مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دهه ها کار و نصف دوز ثروت موفقیت واکسن آکسفورد ، سلامت نیوز ، ET HealthWorld را به همراه داشت

1 min read

Covid-19: دهه ها کار و نصف دوز ثروت موفقیت واکسن آکسفورد را به همراه داشتلندن / فرانکفورت: درخشان ترین ذهن دانشگاه آکسفورد ده ها سال طول کشید تا به آنها مهارت لازم برای تولید واکسن Covid-19 را بدهد. در پایان ، این یک خطای لحظه ای بود – و یک دوز خوش شانسی – که آنها را از خط خارج کرد.

متخصصین واکسیناسیون آکسفورد روز دوشنبه هنگامی که داروی AstraZeneca ، که با آنها تزریق کرده اند ، اعلام کرد که می تواند حدود 90٪ موثر باشد ، خوشحال شدند.

آدریان هیل ، مدیر م Oxسسه جنر دانشگاه آکسفورد که تهیه کننده عکس است ، به رویترز گفت: “این فقط در صورت حمایت فوق العاده ای اتفاق می افتد.” “ما کاملاً م instسسه ای را در آکسفورد داشتیم که روی این واکسن کار می کرد.”

در حالی که مهارت و سخت کوشی باعث پیشرفت می شد ، AstraZeneca گفت این یک اشتباه جزئی است که باعث شد تیم متوجه شود چگونه می توانند میزان موفقیت ضربه را به میزان قابل توجهی افزایش دهند ، تا حدود 90٪ از حدود 60٪: با استفاده از یک دوز نیم و به دنبال آن دوز کامل یک ماه بعد

منه پانگالوس ، رئیس تحقیق و توسعه غیر آنستولوژی AstraZeneca ، به رویترز گفت: “دلیل اینكه ما نیم دوز مصرف كردیم ، سرخی بودن است.”

این برنامه برای شرکت کنندگان در آزمایش بود که دو دوز کامل دریافت می کردند ، اما محققان وقتی متوجه شدند عوارض جانبی مانند خستگی ، سردرد یا بازو درد خفیف تر از حد انتظار است ، متعجب شدند.

“بنابراین ما برگشتیم و بررسی کردیم … و متوجه شدیم که آنها دوز واکسن را به نصف پیش بینی نکرده اند.”

وی گفت با این وجود تیم تصمیم گرفت فشار آن گروه دوز نیم را ادامه دهد و در زمان تعیین شده دومین نوبت تقویت کننده دوز کامل را اجرا کند.

پانگالوس گفت ، نتایج نشان داد که واکسن 90٪ در بین این گروه مثر است ، در حالی که گروه بزرگتری که دو دوز کامل دریافت کرده بودند ، 62٪ کارآیی را ایجاد کرده و منجر به اثربخشی کلی 70٪ در هر دو الگوی دوز می شود.

وی به رویترز گفت: “در واقع ، این همان گونه است كه ما با انجام نیمی از دوز كامل دوز (گروهی) برخورد کردیم.” “بله ، این یک اشتباه بود.”

این واکسن از آدنو ویروس بی ضرر برای رساندن مواد ژنتیکی استفاده می کند که بدن انسان را فریب می دهد و پروتئین های معروف به آنتی ژن هایی را که به طور معمول در سطح ویروس کرونا دیده می شوند ، تولید می کند و به سیستم ایمنی بدن کمک می کند زرادخانه ای در برابر عفونت ایجاد کند.

پانگالوس گفت که برای توضیح اینکه چرا دوز اولیه کمتری باعث تقویت محافظت می شود ، تجزیه و تحلیل بیشتری لازم است. وی افزود ، یک توضیح ممکن این بود که سطح آنتی ژن پایین تر برای شروع باعث ایجاد سیستم ایمنی بهتر می شود.

1991 تا امروز
حتی اگر خوش شانسی سهم خود را ایفا کند ، توسعه آنچه دانشمندان آکسفورد به عنوان “واکسنی برای جهان” تحسین کردند ، با 30 سال آزمایش و دستکاری روش ها ساخته شد.

هیل از انستیتوی جنر دانشگاه گفت: پلت فرم “بردار ویروسی” آدنو ویروس که نامزد آنها از آن استفاده می کند از سال 1991 وجود داشته است.

او با سارا گیلبرت ، متخصص واکسیناسیون دیگر ، در حال کار برای تنظیم دقیق این فناوری بود. این شامل استفاده از ویروس سرماخوردگی شامپانزه به عنوان بردار برای ارائه دستورالعمل ها ، در آزمایشات مربوط به بیماری هایی مانند آنفولانزا ، MERS و ابولا در دهه گذشته است. امید این بود که روزی توانایی خود را در برابر یک یا چند بیماری مهلک اثبات کند.

آنها توجه خود را به ویروس کرونا جدید ، SARS-CoV-2 ، در ژانویه معطوف کردند. لوئیز ریچاردسون معاون رئیس دانشگاه آکسفورد گفت که از کار گیلبرت به او گفته شده و برای ویروس کرونا جدید امیدوار کننده به نظر می رسد ، اما در یک بند پایین عمل می کند.

ریچاردسون به خبرنگاران گفت ، كه دانشگاه پس از آنكه دولت و AstraZeneca در ماه مه درگیر شدند ، پس از آن یك میلیون پوند برای پذیرش تحقیقات تا زمان تأمین اعتبار بیشتر ، پیشنهاد كرد.

فوریت و منابع بی سابقه ای که برای اثبات اثربخشی سیستم عامل در برابر Covid-19 در اختیار آکسفورد قرار گرفت ، به این معنی بود که واکسن ها را علیه سایر عوامل بیماری زا که هنوز در مراحل اولیه آزمایش قرار دارند ، به صورت جهشی درمی آورد.

گیلبرت گفت تجربه با MERS یا سندرم تنفسی خاورمیانه ، که توسط نوع دیگری از ویروس کرونا ایجاد می شود ، به ویژه آموزنده است.

وی به خبرنگاران گفت: “این به ما نشان داد که می توانیم با این فناوری واکسنی درست کنیم که بتواند پاسخ های ایمنی خوبی در برابر پروتئین سنبله ویروس کرونا ایجاد کند.”

“ما همچنین به این فکر می کردیم که وقتی پاتوژن جدیدی بوجود می آید و ما باید واکسن جدیدی درست کنیم چطور می توان واقعاً سریع پیش رفت.”

2020: “یک سال بسیار طولانی”
اندرو پولارد ، رئیس گروه واکسن آکسفورد و استادی که دو دهه برای انجام آزمایشات بالینی وقت صرف کرده است ، گفت که این تجربه به او اعتماد به نفس در مورد واکسن جدید آکسفورد را می دهد ، که در ابتدا با نام ChAdOx1 nCoV-19 شناخته می شود.

پولارد به رویترز گفت: “من فکر می کنم ما از ابتدای سال می دانستیم که اگر بتوانیم این پیشرفت را داشته باشیم ، ممکن است چیزی داشته باشیم که بتواند تغییری ایجاد کند.”

اما یک مسئله وجود داشت. علاقه محدود به واکسن های آکسفورد برای سایر عوامل بیماری زا قبل از امسال به این معنی بود که آنها بودجه ای برای اثبات کارآیی سیستم عامل ندارند: تاکنون.

هیل گفت: “شما برای تهیه این منبع یا به مبلغ هنگفتی یا به یک بیماری همه گیر احتیاج دارید ، و اینکه این فرصت را پیدا کرده ایم که فناوری آدنو ویروس شامپانزه را برای این ویروس کرونا تأیید کنیم ، بسیار عظیم است.”

“اگر یک سال پیش به من می گفتی که در سال 2020 کسی برای همه گیری جهانی واکسن درست می کند – و ماهها به جای سالها – فکر می کردم این چالش برانگیز است.”

پولارد گفت که اگرچه سرعت تولید واکسن Covid-19 از جهاتی فوق العاده بود ، از سال 2020 که تیم کار بر روی واکسن را در ژانویه آغاز کرد “سال بسیار طولانی” بود.

پولارد گفت ، این آخر هفته گذشته به اوج خود رسید ، “داشتن یک کوه عظیم برای صعود برای جمع آوری تمام اطلاعات” تا بتواند انتشار داده های روز دوشنبه را نشان دهد که این واکسن می تواند تا 90٪ موثر باشد.

وی به رویترز گفت ، قبل از اینکه دفتر نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون را در مورد یافته ها مطلع کند ، گفت: “چند هفته گذشته بسیار طاقت فرسا بوده است. این احساس کاملاً خستگی شدید و خستگی در این مرحله است.”

“اگر نتایج مطابق با آن شرایط نظارتی نبوده است ، آنها به ما می گفتند كه فقط آزمایش را ادامه دهیم. بنابراین این بسیار راحت بود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *