مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دهلی: بهداشت و درمان با ضربه خوردن به اکسیژن ، نفس می کشد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

تصویری که فقط برای بازنمایی استفاده می شود
تصویری که فقط برای بازنمایی استفاده می شود

دهلی نو: بسیاری از بیمارستان ها در دهلی روز جمعه به حالت وحشت درآمدند زیرا اعتراضات کشاورزان در مرزها منجر به تأخیر در تأمین اکسیژن پزشکی مایع شد.

دهلی واحد تولیدی واحدی ندارد و همه بیمارستان ها در پایتخت ملی آن را از گیاهان اکسیژن در هاریانا و UP تهیه می کنند. اکسیژن درمانی ، همانطور که اغلب نامیده می شود ، پایه اصلی درمان بیماران Covid-19 است که از شدت نفس نفس می کشند.

به گفته منابع ، چندین کامیون حامل جز critical مهم پزشکی ساعتها در مرزهای نزدیک سونیپات و قاضی پور گیر کرده بودند که به دلیل حصار کشیدن توسط پلیس برای جلوگیری از ورود کشاورزان به دهلی ، در مرزهای سونیپات و قاضی پور گیر کرده بودند.

“فقط چند ساعت اکسیژن رسانی باقی مانده بود. بنابراین ، ما وحشت شدیدی داشتیم. من با تمام مقامات مربوطه در سطح ایالت و مرکز تماس گرفتم. تا عصر ، به ما اطمینان دادند که کامیون ها در حال حرکت هستند. »مدیر عامل یک بیمارستان خصوصی در روهینی گفت.

روسای بیمارستان های سر گانگا رام و آپولو گفتند که ظرفیت ذخیره آنها چهار روز است و اگر تا آن زمان وضعیت عادی نشود با مشکل روبرو می شدند. دکتر DS رانا ، رئیس هیئت مدیره بیمارستان سر گانگا رام ، گفت: “در حال حاضر ، ما به اندازه کافی اکسیژن پزشکی مایع داریم.”

ساکت تیکو ، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان گاز صنعتی هند ، به TOI گفت که نیاز روزانه به اکسیژن پزشکی مایع در حدود 200 تن است. “برخی از کامیون های حامل اکسیژن پزشکی در مرزها گیر کرده بودند. ما به دبیران ارشد هاریانا ، UP و راجستان اطلاع دادیم تا از عبور واضح آنها اطمینان حاصل کنند. در برخی موارد ، مقامات محلی پیشنهاد كردند كه مسیر دیگری را برای رسیدن به دهلی طی كنند. “

اکسیژن پزشکی برای بیماران جهت درمان یا جلوگیری از کمبود اکسیژن در بدن در شرایطی مانند شرایط شدید ریوی و قلب ، حین بیهوشی و بهبودی پس از جراحی و سایر موارد لازم است.

به گفته آکاش سینگ ، مدیر فروش محصولات INOX Air – یکی از بزرگترین تولید کنندگان گازهای صنعتی و پزشکی در کشور ، تقاضا برای اکسیژن پزشکی از زمان شیوع همه گیر در هند ، چند برابر افزایش یافته است ، به ویژه در مناطقی مانند دهلی با تعداد زیادی موارد تازه روزانه.

“واحدهای تولیدی ما در Greater Noida ، Bhiwadi ، Barotiwala و Modinagar با تمام ظرفیت کار می کنند. حتی در آن زمان ، در مواردی که تقاضا بیش از حد زیاد شود ، مشکلات عرضه وجود دارد. ”سینگ گفت. وی افزود: در حالی که بیمارستان های بزرگ ظرفیت ذخیره بالاتری دارند ، بیمارستان های کوچک آستانه بسیار کمی دارند و حتی ساعت ها تأخیر در تأمین می تواند مدیریت مراقبت های ویژه را از بین ببرد.

سینگ گفت: “ما از چندین بیمارستان در دهلی درخواست کرده ایم تا ظرفیت ذخیره خود را برای مقابله با هرگونه تأخیر در تأمین به دلیل تقاضای زیاد یا موارد ضروری مانند این اعتراض افزایش دهند.”

اکسیژن مایع پزشکی ، در دمای بسیار پایین تأمین و ذخیره می شود ، به اکسیژن پزشکی تبدیل می شود ، گازی در دماهای طبیعی ، تا از آن برای اهداف درمانی استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *