مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

تیم WHO برای جستجوی ریشه های بیماری همه گیر ویروس کرونا به ووهان می رسد ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

تیم WHO برای یافتن منشا بیماری همه گیر ویروس کرونا به ووهان می رسدووهان: یک تیم جهانی از محققان روز پنجشنبه وارد شهر چین شدند که برای اولین بار همه گیر ویروس کرونا شناسایی شد تا در مورد عدم ریشه در مورد اینکه آیا پکن سعی در جلوگیری از اکتشافات شرم آور دارد ، یک تحقیق سیاسی حساس درباره ریشه آن انجام دهد.

تیم 10 نفره اعزامی از سوی سازمان بهداشت جهانی به ووهان پس از ماه ها درگیری دیپلماتیک که موجب شکایت عمومی غیرمعمول رئیس WHO شد ، توسط دولت رئیس جمهور شی جین پینگ تأیید شد.

دانشمندان گمان می کنند ویروسی که از اواخر سال 2019 باعث کشته شدن 1.9 میلیون نفر شده است ، از خفاش ها یا حیوانات دیگر به سمت انسان پریده است ، به احتمال زیاد در جنوب غربی چین. حزب حاکم کمونیست ، که از شکایت هایی که باعث شیوع بیماری شده بود ، گیج شده است ، می گوید این ویروس از خارج از کشور ، احتمالاً از طریق غذاهای دریایی وارد شده ، آمده است ، اما دانشمندان این موضوع را رد می کنند.

CGTN ، کانال انگلیسی زبان تلویزیون دولتی CCTV ، ورود تیم WHO را گزارش داد. اعضای این ویروس و سایر متخصصان ایالات متحده ، استرالیا ، آلمان ، ژاپن ، انگلیس ، روسیه ، هلند ، قطر و ویتنام هستند.

سخنگوی دولت گفت این هفته آنها “با” دانشمندان چینی “تبادل نظر” می کنند اما هیچ اشاره ای به اینکه آیا آنها مجاز به جمع آوری شواهد هستند ، نداد.

طبق پستی در حساب رسمی Weibo CGTN ، آنها دو هفته قرنطینه و همچنین آزمایش سواب گلو و آزمایش آنتی بادی برای Covid-19 انجام می دهند. آنها قرار است در قرنطینه از طریق ویدئو کنفرانس با متخصصان چینی کار کنند.

پس از آنکه دولت ترامپ پکن را مقصر شیوع ویروس دانست که اقتصاد جهانی را به عمیق ترین رکود از دهه 1930 فرو برد ، چین درخواست تحقیقات بین المللی را رد کرد.

پس از اینکه استرالیا در ماه آوریل خواستار تحقیق مستقل شد ، پکن با جلوگیری از واردات گوشت گاو ، شراب و سایر کالاهای استرالیا تلافی کرد.

یک جانور شکارچی حیات وحش ممکن است ویروس را به بازرگانانی که آن را به ووهان منتقل کرده اند ، منتقل کند ، یکی از اعضای تیم WHO ، جانورشناس پیتر دازاک از گروه ایالات متحده EcoHealth Alliance ، در ماه نوامبر به آسوشیتدپرس گفت.

بعید است که یک بار بازدید دانشمندان منشا ویروس را تأیید کند. پین کردن مخزن حیوانات شیوع به طور معمول یک کار طاقت فرسا است که سالها تحقیق شامل نمونه برداری از حیوانات ، تجزیه و تحلیل ژنتیکی و مطالعات اپیدمیولوژیک طول می کشد.

شین رو شی ، مدیر مرکز تحقیقات عفونت های ویروسی نوظهور در دانشگاه چانگ گونگ تایوان گفت: “دولت باید بسیار شفاف و مشترک باشد.”

دولت چین تلاش کرده است تا در مورد منشا ویروس سردرگمی ایجاد کند. این نظریه ها را به اثبات رسانده است ، با کمترین شواهد ، مبنی بر اینکه این شیوع ممکن است با واردات غذاهای دریایی آلوده آغاز شده باشد ، مفهومی که توسط دانشمندان و آژانس های بین المللی رد شده است.

می فنگ ، یک مقام کمیسیون بهداشت ملی ، روز چهارشنبه گفت: “WHO باید تحقیقات مشابه را در مکان های دیگر انجام دهد.”

برخی از تیم های WHO یک هفته پیش در حال عزیمت به چین بودند اما پس از اعلام اینکه پکن ویزای معتبری دریافت نکرده است ، مجبور به بازگشت شدند.

آدام کمرادت اسکات ، یک متخصص بهداشت در دانشگاه سیدنی گفت: این ممکن است “یک بنگل اداری” باشد ، اما این حادثه “اگر مقامات چینی قصد دخالت در این مسئله را دارند ، این س questionال را ایجاد می کند.”

تمرکز احتمالی محققان موسسه ویروس شناسی ووهان در شهری است که شیوع آن آغاز شده است. این یکی از برترین آزمایشگاه های تحقیقاتی ویروس در چین است که پس از شیوع سندرم حاد تنفسی حاد در سال 2003 ، آرشیوی از اطلاعات ژنتیکی در مورد ویروس های خفاش ایجاد کرد.

طبق دستورالعمل منتشر شده از سوی WHO برای تحقیق در مورد ریشه های آن ، هیچ برنامه ای برای ارزیابی اینکه آیا ممکن است انتشار آزمایشی ویروس کرونا در آزمایشگاه ووهان وجود داشته باشد وجود ندارد ، همانطور که برخی سیاستمداران آمریکایی ، از جمله رئیس جمهور دونالد ترامپ ادعا کرده اند.

مارک وولهاوس ، متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه ادینبورگ گفت ، “ممیزی علمی” از سوابق موسسه و اقدامات ایمنی “یک فعالیت معمول” است. وی گفت این بستگی به میزان تمایل مقامات چینی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات دارد.

وولهاوس گفت: “در اینجا یک عنصر بزرگ اعتماد وجود دارد.”

تحقيقات AP نشان داد كه دولت كنترل تحقيقات درباره اين بيماري را اعمال كرده و دانشمندان را از گفتگو با خبرنگاران منع كرده است.

وولهاوس گفت که منشأ دقیق ویروس کرونا هرگز قابل ردیابی نیست زیرا ویروس ها به سرعت تغییر می کنند.

اگرچه یافتن دقیقاً همان ویروس Covid-19 در حیوانات ممکن است چالش برانگیز باشد ، اما کشف ویروس هایی که از نزدیک با هم مرتبط هستند ممکن است در توضیح چگونگی جهش بیماری برای اولین بار از حیوانات و روشن کردن اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از همه گیری های آینده کمک کند.

وولهاوس گفت: دانشمندان باید به جای تهیه “یک تصویر جامع” از ویروس تمرکز کنند.

شی گفت: “اکنون زمان سرزنش کسی نیست.” “ما نباید بگوییم ، تقصیر شماست.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *