مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

خدمات پزشکی از راه دور وزارت بهداشت eSanjeevani ثبت 1 میلیون مشاوره تلفنی ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

خدمات پزشکی از راه دور وزارت بهداشت eSanjeevani 1 میلیون مشاوره تلفنی را ثبت کرده استدهلی نو: طرح ملی پزشکی از راه دور وزارت بهداشت اتحادیه eSanjeevani روز دوشنبه از 1 میلیون مشاوره تلفنی عبور کرده است. وزارت بهداشت در بیانیه ای گفت eSanjeevani توسط بیماران در بیش از 550 منطقه هند استفاده می شود.

بیش از 10 درصد از کاربران eSanjeevani 60 سال به بالا هستند. نزدیک به یک چهارم کل بیماران بیش از یک بار از eSanjeevani استفاده کرده اند.

این وزارتخانه گفت: “این به عنوان گواهی بر این واقعیت است که مردم شروع به ترجیح پزشکی از راه دور از مراجعه به OPD های بیمارستان برای مشاوره با پزشک کرده اند.”

ظاهراً eSanjeevani در هند اولین نوع تحول دیجیتال در ارائه خدمات بهداشتی در مقیاس ملی توسط یک کشور در حال توسعه است.

در بیانیه آمده است ، در طی شیوع COVID-19 ، eSanjeevani نه تنها تحول دیجیتالی عظیمی را در ارائه خدمات بهداشتی ایجاد کرده بلکه اکوسیستم سلامت دیجیتال را نیز در کشور تقویت کرده است.

ابتکار eSanjeevani وزارت بهداشت در دو جریان در 28 ایالت و سرزمین های اتحادیه فعالیت می کند.

eSanjeevani AB-HWC مشاوره تلفنی پزشک به پزشک را امکان پذیر می کند و از حدود 6000 مرکز بهداشت و سلامت استفاده می شود که توسط متخصصان و پزشکان در 240 مرکز که توسط ایالت ها در بیمارستان های منطقه ای یا کالج های پزشکی ایجاد شده اند ، در حال خدمات رسانی هستند.

بیش از 20،000 امدادگر ، پزشک و متخصص آموزش دیده اند تا از مراکز بهداشت و سلامت eSanjeevani Ayushman Bharat (AB-HWC) استفاده کنند.

جریان دوم eSanjeevani OPD یا ارائه خدمات بهداشتی از راه دور به بیماران در خانه های آنها است. eSanjeevani OPD مشاوره های بدون تماس ، بدون خطر و ایمن بین پزشک و بیمار را امکان پذیر می کند. مورد استقبال چشمگیر بیماران و پزشکان قرار گرفت.

10 کشور برتر با بالاترین مشاوره از طریق سیستم عامل OPD eSanjeevani و eSanjeevani عبارتند از: تامیل نادو (319507) ، اوتار پرادش (268889) ، مادیا پرادش (70838) ، گجرات (63601) ، کرالا (62797) ، هیماچال پرادش (49224) ، آندرا پرادش (39853) ، کارناتاکا (32693) ، اوتاراکند (31910) و ماهاراشترا (12635).

حدود 8000 پزشک در OPD eSanjeevani آموزش دیده اند و از آنها استفاده می شود و به طور متوسط ​​حدود 1500 پزشک روزانه پزشکی پزشکی از راه دور را در حدود 225 OPD آنلاین انجام می دهند که 190 مورد OPD تخصصی و حدود 30 OPD عمومی هستند. از اواخر روز ، eSanjeevani روزانه به حدود 14000 بیمار در سراسر کشور خدمات ارائه می دهد.

با توجه به پتانسیل ذاتی و تأثیرات اجتماعی این روش دیجیتالی ظهور ارائه خدمات بهداشتی ، ایالات متحده برنامه های ابتکاری در اطراف OPS eSanjeevani طراحی کرده اند.

در کرالا ، eSanjeevani OPD برای ارائه خدمات بهداشتی به زندانیان زندان منطقه Palakkad مورد استفاده قرار می گیرد ، در هیماچال پرادش نیز در خانه های سالخوردگی اجرا می شود.

پذیرش سریع خدمات OPD eSanjeevani در سراسر کشور امکان راه اندازی طیف گسترده ای از OPD های تخصصی و فوق تخصص را فراهم کرده است ، از جمله سیستم های پزشکی جایگزین مانند AYUSH و طبیعت درمانی.

کرالا قبلاً OPD در eSanjeevani OPD برای ارائه خدمات مراکز مداخله زودرس منطقه ای Rashtriya Bal Swasthya Karyakram – جمعیت برای جمعیت خود ایجاد کرده است.

در این بیانیه آمده است ، دولت های ایالتی با ایجاد یک اکوسیستم سلامت دیجیتال قوی شامل منابع انسانی و زیرساختی باهوش فناوری اطلاعات برای تقویت تصویب eSanjeevani ، از تلاش های وزارت بهداشت و رفاه خانواده اتحادیه تعریف می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *