات پس از آن رخ داد که هفته گذشته رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اورسولا فون در لاین گفت که ناظر می تواند چراغ سبز واکسن های آزمایش شده توسط Pfizer-BioNTech و Moderna را قبل از پایان دسامبر نشان دهد.

آژانس داروهای اروپایی در بیانیه ای از طریق ایمیل به خبرگزاری فرانسه گفت: “پیش بینی جدول زمانی برای مجوز واکسن دقیقاً در این مرحله دشوار است ، زیرا داده ها هنوز در دسترس هستند و بررسی های گسترده هم اکنون ادامه دارد.”

“بسته به چگونگی پیشرفت ارزیابی ، EMA در واقع می تواند در موقعیتی باشد که بتواند ارزیابی را برای پیشرفته ترین داوطلبان تا پایان سال جاری یا ابتدای سال آینده به پایان برساند.”

EMA مستقر در آمستردام “بررسی های گسترده ای” را انجام می دهد که برای سرعت بخشیدن به زمان تأیید واکسن در سه نامزد Pfizer-BioNTech ، Moderna و دانشگاه آکسفورد-AstraZeneca طراحی شده است.

شرکت بزرگ Pfizer و BioNTech آلمان در حال حاضر داده ها را به EMA ارسال کرده اند ، زیرا این شرکت ها اعلام کردند آزمایشات بالینی نشان می دهد واکسن آزمایشی آنها 95 درصد موثر است.

در همین حال Moderna مستقر در ایالات متحده می گوید واکسن آن 94.5 درصد موثر است و آکسفورد و AstraZeneca روز دوشنبه گفتند که اثر آنها 70 درصد است که بسته به نوع دوز تا 90 درصد افزایش می یابد.

چندین کشور اروپایی قبلاً از راهکارهایی برای واکسن ویروس کرونا برای بخشهای زیادی از جمعیت خود به محض تأیید توسط EMA رونمایی کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *