مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دانشمندان سیستم جدید استنشاق واکسن ها ، Health News ، ET HealthWorld را ایجاد کردند

1 min read

دانشمندان سیستم جدید استنشاق واکسن ها را ایجاد می کننددانشمندان یک سیستم تحویل استنشاق برای واکسن ها ایجاد کرده اند که بدون ایجاد آسیب در ریه ، باعث ایجاد پاسخ های ایمنی قوی در موش ها و پستانداران غیر انسانی می شود ، پیشرفتی که ممکن است منجر به درمان های جدید بیماری های تنفسی مانند Covid-19 شود.

یافته های منتشر شده در مجله Med حاکی از آن است که می توان یک سیستم ایمنی و م deliveryثر در تحویل ریه برای واکسن ها و داروها در برابر عوامل بیماری زا مانند ویروس کرونا ویروس جدید ایجاد کرد.

وادیه آراپ از موسسه سرطان راتگرز در ایالات متحده ، وادیه آراپ ، گفت: “این استراتژی ترجمه به طور بالقوه امکان انتقال موثرتر داروها یا واكسن ها را فراهم می كند در حالی كه احتمال عوارض جانبی سمی را كاهش می دهد.”

به گفته محققان ، این روش تزریق واکسن دارای مزایای بسیاری نسبت به سایر راه ها است ، به ویژه برای تولید واکسن علیه عفونت های تنفسی ، زیرا داروها مستقیماً به محل عفونت می رسند.

واکسیناسیون مبتنی بر استنشاق بدون سوزن و حداقل تهاجمی است ، آنها افزودند که به خصوص برای تجویز دوزهای مختلف جذاب است.

محققان گفتند که این روش فراهمی زیستی را بهبود می بخشد و همچنین با دستیابی به یک شروع سریع اثرات جانبی بالقوه را کاهش می دهد.

دانشمندان معتقدند که تحویل ریه می تواند در برابر عوامل بیماری زای موجود در هوا که باعث بیماری هایی مانند سل ، آنفلوانزا ، ابولا ، سرخک و کوید -19 می شوند ، محافظت کند.

با این حال ، آنها گفتند که این روش به طور گسترده ای اتخاذ نشده است ، بخشی به این دلیل که مکانیسم های اساسی فیزیولوژیکی تا حد زیادی ناشناخته مانده اند.

آنها گفتند که پاسخ به این س questionال برای طراحی یک سیستم کلی تحویل ریه برای استفاده گسترده بسیار مهم است.

در مطالعه جدید ، محققان یک سیستم ایمنی و مثر در تحویل ریه را طراحی و به نمایش گذاشتند.

آنها گفتند که این روش شامل استفاده از فاژها است – ویروسهایی که می توانند سلولهای باکتریایی را آلوده و تکثیر کنند.

در انواع خاصی از واکسن ها ، آنها گفتند که ذرات فاژ که پروتئین های کوچک یا پپتیدها را حمل می کنند ، برای ایجاد پاسخ های ایمنی محافظ استفاده می شوند.

در ابتدا ، محققان پروتئین کوچکی را شناسایی و شناسایی کردند – CAKSMGDIVC – که می تواند ذرات فاژ را به طور م acrossثر از طریق سد ریوی و جریان خون منتقل کند.

آنها دریافتند که تحویل استنشاقی ذرات فاژ نمایش دهنده CAKSMGDIVC باعث ایجاد یک پاسخ آنتی بادی قوی در برابر ذرات فاژ در موش ها و نخستی های غیر انسانی ، بدون آسیب رساندن به ریه ها می شود.

به گفته دانشمندان ، سیستم جدید تحویل ریه ایمن و م effectiveثر است و از مزایای منحصر به فردی برای تولید واکسن و داروها علیه عوامل بیماری زای موجود در هوا برخوردار است.

آنها گفتند که ذرات فاژ بدون ایجاد عوارض جانبی سمی ، پاسخهای ایمنی بسیار قوی و پایدار را القا می کنند.

از آنجا که آنها در داخل سلولهای یوکاریوتی تکثیر نمی شوند ، در مقایسه با سایر استراتژی های واکسیناسیون کلاسیک مبتنی بر ویروس ، استفاده از آنها معمولاً بی خطر تلقی می شود.

از نظر اجرای عملی ، این مطالعه خاطر نشان کرد که ذرات فاژ در شرایط سخت محیطی بسیار پایدار هستند و تولید در مقیاس وسیع آنها در مقایسه با روشهای سنتی که برای تولید واکسن استفاده می شود ، بسیار مقرون به صرفه است.

دانشمندان گفتند ، برخلاف واکسن های متداول که غالباً غیرفعال می شوند ، سیستم جدید تحویل ریه به زنجیره سرد نیاز به دست و پا گیر ، سختگیرانه و گران قیمت ندارد.

آراپ گفت: “علاوه بر این ، ذرات فاژ همه کاره هستند و می توان آنها را با استفاده از فناوری استاندارد زیست مولکولی مهندسی کرد.”

محققان در مرحله بعدی قصد دارند تا سینتیک حمل و نقل ریوی را پس از چند نوبت بررسی کنند و پاسخ های ایمنی مبتنی بر سلول را بررسی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *