مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دانمارک در حال توسعه “گذرنامه واکسن دیجیتال Covid-19” ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

دانمارک در حال توسعه دیجیتال Covid-19 & quot؛ پاسپورت واکسن & quot؛کوپنهاگن: دانمارک در حال تهیه “گذرنامه واکسن” دیجیتالی برای افرادی است که واکسن Covid-19 را دریافت کرده اند ، اقدامی که ممکن است آنها را قادر به سفر به کشورهایی کند که در طول همه گیر شدن همه موارد مستند به این مدارک است.

وزارت بهداشت روز جمعه در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت: “انتظار می رود که سایر کشورها الزاماتی را برای ارائه مستندات واکسن در هنگام ورود داشته باشند. از پاسپورت واکسن دانمارکی می توان در اینجا استفاده کرد.”

این وزارتخانه گفت که گذرنامه ممکن است در ماه های اول امسال برای دسترسی به آن از طریق وب سایت بهداشت عمومی دانمارک ارائه شود. مشخص نبود که گذرنامه از طریق برنامه در دسترس خواهد بود یا خیر.

این وزارتخانه بر لزوم بررسی بیشتر تأکید کرد که آیا افرادی که واکسینه شده اند هنوز می توانند ویروس را منتقل کنند و چه مدت واکسن ها قبل از نیاز به یک بار دیگر دوام می آورند.

استونی سال گذشته گفت که در حال آزمایش “گذرنامه مصونیت دیجیتال” برای ردیابی افرادی است که از Covid-19 بهبود یافته و مقداری از مصونیت بدست آورده اند ، هرچند س overالات در مورد محافظت از افراد یا برای چه مدت باقی مانده است.

دانمارک واکسیناسیون سالمندان و پرسنل بهداشتی را از اواخر ماه دسامبر آغاز کرد و تاکنون به حدود 1٪ از جمعیت خود عکس تزریق کرده است و این امر از سایر کشورهای اروپایی پیشی گرفته است.

انتظار می رود روز جمعه واکسیناسیون در حدود 900 خانه سالمندان در سراسر کشور به پایان برسد.

سازمان بهداشت جهانی سال گذشته اعلام کرد که در حال کار بر روی یک گواهینامه واکسیناسیون الکترونیکی ، “کارت زرد هوشمند” یا نسخه دیجیتالی کتابچه های واکسن زرد است که در بسیاری از کشورها استفاده می شود.

هواپیمای استرالیایی Qantas در ماه نوامبر گفت که در آینده اصرار خواهد داشت که مسافران قبل از پرواز واکسن Covid-19 بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *