مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

جزئیات مطالعه اولین ابزار هوش مصنوعی برای کمک به آزمایشگاه ها برای حذف Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

اولین ابزار هوش مصنوعی را برای کمک به آزمایشگاهها برای رد Covid-19 جزئیات مطالعه کنیدواشنگتن: مطالعه ای که اخیراً با همکاری همکاران دانشگاه ورمونت و Cedars-Sinai انجام شده است عملکرد نرم افزار جدید Biocogniv AI-Covid را توصیف می کند.

این تیم دقت بالایی را در پیش بینی احتمال عفونت Covid-19 با استفاده از آزمایشات معمول خون پیدا کردند ، که می تواند به بیمارستان ها کمک کند تعداد بیماران ارجاعی برای آزمایش PCR کمیاب را کاهش دهد.

مطالعه آنها در مجله تحقیقات اینترنت پزشکی به صورت آنلاین در دسترس است.

“Timothy Plante” ، استادیار دانشگاه ورمونت ، MD ، MHS ، گفت: “با گذشت 9 ماه از این بیماری همه گیر ، ما اکنون درک بهتری از نحوه مراقبت از بیماران Covid-19 داریم ،” -19 تشخیص با آزمایش PCR. “

تست PCR استاندارد تشخیصی فعلی Covid-19 است و برای اجرا به نمونه برداری خاصی مانند سواب بینی و تجهیزات آزمایشگاهی تخصصی نیاز است.

“تانیا كانیگان ، مدیر عامل Biocogniv ، دکتری ،” طبق داده های بیش از 100 بیمارستان آمریكا ، میانگین زمان چرخش ملی آزمایش های Covid-19 كه در اتاق های اورژانس سفارش داده شده بیش از 24 ساعت است ، دور از دور برگشت هدفمند یك ساعته. ، گفت

شمارش کامل خون و پانل های متابولیکی کامل ، آزمایش های رایج آزمایشگاهی هستند که به سفارش بخش های اورژانس انجام می شوند و زمان برگشت سریع دارند. این آزمایشات بینایی در مورد سیستم ایمنی بدن ، الکترولیت ها ، کلیه و کبد را فراهم می کند.

محققان توانستند مدلی را آموزش دهند که تغییرات در این آزمایشات معمول را تجزیه و تحلیل کند و احتمال منفی بودن Covid-19 بیمار را با دقت بالا اختصاص دهد.

جنیفر جو ، MD ، پزشک اورژانس در بوستون ، ماساچوست و رئیس پزشکی Biocogniv گفت: “AI-Covid پس از بازگشت این آزمایشات خون ثانیه ای طول می کشد تا نتیجه آموزنده خود را ایجاد کند ، و سپس آزمایشگاه می تواند در تفسیر آزمایش خود استفاده کند.” افسر

جو افزود: “در یک بخش اورژانس کارآمد که این آزمایشات معمول خون را اولویت بندی می کند ، زمان نتیجه گیری ممکن است زیر یک ساعت باشد.”

ویکتور تاپسون ، پزشک متخصص بیماری های ریوی و داخلی Cedars-Sinai ، می گوید چنین ابزارهای کمکی که به پزشکان کمک می کند تشخیص های احتمالی را رد کنند ، در پزشکی فوری شناخته شده است.

تاپسون گفت: “به عنوان مثال ، آزمایش خون با دیمر کم می تواند به ما کمک کند تا لخته شدن در بیماران خاص را رد کند ، به ارائه دهندگان این امکان را می دهد تا از تشخیص گران قیمت ، اغلب وقت گیر مانند سی تی اسکن قفسه سینه ، صرف نظر کنند.”

تیم Biocogniv معتقد است که مزیت ثانویه آزمایشگاه های دارای AI-Covid ممکن است زمان نتایج PCR سنتی را کاهش دهد.

جو گفت: “با کمک AI-Covid ، آزمایشگاه ها ممکن است با تخصیص بهتر تست سریع PCR برای بیمارانی که واقعاً به آن نیاز دارند ، برخی از گلوگاه آزمایش را برطرف کنند.”

مدل AI-Covid بر روی داده های دنیای واقعی از Cedars-Sinai و همچنین بر اساس داده های مختلف بیمار از نظر جغرافیایی و جمعیتی از 22 بیمارستان ایالات متحده تأیید شد و به یک منطقه زیر منحنی (یا AUC) 0.91 از 1.00 دست یافت.

جورج هاوزر ، مدیر ارشد علمی Biocogniv ، دکتر ، گفت: “این مدل را قادر می سازد تا حساسیت بالایی 95 درصدی را حفظ کند در حالی که ویژگی متوسط ​​49 درصد را حفظ می کند ، که بسیار شبیه به عملکرد سایر آزمایش های منتفی است. یک آسیب شناس

مدیر عامل شرکت Biocogniv ، آرتور ادیب ، دکترای علوم پزشکی گفت: “من افتخار می کنم که چنین تیم چشمگیری از دانشمندان علوم پزشکی از دانشگاه ورمونت و Cedars-Sinai به عنوان همکار در تأیید اعتبار این مدل به موقع حضور دارم.”

ادیب افزود: “هوش مصنوعی به میزان قابل توجهی پیشرفت کرده است ؛ اکنون زمان استفاده از این ابزار قدرتمند برای دستیابی به موفقیت های جدید در زمینه بهداشت و درمان فرا رسیده است و ما خوشحالیم که می توانیم آن را برای کمک به آزمایشگاه ها و ارائه دهندگان بیمارستان در مقابله با بحران فعلی Covid-19”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *