مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دولت توانایی ذخیره و تهیه واکسن Covid را حتی در مناطق دور افتاده افزایش می دهد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

دولت توانایی ذخیره و تهیه واکسن Covid را حتی در مناطق دورافتاده افزایش می دهددهلی نو: با پیشرفت سریع نامزدهای واکسن و ورود به مراحل آزمایشی بالینی ، دولت در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که پس از تأیید استفاده ، ظرفیت کافی برای ذخیره و تأمین آنها حتی در گوشه های دور کشور وجود دارد.

وزارت بهداشت گفت ، تحت برنامه ایمن سازی جهانی (UIP) ، از این برنامه بیش از 28000 نقطه زنجیره سرد ، 700 به علاوه وانت یخچال و بیش از 78000 واکسیناتور برای کمک به تزریق واکسن استفاده می شود.

راجش بوشن دبیر بهداشت گفت: “ما قبلاً از آنها در برنامه ایمن سازی جهانی استفاده كرده ایم و همچنین در تجویز واكسن Covid نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.”

علاوه بر این ، ظرفیت های موجود با دولت تحت UIP ، گروه متخصص ملی در زمینه تزریق واکسن برای Covid-19 همچنین با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی شرکت ها همکاری می کند تا از نیروی کار آنها کمک کند که می تواند در تزریق واکسن کمک کند.

باوشان گفت: “گروه متخصص ملی تزریق واکسن برای Covid-19 با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی شرکت ها همکاری می کند تا ببیند ادعای آنها در رابطه با در دسترس بودن واکسن در زنجیره های بیمارستان خصوصی و تجهیزات زنجیره سرد آنها چیست”.

بوشان همچنین گفت که از همه ایالت ها و سرزمین های اتحادیه (UT) خواسته شده است فقط دستورالعمل های ارائه شده توسط گروه متخصص ملی را دنبال کنند و خود عمل نکنند.

وی افزود: “همه ایالت ها و UT ها مطابقت خود را با دستورالعمل های ما اطمینان داده اند.”

این مرکز همچنین از ایالت ها خواسته است تا پایگاه های اطلاعاتی از گروه های مختلف اولویت دار جمعیت را تهیه کنند.

وی گفت: “ما آنها را در مورد روش ها و الگوهای تهیه پایگاه ها راهنمایی كرده ایم.”

جهت دیگری که به ایالت ها داده می شود ، تشکیل گروهی تحت نظر دبیر ارشد برای بررسی انطباق با دستورالعمل های صادر شده توسط مرکز است.

این وزارتخانه قبلاً به همه ایالت ها و UT ها نامه زده است كه كمیته های سه لایه ای را برای بررسی توزیع واكسن Covid پس از رواج آن ، تشكیل دهند.

این مرکز همچنین از ایالات و UT خواسته است تا یخچال های زنجیره ای سرد و عمیق را نیز بررسی کنند.

بوشان گفت: “این جزئیات جزئی را آشکار می کند و به ما امکان می دهد تا برنامه مدیریتی را به طور موثرتری برنامه ریزی و اجرا کنیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *