مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دست و پنجه نرم کردن تحت فشار منگنه ، سلامت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

زیر فشار را فشار دهیدNEW DELHI: که به عنوان مرکز عصبی دیجیتال برنامه واکسیناسیون Covid-19 هند طراحی شده است ، Co-WIN مستعد نقص در تزریق کارآیی یکپارچه سازی به تمرینات عظیم سراسری برای دومین روز متوالی موفق نبود. روز دوشنبه برخی از ایالت ها با اشکالات جزئی روبرو شدند که به سرعت برطرف شدند ، اما بیشتر آنها در تلاشند تا در برابر تاخیر داده ها ، ارتباطات اشتباه یا از بین رفتن کامل سیستم کار کنند.

مانند پنجاب که روز یکشنبه انجام شد ، هاریانا قانونی را که نیاز به استفاده اجباری از برنامه تلفن همراه Co-WIN برای برنامه ریزی واکسیناسیون و ثبت داده های گیرنده دارد ، کاهش داد. اداره بهداشت هم اکنون می تواند واکسیناسیون را بدون ثبت نام از گیرندگان انجام دهد. از مدیران سیستم خواسته شده است بعداً به صورت دستی داده ها را بارگذاری کنند.

مقامات بخش بهداشت در Gurgaon گفتند که این برنامه از ابتدا به درستی کار نمی کند. Co-WIN ، که فرآیند ارسال تهدیدهای قبل از واکسیناسیون را برای گیرندگان به طور خودکار انجام می دهد ، نتوانست متن های پیشاپیش را برای بسیاری از کاربران ثبت شده ارسال کند. بسیاری از کسانی که روز شنبه عکس گرفتند ، روز قبل “قرار ملاقات قبلی خود را از طریق پیام کوتاه” تحریک کردند “.

در آسام ، فقط بیش از 2000 کارمند مراقبت های بهداشتی می توانند روز دوشنبه در برابر رقم هدفمند 6500 واکسینه شوند. این کمبود به دلیل یک اشکال عمده فنی در سرور Co-WIN بود که دولت را مجبور به توقف واکسیناسیون در 24 سایت در 12 منطقه کرد. پوشش واکسیناسیون در روز دوم کمی بالاتر از 49٪ ، حدود 5٪ کمتر از رقم روز شنبه بود.

کارکنان بهداشتی Telangana که واکسن Covid-19 را در بیمارستان قفسه سینه در SR Nagar حیدرآباد تجویز می کردند ، مجبور شدند داده ها را به صورت دستی تأیید و ضبط کنند ، زیرا برنامه Co-WIN نتوانست اسامی ذینفعان را به روز کند. “این برنامه هنوز در ظرفیت کامل خود کار نمی کند. روند دستیابی به زمان کمی طول می کشد ، اما من حدس می زنم ما چاره ای نداریم جز اینکه این روش را دنبال کنیم تا اشکالات فنی برطرف شود. “، گفت: R Mary Premila ، واکسیناسیون در بیمارستان.

آگاهی دادن به گیرندگان واکسن در مورد قرارهای قبلی آنها ، عدم وجود یک ارتباط اتوماتیک و قابل اعتماد ، چالش اصلی را ثابت کرد. گیرندگان به جای دریافت پیامک خودکار از طریق تلفن خود ، از مراکز تماس تلفنی دریافت می کردند.

مقامات در ماهاراشترا ، جایی که برنامه واکسیناسیون قرار است از روز سه شنبه از سر گرفته شود ، گفتند که گیرهای Co-WIN که آنها روز شنبه پرچم گذاری کرده بودند برطرف شده و به نظر می رسد سیستم اصلاح شده پایدار است. سایت های جلسات تقریباً 50٪ از 285 مرکز واکسیناسیون بدون مشکل روز دوشنبه ایجاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *