مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

جهان که از سوی ویروس جدید متزلزل شده است ، انگلیس ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld در را بست

1 min read

جهان که از سوی ویروس جدید متزلزل شده است ، در انگلیس را می بنددتعداد زیادی از کشورها روز دوشنبه مرزهای خود را به دلیل ترس از ویروس کرونا ویروس بسیار عفونی ، به انگلیس بستند ، وحشت جهانی را افزایش داده ، باعث هرج و مرج در سفر و احتمال کمبود مواد غذایی انگلیس چند روز قبل از لبه صخره Brexit شد. هند ، لهستان ، اسپانیا ، سوئیس ، روسیه ، اردن و هنگ کنگ پس از هشدار نخست وزیر بوریس جانسون مبنی بر شناسایی نوع جهش یافته ویروس ، تا 70 درصد قابل انتقال در کشور ، سفر به انگلیس را به حالت تعلیق درآوردند. عربستان سعودی ، کویت و عمان مرزهای خود را به طور کامل بستند.

چندین کشور دیگر سفر خود را از انگلیس از جمله فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، هلند ، اتریش ، ایرلند ، بلژیک ، اسرائیل و کانادا به حالت تعلیق درآورده اند – اگرچه دانشمندان گفتند که این فشار ممکن است در حال حاضر در کشورهایی با روش های تشخیص پیشرفته کمتر از انگلستان در حال گردش باشد. کشف سویه جدید فقط چند ماه قبل از اینکه واکسن ها به طور گسترده در دسترس باشد ، رخ داد ، وحشت تازه ای را در یک بیماری همه گیر کاشته است که باعث کشته شدن حدود 1.7 میلیون نفر در سراسر جهان و بیش از 67000 نفر در انگلیس شده است.

فرماندار نیویورک ، اندرو کوومو ، از دولت آمریكا خواست تا برای جلوگیری از ورود سویه جدید به این كشور كه ​​با كوید -19 با تقریباً 3 میلیون و 18 هزار كشته آسیب دیده است ، گام بردارد. وی گفت: “زمان آن فرا رسیده است كه دولت فدرال سریع اقدام كند ، زیرا امروز این نوع هواپیما سوار هواپیما می شود و در JFK به زمین می نشیند و تنها یك نفر نیاز دارد.” دستیار وزیر بهداشت آمریكا ، برت ژیرور ، گفت هنوز چیزی درباره آن تصمیم گیری نشده است.

نوع جدید ، که به گفته دانشمندان 40٪ -70٪ قابل انتقال است ، به سرعت در مناطقی از جنوب انگلیس ، از جمله لندن ، به سویه غالب تبدیل می شود. مواردی از سویه جدید نیز در برخی کشورهای دیگر از جمله ایتالیا و هلند شناسایی شده است. استرالیا گفت که مشخص شد دو نفر که از انگلیس به نیو ساوت ولز ، پرجمعیت ترین ایالت آن سفر کرده اند ، ویروس جهش یافته را حمل می کنند. این در حالی است که ده ها پرواز داخلی را قطع کرده در حالی که بیش از 250،000 نفر در نیو ساوت ولز محصور شده اند. نخست وزیر اسکات موریسون گفت: “2020 هنوز با ما انجام نشده است.” برخی از دانشمندان گفتند که شیوع کشف شده در انگلیس ممکن است در معرض تشخیص باشد. “انگلیس به سادگی کشوری است که این جهش ها را بیشتر پیدا می کند ، زیرا آنها بیشتر به دنبال آنها هستند. کشورهایی هستند که به سختی جستجو می کنند یا اصلاً جستجو نمی کنند. “مارک ون رانست ، ویروس شناس بلژیکی گفت.

مقامات اتحادیه اروپا از طریق ویدئو برای هماهنگی پاسخ خود به سویه جدید ویروس تشکیل جلسه دادند. این بلوک در حال آغاز واکسیناسیون در طی یک هفته پس از تأیید تنظیم کننده داروهای خود برای استفاده از Pfizer و BioNTech در روز دوشنبه است.

فرانسه مرز خود را برای ورود افراد و کامیون ها از انگلیس بست و یکی از مهمترین شریان های تجاری با سرزمین اصلی اروپا را بست. در حالی که خانواده ها و رانندگان کامیون سعی داشتند از ممنوعیت سفر برای بازگشت به موقع خانه خود برای کریسمس استفاده کنند ، زنجیره سوپرمارکت های انگلیس Sainsbury گفت که در صورت عدم بازگشت سریع حمل و نقل ، کمبودها ظرف چند روز شروع می شود.

هنگامی که دوره انتقال Brexit در 2300 به وقت گرینویچ در 31 دسامبر ، کشور آماده می شود تا سرانجام از اتحادیه اروپا جدا شود ، نوع جدید و محدودیت ها در انگلیس هرج و مرج را ایجاد می کند.

زنگ خطر جهانی در بازارهای مالی منعکس شد. سهام اروپا سقوط کرد و سهام مسافرت و اوقات فراغت بیشتر درد را تحمل کرد. پوند 2.5 درصد در برابر دلار سقوط کرد و در بزرگترین افت یک روزه خود از ماه مارس بود. روزنامه های انگلیس از این بحران ناراحت بودند. دیلی میرور در صفحه نخست خود گفت: “مرد بیمار اروپا”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *