مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دولت برای تولید شناسه بهداشتی منحصر به فرد برای افرادی که Aadhaar را برای واکسیناسیون ، Health News ، ET HealthWorld می دهند ، تولید می کند.

1 min read

دولت برای تولید شناسه های بهداشتی منحصر به فرد برای افرادی که Aadhaar را برای واکسیناسیون می کنند تولید کندBENGALURU: اگر یک جویند vacc واکسن Covid-19 Aadhaar خود را به عنوان اثبات هویت برای تلقیح ارائه دهد ، دولت بلافاصله یک هویت بهداشتی منحصر به فرد (UHID) برای فرد ایجاد می کند. با مشاهده این فرصت به عنوان فرصتی ، مقامات در حال برنامه ریزی برای استفاده از برنامه واکسیناسیون برای دریافت شناسه های دیجیتال بهداشتی برای شهروندان هستند. پس از تولید UHID ، سوابق بهداشتی شخص به صورت دیجیتالی در بیمارستان ها نگهداری می شود و به بخشی از سوابق دولتی تبدیل می شود.

این طرح اما در مقابل قوانینی که برای واکسیناسیون کارکنان مراقبت های بهداشتی وضع شده است ، پیش می رود. دولت صریحاً اظهار داشته است كه استفاده از آادار به عنوان مدرک شناسایی می تواند “پیامدهای قانونی” داشته باشد. تحت “س frequالات متداول” در مورد ثبت نام کارکنان مراقبت های بهداشتی برای برنامه واکسیناسیون Covid در covid19.karnataka.gov.in ، یک پورتال تحت مدیریت دولتی ، به وضوح نشان می دهد کارت Aadhaar به عنوان اثبات شناسه عکس استفاده نمی شود. در این مقاله آمده است: “هرگز جزئیات آادار را در صفحه اکسل وارد نکنید. این پیامدهای حقوقی دارد. بنابراین در فهرست کشویی Photo ID ذکر نشده است.

قابل ذکر است ، ارائه Aadhaar برای دریافت واکسن اجباری نیست – هرگونه شناسنامه صادر شده توسط دولت پذیرفته می شود. “هدف داشتن اسناد بهداشتی دیجیتال از همه شهروندان است. با این حال ، این اختیاری است. “

استفاده از شماره شناسایی منحصر به فرد می تواند تأثیر دیگری نیز داشته باشد ، زیرا در طول دوره خشک ، زمانی که مقامات تلاش کردند شناسه های سلامت ذینفعان را بر اساس Aadhaar تولید کنند ، تاخیر قابل توجهی مشاهده شد. پانکاج کومار پندی ، کمیسر بهداشت ، گفت: “این مورد به اطلاع دولت مرکزی رسیده است.”

مقامات گفتند که چرا UHID با دستگاه واکسیناسیون Covid در ارتباط است ، این یک تصمیم دولت مرکزی است ، اما اصرار داشتند که این اختیاری است. پاندي گفت: “دستگاه واكسيناسيون فرصت مناسبي براي توليد شناسنامه است زيرا اكثر افراد براي واكسن زدن به بيمارستان ها مي آيند.” “UHID برای جابجایی بی وقفه افرادی که به دنبال درمان از یک ایالت به کشور دیگر هستند مورد نیاز است. این اثبات دیجیتالی سلامت فرد است اما اختیاری است. “

با این حال ، بیمارستان های خصوصی و انجمن های خانه های پرستاری می گویند که وقتی از کارمندان بهداشت و درمان خواسته شده است داده های خود را برای واکسن تهیه کنند ، دولت آدشار را به عنوان شناسنامه عکس ذکر نکرده است. رییس PHANA ، HM پراسانا ، گفت: “كاركنان بهداشت در بخش خصوصی هنگام تهیه پایگاه داده ، Aadhaar خود را ارائه نداده اند ، زیرا دولت به صراحت گفت كه این سند برای این منظور استفاده نمی شود.” “ما هیچ سرنخی از این که دولت قصد دارد در طی واکسیناسیون UHID تولید کند ، نداشتیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *