مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

تکه های تخت مشخص شده برای جای خالی ضعیف ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

دهلی: تکه تخت های مشخص شده برای جای خالی ضعیفدهلی نو: در آن زمان که مردم برای گرفتن بستری در بیمارستان ها در تلاش هستند ، بسیاری از تختخواب هایی که برای افراد فقیر در بیمارستان های خصوصی در نظر گرفته شده است ، خالی است. اشوک آگروال ، عضو کمیته ای که دادگاه عالی دهلی برای اجرای تسهیلات تختخواب رایگان تعیین کرده است ، به TOI گفت: این جای خالی از 40٪ تا 100٪ در بیمارستان های مختلف است.

آگاروال گفت ، “قبل از شیوع Covid-19 ، اشغال تخت های اختصاص یافته به بخش های ضعیف تر از نظر اقتصادی در بیمارستان های خصوصی 85٪ بود. اکنون به 15-20 درصد رسیده است. “

با حکم دیوان عالی کشور ، کلیه بیمارستانهای خصوصی ساخته شده در زمینهایی که با نرخ تخفیف خریداری شده اند ، موظف هستند 10٪ از ظرفیت بستری در بیمارستان و 25٪ از ظرفیت خارج از بیمارستان را برای درمان رایگان بیماران EWS ذخیره کنند.

آگاروال گفت: 61 بیمارستان در سطح شهر با هم بیش از 950 تخت برای بیماران فقیر رزرو کرده اند. “بسیاری از این بیمارستانها به طور کامل یا جزئی به امکانات Covid تبدیل شده اند. بنابراین ، بیماران EWS که به دنبال درمان عفونت هستند ، مجاز به درمان در آنجا هستند. ” “اما ما به طور منظم شکایت می کنیم در مورد عدم پذیرش پذیرش در فقرا در یک زمینه یا زمین دیگر.”

اکثر بیمارستانها از پاسخ دادن به اظهارات آگاروال خودداری کردند. آنها اظهار داشتند كه تختخوابهای EWS كه در تاسیسات غیر Covid در نظر گرفته شده بود بیشتر اشغال شده است. یک مقام مسئول در یک بیمارستان خصوصی خصوصی در شرق دهلی ادعا کرد: “تخت های Covid خالی است زیرا بسیاری از بیماران EWS به ما نزدیک نمی شوند.”

یک بیمارستان مرکزی دهلی ، که دارای 68 تخت زیر گروه EWS است که فقط 14 آن در روز سه شنبه اشغال شده است ، گفت که این موضوع را بررسی می کند.

طبق قوانین ، یک بیمار فقیر می تواند مستقیماً برای پذیرش تحت سهمیه EWS یا از طریق مراجعه به بیمارستان های دولتی به یک بیمارستان خصوصی برود. فعالان گفتند ، اما فقرا اغلب از بیمارستان های خصوصی دلسرد شده و به بهانه عدم دسترسی به تختخواب ، آنها را پس می زدند. “این بیمارستان ها در حال انجام جراحی های برنامه ریزی شده از بیماران غیر Covid هستند ، اما بیماران EWS را با استناد به مقررات دولتی امتناع می کنند. این نیز یکی از دلایل خالی بودن تخت های EWS است. “

این فعال افزود كه بسیاری از بیماران برای تسهیل پذیرش و حتی مقامات بالاتر در بخش بهداشت ایالتی بدون اخذ مداخله به افسران گره ای كه در بیمارستان های خصوصی منصوب شده اند مراجعه كرده اند. وی گفت: “بیماری همه گیر نباید بهانه ای شود تا بیمارستان های خصوصی از حق خود در حق فقرا محروم شوند.” “تختخوابهای زیر گروه EWS را نمی توان به دیگران داد. وقتی مردم به دلیل کمبود تخت ICU می میرند ، آنها نیز نباید خالی بمانند. ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *