مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

داروی لنفوم از Remdesivir در برابر ویروس کوید ، Health News ، ET HealthWorld بهتر عمل می کند

1 min read

داروی لنفوم از Remdesivir در برابر ویروس Covid بهتر عمل می کندپکن: به گفته محققان ، یک داروی شیمی درمانی که در اصل برای درمان لنفوم تولید شده است ، از داروی محبوب remdesivir در برابر SARS-CoV-2 بهتر عمل کرده است و به طور بالقوه می تواند برای درمان Covid-19 مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

یک استراتژی جدید غربالگری داروی محاسباتی همراه با آزمایشات آزمایشگاهی نشان می دهد که داروی پرالترکسات یک کاندید امیدوار کننده برای بیماران Covid-19 است.

رویکرد غربالگری جدید چهار داروی امیدوار کننده را شناسایی کرد که سپس در آزمایش های آزمایشگاهی در برابر SARS-CoV-2 مورد آزمایش قرار گرفتند.

دو دارو ، پرالترکسات و آزیترومایسین ، با موفقیت از تکثیر ویروس جلوگیری کردند.

هایپینگ ژانگ از مitسسات فن آوری پیشرفته شنژن در شنژن ، چین گفت ، آزمایش های آزمایشگاهی بیشتر نشان داد که پرالترکسات با شدت بیشتری تکثیر ویروس را نسبت به رمدسویر ، مهار می کند ، دارویی که در حال حاضر برای درمان برخی از بیماران Covid-19 استفاده می شود.

ژان و تیم با هدف قرار دادن یک پروتئین ویروسی به نام RNA پلیمراز وابسته به RNA (RdRP) ، 1،906 داروی موجود را برای توانایی بالقوه آنها در مهار تکثیر SARS-CoV-2 غربال کردند.

یافته ها ، منتشر شده در مجله دسترسی آزاد PLOS محاسباتی زیست شناسی ، نشان می دهد که پرالترکسات می تواند به طور بالقوه برای درمان Covid-19 دوباره مورد استفاده قرار گیرد.

“با این حال ، این داروی شیمی درمانی می تواند عوارض جانبی قابل توجهی را به همراه داشته باشد و برای افراد مبتلا به لنفوم ترمینال استفاده می شود ، بنابراین استفاده فوری برای بیماران Covid-19 تضمین نمی شود. با این حال ، یافته ها از استفاده از استراتژی غربالگری جدید برای شناسایی داروهایی پشتیبانی می کند مورد استفاده مجدد قرار گرفت “، محققان متذکر شدند.

با وجود همه گیری Covid-19 که باعث بیماری و مرگ در سراسر جهان می شود ، به فوریت نیاز به درمان های بهتر است.

یک میانبر می تواند استفاده مجدد از داروهای موجود باشد که در اصل برای درمان سایر بیماری ها تولید شده اند.

ژانگ گفت: “ما ارزش رویکرد ترکیبی جدید خود را که ترکیبی از فن آوری های یادگیری عمیق و شبیه سازی های سنتی تر از پویایی مولکولی است ، نشان داده ایم.”

او و همکارانش اکنون در حال توسعه روش های محاسباتی دیگری برای تولید ساختارهای جدید مولکولی هستند که می توانند به عنوان داروهای جدید برای درمان Covid-19 تولید شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *