مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

داروخانه های آنلاین به عنوان یکی از فعال ترین زیر بخش های مراقبت های بهداشتی در سال 2020 ، Health News ، ET HealthWorld ظاهر شدند

1 min read

داروخانه های آنلاین به عنوان یکی از فعال ترین زیر بخش های مراقبت های بهداشتی در سال 2020 پدیدار شدندتوسط آمیت گوپتا
شریک ، بهداشت و علوم علوم ، مشاوره بانکی سرمایه گذاری ، EY

بخش های بهداشت و درمان و داروسازی بیشترین بخشهای تحت تأثیر و مختل بوده اند که شاهد روند عمده ای از خارج از همه گیر هستند.

جمع آوری بخش بهداشت و درمان برای سال 2020:
در CY20 ، بخش بهداشت و درمان / بهداشت و درمان شاهد حدود 60 معامله با ارزش تخمین زده شده معامله کل 1.1 میلیارد دلار بود. فعالیت معاملات در بخش ارائه خدمات بهداشتی به دلیل نگرانی های مربوط به تأثیر احتمالی بیماری همه گیر Covid-19 بر عملکرد مالی شرکت ها بی صدا بود. معاملات عمده در بخش بیمارستان در طول سال عبارت بود از (1) خرید عمده سهام HealthCare Global Enterprises (HCG) توسط CVC Capital Partners به ​​مبلغ 140 میلیون دلار (2) خرید بیمارستان های کلمبیا آسیا توسط بیمارستان های مانیپال با تخمین 240 تا 280 میلیون دلار. فعالیت جمع آوری کمک مالی PE در بخش تحویل با توجه به عدم اطمینان عملکرد ناشی از Covid برای دومین سال متوالی بی صدا ماند.

در حالی که بخش تشخیص ، کشش معنی دار M&A را مشاهده نکرد ، فعالیت PE در زیر بخشهای منتخب مشاهده شد. بزرگترین معامله PE بخش تشخیصی 55 میلیون دلار سرمایه گذاری در آزمایشگاه های MedGenome بود که توسط Leapfrog Investments انجام شد. یکی دیگر از معاملات قابل توجه در بخش تجهیزات تشخیص پزشکی ، 33 میلیون دلار سرمایه گذاری در Molbio Diagnostics توسط Motilal Oswal PE بود.

داروخانه های آنلاین یکی از فعال ترین زیر بخش های بهداشت و درمان با فعالیت های جمع آوری کمک مالی M&A و PE بود – معاملات اصلی M&A شامل (1) خرید Netmeds توسط Reliance (2) ادغام Medlife با Permmeasy. علاوه بر این ، بازیکنان بزرگی مانند Phameasy از چندین سرمایه گذار بودجه PE را جمع آوری کردند. در مشاوره های آنلاین عمودی Practo ، DocsApp و mFine دور اضافی از بودجه را جمع آوری کردند.

چشم انداز بخش بهداشت و درمان:
بیماری همه گیر Covid-19 باعث افزایش چشمگیر مشاغل مراقبت های بهداشتی دیجیتال شده است و ما انتظار داریم فعالیت معاملات / علاقه به این بخش در سال آینده نیز ادامه یابد. علاوه بر این ، انتظار می رود عملکرد بخش تحویل در سال آینده تثبیت شود که احتمالاً منجر به بازگشت فعالیت معاملات در بخش به ویژه با خروج PE خواهد شد. بخش تشخیصی احتمالاً شاهد تلفیق استراتژیک به رهبری بازیکنان تشخیص Big4 است.

جمع آوری بخش داروسازی برای سال 2020:
در CY20 ، فعالیت معاملات در فضای داروسازی هند شاهد تجدید حیات بوده است ، با 70 معامله ارزش معامله کل (فاش شده) 3.3 میلیارد دلار. این امر در درجه اول توسط سرمایه گذاری های PE انجام شد که ناشی از انعطاف پذیری ذاتی فارما در یک محیط دشوار و فرصت های بالقوه در فضای API ناشی از تغییرات ساختاری پیش بینی شده در زنجیره تأمین به نفع هند بود. بازیکنان PE ترجیح بیشتری را برای معاملات اکثریت / خرید و همچنین سیستم عامل های اختصاصی برای ادغام چندین خرید برای ایجاد دارایی های کوچک نشان دادند. ارزیابی این بخش در مقایسه با سال گذشته با استفاده از چند برابر در داروسازان ذکر شده در بخشها بهبود یافته است.

بخش عمده ای از معاملات بلیط های بزرگ توسط بخش سهام خصوصی با 35 معامله جمع شده بیش از 2.1 میلیارد دلار (افشا شده) در مقابل 14 معامله با ارزش معامله 334 میلیون دلار در سال گذشته انجام شده است. معاملات اصلی شامل: الف) خرید عمده سهام KKR در JB Chemicals (ب) سرمایه گذاری اقلیت کارلایل در پیرامال فارما (ج) جمع آوری کمک مالی Biocon Biologics از Goldman Sachs ، True North و Tata Capital (d) Advent برای به دست آوردن سهام کنترل RA Chem.

M&A ورودی با دو معامله بزرگ 717 میلیون دلار درآمد داشت – واگذاری واکسن های Praha به Novavax توسط Aurobindo در Natrol و Poonawalla Group مستقر در ایالات متحده. تلفیق داخلی 20 معامله با 370 میلیون دلار ارزش معامله فاش شده را به دست آورد که تحت سلطه خرید ردی از بخشهای منتخب تجارت ژنریال های مارک دار Wockhardt در هند بود. M & A خروجی تنها با 46 میلیون دلار ارزش معامله ثبت شده در CY20 ضعیف بود.

چشم انداز بخش داروسازی:
ما انتظار داریم که فعالیت معاملات در سال آینده از طرف PE و سرمایه گذاران استراتژیک همچنان پر رونق باشد. این امر توسط چندین راننده از جمله تغییر ساختاری پایگاه تأمین API از چین به هند ، کاهش فشار قیمت گذاری در محصولات ژنتیکی ایالات متحده و رشد قوی بخش جهانی منجر می شود. سرمایه گذاران پلی اتیلن همچنان به خرید و ادغام دارایی در سیستم عامل دارویی خود ادامه می دهند در حالی که سرمایه گذاران استراتژیک به دنبال کاهش وابستگی API به چین و همچنین پرتفوی ویژه برای بازار ایالات متحده هستند. ما انتظار داریم که فرمولاسیون های مارک دار داخلی ، API ها ، ژنریک های اختصاصی / زیست شبیه سازها و CRAMS بخشهای ترجیحی معاملات باشند.

(سلب مسئولیت: نظرات ابراز شده فقط از نویسنده است و ETHealthworld.com لزوماً عضو آن نیست. ETHealthworld.com هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات وارده به شخص یا سازمان به طور مستقیم یا غیر مستقیم ندارد.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *