مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

در حالی که هشدار می دهد ویروس کرونا ویروس جدید “خارج از کنترل” ، اروپا پروازهای انگلیس را ممنوع می کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

در حالیکه هشدار می دهد ویروس کرونا ویروس جدید لندن: در حالی كه دولت در لندن هشدار داده بود كه سویه جدید و جدی ویروس “از كنترل” ندارد ، كشورهای اروپایی از روز یكشنبه منع پروازهای خود را از انگلیس آغاز كردند.

به دنبال مثال هلند ، جایی که ممنوعیت پروازهای مسافرتی انگلیس از روز یکشنبه اجرایی شد ، یک منبع دولت آلمان گفت که برلین نیز در حال بررسی اقدامی مشابه به عنوان “یک گزینه جدی” برای پروازها از انگلیس و آفریقای جنوبی است.

ممنوعیت هلند از ساعت 6:00 صبح (05:00 به وقت گرینویچ) به اجرا درآمد و تا 1 ژانویه ادامه خواهد داشت. بلژیک همسایه نیز اعلام کرد ورود پرواز و قطار از انگلیس را از نیمه شب به حالت تعلیق درآورده است.

این اقدامات در حالی صورت می گیرد که حدود یک سوم جمعیت انگلیس وارد محاصره کریسمس شده و وزیر بهداشت انگلستان مت هانکوک هشدار داد که سویه جدید ویروس “از کنترل خارج شده” است.

نخست وزیر بوریس جانسون روز گذشته گفته بود كه میلیون ها انگلیسی مجبور خواهند شد برنامه های كریسمس خود را لغو كنند و در خانه بمانند زیرا فشار جدید بسیار سریعتر گسترش می یابد.

هانکوک در اسکای نیوز صحبت کرد و گفت که اوضاع “بسیار مهیک” است.

وی گفت: “کنترل آن تا زمان انجام واکسن بسیار دشوار خواهد بود.”

به نظر می رسد که دانشمندان برای اولین بار نوع جدید را در ماه سپتامبر در یک بیمار کشف کردند.

سوزان هاپکینز از بهداشت عمومی انگلیس به Sky News گفت که این آژانس روز جمعه هنگامی که مدل سازی جدیت کامل سویه جدید را نشان داد ، به دولت اطلاع داد.

وی رقم ارائه شده توسط جانسون را تایید كرد كه ویروس جدید ویروس می تواند 70 درصد قابل انتقال باشد.

هفته گذشته ، اروپا به اولین منطقه در جهان تبدیل شده است که 500000 کشته از Covid-19 را از زمان شیوع بیماری همه گیر یک سال گذشته عبور داد و بیش از 1.6 میلیون نفر را در سراسر جهان کشته و اقتصاد جهانی را به تلاطم واداشت. کشورها در تلاش برای مهار ویروس دوباره اقتصاد خود را تعطیل می کنند.

هلند تا اواسط ژانویه تحت تعطیلی پنج هفته ای است که مدارس و تمام مغازه های غیر ضروری را تعطیل می کند تا سرعت ویروس را کاهش دهد.

ایتالیا همچنین رژیم جدید محدودیت ها را تا 6 ژانویه اعلام کرد که شامل محدودیت در افراد برای ترک خانه های خود بیش از یک بار در روز ، بستن مغازه های غیر ضروری ، بارها و رستوران ها و محدودیت های سفرهای منطقه ای بود.

بیش از 50،000 مرگ در روسیه
در روسیه ، مقامات بهداشتی گفتند که تعداد افرادی که در اثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند از مرز 50،000 عبور کرده و اکنون به 50،858 نفر رسیده است.

اما برخی از کارشناسان بر این باورند که تعداد واقعی می تواند بسیار بیشتر باشد ، به طوری که یکی از جمعیت شناسان سابق آژانس آمار دولتی روسیه به نام الکسی راکشا آن را تا 250،000 نفر اعلام کرد.

راکشا ، که روز ژوئیه Rosstat را ترک کرد ، به خبرگزاری فرانسه گفت که وزارت بهداشت روسیه و آژانس بهداشتی مصرف کنندگان “آمارها را کم اهمیت و جعل می کنند”.

یک سال پس از ظهور همه گیری در شهر ووهان چین ، اکنون شیوع سریع واکسن ها به عنوان تنها راه موثر برای پایان دادن به بحران و قفل اقتصادی ویرانگر اقتصادی برای جلوگیری از گسترش آن تلقی می شود.

انتظار می رود اروپا پس از کریسمس ، پس از ایالات متحده و بریتانیا ، که با شلیک Pfizer-BioNTech ، یکی از چندین کاندیدای اصلی ، شروع به تزریق کرده است ، یک کمپین واکسیناسیون گسترده را آغاز کند.

روسیه و چین همچنین شروع به تزریق زخم با واکسن های تولید داخل خود کرده اند.

روز جمعه ایالات متحده واکسن Moderna’s Covid-19 را برای استفاده در موارد اضطراری مجاز اعلام کرد و زمینه را برای میلیون ها دوز ضربات دوم برای انتقال به سخت ترین کشور جهان فراهم کرد.

این اولین کشوری است که رژیم دو دوز را از Moderna مجاز می داند ، اکنون دومین واکسنی است که پس از واکسن تولید شده توسط Pfizer و BioNTech در یک کشور غربی استفاده می شود.

رئیس بزرگترین دارو ساز آسیا تاكدا گفت كه شركتهای دارویی باید درمورد خطرات و مزایای واكسن ها “بسیار شفاف” عمل كنند.

کریستف وبر ، مدیر اجرایی تاکدا در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه گفت: “ما باید شرایط را به خوبی مدیریت کنیم ، در نحوه معرفی محصولات بسیار شفاف و بسیار آموزنده باشیم.”

تاكدا ، یكی از بزرگترین شركتهای دارویی جهان ، واكسن خود را تولید نمی كند اما با چندین شركت برای توزیع ضایعات خود در ژاپن قرارداد دارد و همچنین در حال آزمایش یك ویروس است.

وبر گفت: “داروها یا واکسن ها هرگز کامل نیستند … همیشه عوارض جانبی هم وجود دارد.”

معامله محرک ویروس ایالات متحده
روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد كه قانونگذاران آمریكایی در اواخر روز شنبه بر سر توافق بر سر هزینه های همه گیر برای فدرال رزرو به توافق رسیدند و راه را برای رای گیری در مورد بسته كمك Covid-19 به ارزش تقریبی 900 میلیارد دلار برای میلیون ها آمریكایی فراهم كرد.

ژورنال گفت ، این معامله توانایی بانک مرکزی در تنظیم برنامه های وام اضطراری بدون تأیید کنگره را حفظ می کند ، اما فدرال رزرو برای شروع مجدد برنامه های CARES قانون فعلی پس از انقضا در پایان سال جاری ، به تأیید نیاز دارد.

در دنیای ورزش ، کریکت استرالیا روز یکشنبه گفت که آنها با وجود افزایش شیوع ویروس کرونا در شهر ، در حال برنامه ریزی برای برگزاری سومین آزمایش علیه هند در سیدنی هستند.

این آزمون از 7 ژانویه برگزار می شود و رئیس موقت كالیفرنیا نیك هاكلی گفت آنها با اجرای برنامه های احتمالی از نزدیک وضعیت را دنبال می كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *