مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دولت ادیشا از مرکز شماره 2 AIIMS ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld درخواست می کند

1 min read

دولت ادیشا از مرکز 2 AIIMS درخواست می کندBHUBANESWAR: دولت ادیشا از مرکز تاسیس دومین موسسه علوم پزشکی هند (AIIMS) در این ایالت درخواست کرده است.

دبیر ارشد Asit Tripathy نامه ای به وزارت بهداشت اتحادیه برای تأسیس اولین AIIMS در منطقه Sundargarh در اولین فرصت ارسال کرده است.

تریپاتی اطلاع داد که ادیشا دارای یک AIIMS کاملاً کاربردی در بوبانسوار است که از نظر آموزش پزشکی و مراقبت های بهداشتی با کیفیت به عنوان یکی از AIIMS های پیشرو در کشور ظاهر شده است.

“ما آموخته ایم كه AIIMS دوم در Bihar تاسیس شده است و پیشنهادی مشابه در ایالت دیگر در دست بررسی است. با توجه به الزامات مراقبت های بهداشتی ادیشا ، پیشنهاد می شود كه AIIMS دوم برای ادیشا غربی در منطقه در نظر گرفته شود از ساندرگره ، “تریپاتی اضافه کرد.

وی گفت که زیرساخت های موجود برای کالج و بیمارستان در ساندرگره وجود دارد.

به عنوان ابتکار عمل CSR ، تفاهم نامه ای بین دولت ادیشا و NTPC برای ایجاد دانشکده پزشکی و بیمارستان امضا شده است. وی گفت که ساخت این پروژه به پایان رسیده است و روند خرید تجهیزات در حال انجام است.

این بیمارستان برای 500 تختخواب طراحی شده است و دانشکده دارای 100 صندلی در MBBS خواهد بود.

“از این رو ، این زیرساخت موجود می تواند برای راه اندازی AIIMS در مدت زمان کوتاهی مورد استفاده قرار گیرد. این مرکز به تعداد زیادی از قبایل منطقه پاسخ می دهد و به شما در ارائه مراقبت های عالی با کیفیت در منطقه عقب مانده ادیشا غربی کمک می کند.” دبیر، منشی.

از طریق جاده ، راه آهن و هوا (فرودگاه جارسوگودا) به راحتی قابل دسترسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *